Jump to content

Moto Zajednica

Oprema marke HELD

Recommended Posts

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: aprilia atlantic 250, aprilia sr

Konkretno me zanima sta mislite o kacigama marke Held, posto im cene nisu visoke, a dizajn mi se veoma dopada, ali me naravno zanima kakvu bezbednost one pruzaju, da li ih neko od vas ima, kakva je udobnost itd...? Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Imao sam UVEX kacigu, pa HELD, i sada opet UVEX. Mislim da su HELD kacige osrednjeg kvaliteta, da ne kazem nesto gore. Posle par meseci se ogulila boja na nekim mestima, postava ispucala...

 

Bolje da pojuris neku kvalitetniju na snizenju :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: aprilia atlantic 250, aprilia sr

Pa posto mi nije jedini izdatak (ne kazem da nije najvazniji) planirao sam oko 100e s tim da mi je i izgled bitan... Ali ako me ubedite da za te pare ne moze i lepo i kvalitetno onda cu morati da prosirujem budzet 0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Ja imam Held Concor nesto vise od godinu dana.Necu reci da sam nezadovoljan kacigom,mene je poprilicno dobro sluzila(i jos uvek ce),ali ima nekoliko glupih mana. Primer:okrenem glavu na levu stranu i u jednom trenutku se cuje sistanje vetra(mislim da je na delu gde je izbocina za otvaranje/zatvaranje vizira),siguran sam da ovo vrlo lako moze da se resi,u krajnjem slucaju zamenom vizira,ali meni nije smetalo. Uzeo sam flip-up kacigu,normalno da je bucnija od integralne. Jedino mogu da se pozalim na zastitu od vetra kada sedim iza nekog(jednom samo isao do Cacka kao suvozac),turbulencija od vozaceve kacige pravi dosta veliku buku kad pomerim glavu da vidim ispred put ispred sebe. I da,jos jedna stvar koja me malo nervira je skripa sistema za podizanje brade,tj rucice koja je otkljucava. Ali da se razumemo,govorim o brzinama do 180-200 km/h preko toga nisam isao sa njom,koliko je bucna preko toga ne znam.Platio sam je 140e(u decembru prosle godine),i ne zalim,ali sledeci put ide integralna,a za firmu videcemo. Inace imam i Held jaknu,ne znam tacno kako se zove model,i sa njom sa zadovoljan,zimski ulozak,svi protektori,vodoneporpusna,placena 100e

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: aprilia atlantic 250, aprilia sr

Ja imam Held Concor nesto vise od godinu dana.Necu reci da sam nezadovoljan kacigom,mene je poprilicno dobro sluzila(i jos uvek ce),ali ima nekoliko glupih mana. Primer:okrenem glavu na levu stranu i u jednom trenutku se cuje sistanje vetra(mislim da je na delu gde je izbocina za otvaranje/zatvaranje vizira),siguran sam da ovo vrlo lako moze da se resi,u krajnjem slucaju zamenom vizira,ali meni nije smetalo. Uzeo sam flip-up kacigu,normalno da je bucnija od integralne. Jedino mogu da se pozalim na zastitu od vetra kada sedim iza nekog(jednom samo isao do Cacka kao suvozac),turbulencija od vozaceve kacige pravi dosta veliku buku kad pomerim glavu da vidim ispred put ispred sebe. I da,jos jedna stvar koja me malo nervira je skripa sistema za podizanje brade,tj rucice koja je otkljucava. Ali da se razumemo,govorim o brzinama do 180-200 km/h preko toga nisam isao sa njom,koliko je bucna preko toga ne znam.Platio sam je 140e(u decembru prosle godine),i ne zalim,ali sledeci put ide integralna,a za firmu videcemo. Inace imam i Held jaknu,ne znam tacno kako se zove model,i sa njom sa zadovoljan,zimski ulozak,svi protektori,vodoneporpusna,placena 100e

 

Dosta si mi pomogao, hvala, a sto se brzina tice, ja ne bih isao prze od 130km/h tako da bi ti neki problemi kod mene bili jos manji! Gde si pazario kacigu i jaknu?

 

Ja sam letos kupio AIROH kacigu dao 100e,zadovoljan sa onim koliko sam platio

 

 

Dobra cena, a i izgled nije los! Jel Airoh po nekoj gradaciji iznad Held-a?

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Kupio sam kod Raje,sa foruma,on je iz Mladenovca,pa veruem da ti je "malo" daleko. Inace sto se kacige tice,idi na integralnu,osim ako ti flip-up ne vrsi posao bolje,tise su,i uglavnom jeftinije. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "Triumph" Zaječar, 332 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CB 1300F

Ja sam letos kupio AIROH kacigu dao 100e,zadovoljan sa onim koliko sam platio

 

DSC02276.jpg

 

I ja glasasm za Airoh, imam isti model samo druge sare. Odicna kaciga za 100e, a imas bas puno dizajna. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja