Jump to content

Moto Zajednica

Delta Dunava...

Recommended Posts

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

me zulja vec neko vreme kao destinacija.

Ima li ko da je obisao to cudo prirode i da je voljan da napise koju rec?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12111 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Gde me nadje :) Ja sam u planiranju nekog mog virtualnog puta kroz Rumuniju to mesto obelezio zlatnim markerom! I mene zanima svaka informacija o tome. Skupio sam dosta informacija i sajtova na tu temu, ali cu rec prepustiti nekom ko lokaciju bolje poznaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12111 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Cuj, ne moram da idem u Rumuniju da bih prosao kroz Negotin! Eto mene cim se otopi sneg, znaci krajem aprila :)

 

Sorry za off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8218 postova

Vidim da ovo mesto privlači izgleda nekom čudnom silom :aha:

 

Nas nekoliko, kao deo jedne velike vožnje u Septembru ove godine, ako Bog da, posetiće ovo mesto - ali sa Ukrajinske strane...

 

Takođe svaka sugestija dobrodošla!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Ja sam sa jos 2 drugara 2009 isao tuda, tj obisli smo celu Rumuniju( bar veci deo). Vozili smo standardno fagaras,...a od Brasova na Buzau,Braila, Galati, Tulcea, pa juzno na Constancu, potom jos juzno na Bugarsku granicu Vama vecke.

Put od Galatia do Tulce je savrsen, ali se tu prica o delti zavrsava. Puteva u samoj delti nema, bar koliko ja znam. Od Tulcea ima brodica kojima se delta moze obici.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Bio sam ja prije par godina.

Delta je fenomenalna, ali da bi se ista vidjelo potrebno je ugovoriti voznju camcem jer delta ima preko 4.000 kvadratnih kilometara i sva je u rukavcima i nema nikakvih puteva. Na jednom otoku ima selo i tu je napravljeno nekoliko hotela, ali se i do njega stize iskljucivo brodom nakon nekih 2 sata plovidbe.

Odatle sam isao u obilazak, a buduci da je jedan dio delte proglasen nacionalnim parkom kroz njega se ne smiju koristiti motori pa smo presli u camce na vesla i tako plovili po kanalima i rukavcima.

Priroda je fenomenalna, sa velikim brojem ptica.

Ukoliko se odlucite da idete tamo obavezno ponesite autan jer komaraca ima u nevjerovatnoj kolicini

Rumunija je u tom djelu izuzetno siromasna tako da su i putevi bili prilicno losi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Bolje pet puta preko Karpata, nego jednom na deltu. Sa bajkerskog aspekta je po mom mišljenju totalno neinteresantna destinacija, osim za one koji vole ribu i komarce... ja ne volim ništa od toga. Ubedite me u suprotno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8218 postova

Bolje pet puta preko Karpata, nego jednom na deltu. Sa bajkerskog aspekta je po mom mišljenju totalno neinteresantna destinacija, osim za one koji vole ribu i komarce... ja ne volim ništa od toga. Ubedite me u suprotno.

 

Tomo, manje-više si u pravu.

 

Ja sam zbog neke druge moto ture koju spremamo, a treba da prodjemo kroz te krajeve, detaljno istražio deltu Dunava. Kratko rečeno - sa rumunske strane samo putevi po obodu, sa ukrajinske ima i malo dublje, ali nema prelaz između Rumunije i Ukrajine, već mora kroz Moldaviju (a za to treba bar tranzitna viza i za SLO i za SRB, i to u ambasadi u Bukureštu).

 

Kao isključivo odredište, za motore, delta Dunava nema previše smisla (po meni). Kao deo puta i jedna od lokacija (meni lično) - ima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja