Jump to content

Moto Zajednica

Gilera , Aprlila ili pak nesto trece ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 / Aprilia Sr 50

Pozdrav kolege skuterasi :zdravo:

 

Ovih dana "cesljam" forum ne bi li nasao neke korisne informacije o sledecima skuterima/motorima :)

 

1. Gilera Nexus 500

 

2. Aprilia Atlantic 500

 

samo izgleda da sam mnogo los po tom pitanju jer sam zaista malo informacija pronasao :)

 

 

-E sad gde bolje da se raspitam nego ovde. Dakle opasno sam se zapalio da predjem na neku od ovih "fotelja" do pocetka lepog vremena. :moto3:

Ova dva sam izdvojio onako cisto po izgledu,ova Gilera mi je preterano lep Scoot pa zatim i aprlia.

Motor bi koristio kako po gradu tako i za duze relacije,izlete po neko putovanje (sto da ne :jee: )

 

Dakle sve sto mi mozete reci oko tih scoot/motora...znate vec- ponasanje na putu,udobnost,izdrzljivost,pouzdanost,potrosnja Itd

Pa mozda i da me posavetujete i za neki drugi model :neznam:

 

Cjr85_gileranexus5002006.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

liI23_gileranexus125200701192.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Skbpw_atlantic500sprint.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

d2xfa_20676012atlantic500imag.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Prvo zapažanje je da su to različiti tipovi maxi-skutera. Nexus je gradski, a Atlantic turing.

 

Imao sam prilike da provozam Nexus 300cc i ide sjajno, ali mi je prostor za noge (sa mojih 189cm) malen. Prednja pozicija za stopala (deo sa uglom pod 45%) ne može da se koristi, eventualno ako si visine 160cm. Sa druge strane, kod Atlantica je ta "skija" postavljena tako da mogu na nju udobno da se podignu stopala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 / Aprilia Sr 50

Ja sam visok nesto preko 175,eto da dopunim i tu informaciju :) ... vec sam napisao da bi mi skuter sluzio kako za grad tako i za neku dalju voznju sa zenom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 / Aprilia Sr 50

razvedi se i kupi tmax!1jee1.gif1jee1.gif1jee1.gif

 

Xaxa... Ako dam pare na razvod,nema nista od skutera :)

 

Salu na stranu,T-max jeste vrhunski ali mi je neki Cenovni MAX 3000e

 

Evo sad gledam Kymco xciting - kakav je on,procitao sam negde da ga ljudi hvale (Nemam pojma zasto). Deluje mi onako bas glomazno,lepo...Jbg narode skroz sam neupucen :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Ne znam da li mora biti 500ccm ali evo ja sta imam da ti ponudim http://oglasnik.bjbikers.com/ads/madison-3-250ie/

(oko cene mozemo da razgovaramo). A ako mora da bude 500 onda Atlantic bez razmisljanja ili Xciting. Ja sam mogao da biram i odabrao Xciting 500 pa cemo videti da li sam pogresio.. Ima Atlantic 500 kolega RS na prodaju koji je extra..

 

MAXI pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 / Aprilia Sr 50

Sto se tice Burgmana i Honde to su prave krstarice,ali ne spadaju u ono sto meni treba. Kao sto rekoh mnogo su glomazni za grad! Znaci trazim neki kompromis :)

Ne bih 250 zbog teranja na duze relacije,verujem da je za grad ta kubikaza vise nego dovoljna .

 

A inace gledam vec neko Vreme Atlantic od kolege RS, moram priznati da mi bas privlaci paznju,jako lep motor i po onome sto sam video dosta ocuvan.

kad bi se odlucio za taj model to bi definitivno bio njegov AA,ako se ne proda do tad :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 202 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 / Aprilia Sr 50

Narode izgleda da ce izbor pasti na Yamahu-mt03. Ispala mi je ok kombinacija za njega a konjaza mi odgovara za polaganje za A2.

 

Konkretnije za ovaj primerak http://www.polovniautomobili.com/oglas1842396/yamaha_mt03/#7

 

Sta bi trebalo da pogledam,zagledam oko njega,mozda odem za vikend pa da znam? Sta vise mozda neko i zna ovaj motor,pa nek baci jednu dve o njemu ! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja