Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

Drugari..nisam pisao, jer sam čekao da sve završimo i da se pohvalim...ali problem za problemom :(

Nadam se da će neko imati ideju o čemu se radi..

Elem... Stigao razdelnik iz motoklinike, namontiran, dobijen druk kako treba... kad problem... ni prednja ni zadnja kočiona klešta ne otpustaju cilindre, tek kad se otpusti na sisicu, ili vremenom popuste.

Sledeće što radimo je da ponovo vežemo samo zadnju kočnicu bez razdelnika. Klešta otpustaju!!

Pomislimo da možda taj razdelnik nije kako treba, probamo sa mojim gumicama (nema druk), njegove gumice u moj razdelnik (ne otpusta kočnice)..i još sto drugih kombinacija sa gumicama. uvek jedan od ova dva problema...

E sad, pošto smo primetili prilikom ispusta vazduha da je kočiona tečnost bila malo bledunjava, posumnjamo da taj razdelik stajao negde, ko zna koliko i da je možda negde bila prljavština koju nismo primetili... Očistimo komplet sve, skinemo kočione čeljusti da i njih očistimo.. Kad vidimo da je prednja čeljust u UŽASNOM stanju, gumice se topile, cilindri jedva da rade, pločice u jednom delu kao papir, u drugom imaju meso... Zadnja čeljust malo prljava, ali ništa strašno...

Poručimo komplete gumica za obe čeljusti u Zrenjaninu, nove pločice u motobikeshop-u, i gumice prednjeg gornjeg cilindra (pošto smo primetili da se jedna gumica pokidala).

Sve to namontiramo danas (naravno čeljusti dobro operemo), cilindri se vidi da lepo rade, sklopimo, krenemo da drukamo... Prednja ni da čuje da dobije druk. Prelazimo na zadnju (kontam možda ima neke veze pošto je dualni sistem). Kroz 10-ak minuta dobijemo druk, izadje sav vazduh.. Počinje sreća.. kad ono opet ne otpusta čeljust :grr:
Na prednju i dalje druk ni da čuje. Probamo sa nekim cilindrom koji mi je ostao od satelisa, ista priča...

Ladno ne znam više šta da mu radim, i šta može da bude problem.

Da ne postoji neka caka? Jel imao neko nešto slično? Pristaću na kraju da izbacim razdelnik, i imam zasebno prednju i zadnju kočnicu, ali me sad muči što prednju ne mogu da dobijem.

Znači zamenjene su sve moguće gumice, i u čeljustima i u oba gornja cilindra, stavljen drugi razdelnik, a dobili smo samo da nemamo prednju kočnicu :(

Promenio član jimmy87

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

Mali update... Proverili smo creva, sve je ok.
Skinuli opet prednja klesta, klipovi jeeeeedva rade. Ispada da su gumice lose, ili?? Dare,imas neki savet?

Послато са 23030RAC7Y помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Idi u NC temu, nadji kad sam pisao o kocnicama (sebi radio) i citaj ili nadji nekog krstenog majstora u tvojoj blizini da sve pregleda i namesti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250
Idi u NC temu, nadji kad sam pisao o kocnicama (sebi radio) i citaj ili nadji nekog krstenog majstora u tvojoj blizini da sve pregleda i namesti.
Nema takvog ovde
Moze samo pomoc gde da nadjem tu temu?

Послато са 23030RAC7Y помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250
On 23. 9. 2023. at 23:06, Satelis je napisao:

Idi u NC temu, nadji kad sam pisao o kocnicama (sebi radio) i citaj ili nadji nekog krstenog majstora u tvojoj blizini da sve pregleda i namesti.

pročitao, ali i dalje nisam pametan.. klipovi rade kad skinemo i podmažemo sve (koristimo grafitnu mast). Čim odstoje 5min baš teško idu.

Zadnja čeljust radi lepo... naručio sam danas onu mast za kočnice, pa ćemo da vidimo i to. eventualno razmišljam da uzmem još jedne gumice, možda je ovo pakovanje bilo loše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Oklen ideja za podmazivanjem grafitnom mašću?

 

Ako nisi siguran šta radiš, koliko vidim šta radite...... klešta u ruke i otidji do radione koja se bavi remontom kočnica na automobilima.

To mora da imas negde u blizini, poslusaj savete.

 

Kočioni cilindri moraju raditi dobro, dzaba menjas glumice ako su potrošeni unutranji zidovi.

 

Razdelnik (kao što rekoh lani) u zivotu svome nisam zamenio jer nikad nije bio u problemu na bilo kom modelu maxia.

 

Creva moraju biti zdrava. Mozda je nabubrila guma iznutra što ne mozes da vidis okom i eto problema.

Od klipa kad pogura tečnost pa sve do klipa u klestima mora 100% dihtovati.

 

Klesta cista, nipla cista i telo oko niple.

Klipovi cisti, zdravi, ispoliraj ako mozes. 

Gumice odgovarajuce moraju biti u čistom i podmazanom kućištu.

Klizači, vodjice cisti, zenka bez lufta van normale.

Rotacija diska prava za šta ti je vezana felna, ležajevi točka......

 

Ovo ti je u kratkim crtama, kao što vidis dosta toga mora biti kako treba da bi krajnji rezultat bio dobar.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250
pre 41 minuta, Satelis je napisao:

Oklen ideja za podmazivanjem grafitnom mašću?

 

Ako nisi siguran šta radiš, koliko vidim šta radite...... klešta u ruke i otidji do radione koja se bavi remontom kočnica na automobilima.

To mora da imas negde u blizini, poslusaj savete.

 

Kočioni cilindri moraju raditi dobro, dzaba menjas glumice ako su potrošeni unutranji zidovi.

 

Razdelnik (kao što rekoh lani) u zivotu svome nisam zamenio jer nikad nije bio u problemu na bilo kom modelu maxia.

 

Creva moraju biti zdrava. Mozda je nabubrila guma iznutra što ne mozes da vidis okom i eto problema.

Od klipa kad pogura tečnost pa sve do klipa u klestima mora 100% dihtovati.

 

Klesta cista, nipla cista i telo oko niple.

Klipovi cisti, zdravi, ispoliraj ako mozes. 

Gumice odgovarajuce moraju biti u čistom i podmazanom kućištu.

Klizači, vodjice cisti, zenka bez lufta van normale.

Rotacija diska prava za šta ti je vezana felna, ležajevi točka......

 

Ovo ti je u kratkim crtama, kao što vidis dosta toga mora biti kako treba da bi krajnji rezultat bio dobar.

bilo je i do razdelnika jer sa mojim nemamo nikakav druk na kočnicama, a ovo je izgleda još pride, jer kako meni deluje motor su baš loše održavali predhodni vlasnici.

Da li postoji mogućnost da budemo sigurni jel crevo ok ili ne? mi smo probali da vidimo da li imaju provodnost, i vidi se da imaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

Danas skinuta oba klesta, zakljucak sledeci...
Zadnja klesta rade super, klipovi izlaze i vracaju se.
Prednja...tu je zajeb ocigledno... Skinemo,podmazemo, klipovi rade... Prodju 3-5min, klipovi ni da mrdnu.. skinemo ponovo sve, i probamo Daretov metod odredjivanja gumica... Jedna gumica se jedva navlaci ma klip, druge dve imaju tako veliki luft oko klipova da to nije normalno. Iako sam u sigurnost gumice narucio po dimenzijama klipova... Plus su tanje od mojih starih.
Ispada da je do gumica.
Zovemo sutra sigurnost da vidimo sta kazu. Idealno bi bilo ako mogu da im posaljem klesta i da po klipovima nadju gumice.


Послато са 23030RAC7Y помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pogledaj osigurače iza desnog bumeranga.

Odvijes jedan sraf i povuces ka spolja plastiku.... videćeš kućište sa osiguračima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Jeste bio problem sa osiguracem,zamenio stavio drugi i struje ima ali nece da upali samo vergla...skidao sam svecicu,smirglao je....gledao sam dal baca varnice,imam utisak da slabo baca varnicu...sutra cu da idem da uzmem svecicu pa da vidim sta ce onda biti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

O kojoj Apriliji je reč, karb ili IE verzija?

Varnica ne sme nigde probijati gledano od bobine pa do svećice i treba biti svetlo plavkaste boje.

Varnica kad probije čuje se kako opaljuje po metalu a bogami i lepo se može osetiti po prstima :)

Ako je IE model....izvuci diznu iz usisa i zaverglaj na kratko da bi video dal i kako radi dizna.

 

Ali, pre svega treba videti zašto je crkao osigurač jer oni retko crkavaju sami od sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da nisi slucajno okrenuo polove akumulatora u pocetku kod ugradnje novog? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Hvala na javljanju i odgovorima...danas sam bio van grada pa nisam imao vremena da se cimam oko ovoga,od sutra jovo nanovo...karburator verzija je,bio je slab akumulator pa sam ga više puta skidao vraćao,sredjivao kleme jer je bila ona plavicasta masa na plus klemi,povezao ga na kablove na auto i verglao do besvesti.. kako sam stavio napunjen stari akumulator samo je zavarnicio i tad je pregoreo osigurač....zamenio ga stavio nov akumulator I sve funkcioniše na njemu što se tiče svetala,kontakta samo nece da upali....naručio sam novu svecicu,stara je tamna,cadjava ali suva,ne znam jel tako treba iako sam dugo verglao a citam da u tom slučaju kora biti mokra od goriva....jel opasno da sipam malo goriva direktno u cilindar i koliko otprilike....mozda bitna stvar je ta da dok sam.pokusavao da ga upalim sa starim akumulatorom,kod komšije ga povežem na kablove,upalio je i posle par sekundi rada se ugasio I od tada samo vergla.. ukratko istorijat problema.....imam 20 kilometara do majstora,pa gledam nekako da ga upalim jer mi ne preostaje ništa drugo osim slep službe....hvala za svaki savet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Nastavak lova u mutnom.....kupio novu svecicu,ista prica samo vergla nece da upali,sipao gorivo u cilindar,upalio na trenutak i posle nece ni da čuje...pokusao ponovo ali samo vergla....skinuo crevo od rezervoara što ide u karburator sipao gorivo u njega i uvukao ga u flašu goriva...ista ista prica...vise nemam ideju sta da radim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Ako je upalio kad si mu sipao gorivo u cilindar onda te zeza dovod goriva, kao što kažeš svećica suva. Skini gumu usisa, probaj sa start sprejem na kratko, ako upalo to je to. Ne možeš ga upaliti sa crevom u flaši, mora pumpa da gura gorivo do karba, ako ima pumpu goriva ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Tako izgleda ne znam kako da ga vratim verovatno je skinut onaj cinc sa njega....gde se ovo kupuje i jel univerzalno ili za svaku svecicu je drugačije.....nisam u materiji pa su mi pitanja verovatno smesna ali se bar trudim...:)

20231013_165501.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8946 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kupi akumulator exide .... trebaće ti.

Kupi lulu zakrivljenu (120°) za svećicu, imas je kod Pedje u Motoricambi ili u Masscompani .... trebaće ti.

Novu svećicu već imas i to je Ok.

 

Probaj sa start sprejem paljenje.

Ako upali.... znači da te zeza dovod goriva (pumpa-karb).

Ako ne upali.....teraj kod majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

Evo i ja da se pohvalim da je moja saga oki kocnica gotova
Promenio sam sve zivo: gumice na oba gornja cilindra, sve gumice na klestima i usput plocice jer su stare dotrajale, crevo zadnje kocnice i regulator kocnica.
Kao sto znate ponovo sam imao isti problem, na dualno nece da otpusti pritisak. I tako se ja pomirim da nema nista od dualnog kocenja,da cemo da prepravimo sistem na prednja/zadnja. Kad na zadnjoj nema druka nigde. Srecom ostao mi jedan gornji cilindar od Satelisa (za koji su mi majstori rekli da je neispravan), zakacimo njega i za 5sec dobijemo druk na zadnjoj kocnici.
Narucim ja novi (kineski) cilindar sa polugom u motobike, namontiramo i dobijemo dualni sistem sa mojim regulatorom malo su mekse kocnice nego pre ove intervencije, ali rade.
Ispada da nas je sve vreme zezao gornji cilindar. E sad dal su gumice bile lose,ili je cilindar dobio risove,to nemam pojma.
Samo je problem kako sad da uklopim plastike oko cilindra, kineski je malo drugaciji. Valjda cu uspeti nesto da napravim.

Послато са 23030RAC7Y помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja