Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Moze da trese zbog kofera zbog ne odgovarajuce tezine tegica. Ima cak negde i klip na youtube gde bas to pokazuje kako trese volan sa koferom. I meni na Scarabeu trese sa koferom,cak i bez kofera pri manjoj brzini zaigra zato sto sam skinuo teze tegice i zamenio laksim

 

Imao sam Scarabeo 125ccm i volan je jako tresao pri manjim brzinama. U mom slučaju to nije imalo veze sa tegićima. Prednja guma je bila uzrok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1608 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

1000 e? Bezobrazna ponuda,ali bas bezobrazna! 0stabre.gif Sve sto kupujemo je macka u dzaku i dok ne otvoris sve ne znas o cemu je rec. Budi svestan da je to motor star 10 godina i da tu moras da kanes koji dinar ,ako zelis siguran skuter s kojim ces se zaputiti na zeljenu destinaciju. Opet, kao sto Culle kaze, uzimaj skuter od onoga koji vozi i prelazi km sa njim. To ti je znak da je odrzavan i da je redovno servisiran. 0takoje.gif

 

U mojoj ponudi nema baš ništa bezbrazno već je tvoj komentar zlonameran!!!

Vidi, Burgman kojeg sam ''označio'' nije mačka u džaku. On je više od mačke u džaku. Za njega se zna da ne valja. Troši 2lit-2,5lit ulja. I vlasniku je jasno da ne valja.

Moju ponudu sam i gradio baš na konto toga što bi uložio....ali ne neki dinar kako ti to omalovažavajući kažeš, već ozbiljne pare i ozbiljan rad.

Ali neću se s'tobom raspravljati i razmenjivati otrovne strelice. Razumem te....nervozan si....suviše dugo prodaješ svoj Bev a kupca nema, i ako se pojavi nudi ti daleko manje od onoga što si zacrtao kao donji limit...pa ti ja kriv i ja ti bezobrazan?!

P.S. Na kraju, želim ti da zadržiš tu istu ''zdravu'' logiku....kad prodaš svoj Bev i kreneš da kupiš novog ljubimca.

 

Drugar, pa ti ocigledno nisi shvatio poentu moga posta.

Ali , da ti odgovorim...

Prvo, ta recenica je bukvalno uzeta od Mike Brewer-a iz emisije wheeler dealers , kada pomenuti Mike (Majk) odgovori na ponudu kupca kad prodaje automobil! Tako da, nikakva zla namera ili "otrovna strelica" nije upucena tebi sa moje strane. 1neznam.gif

Drugo, da je motor vise od "macke u dzaku" ne bi ti ponudio ni 1000e. Tako da, znas da on vredi. Potrosnja 2-2.5 litre ulja je bas mnogo,ali opet uzrok tome lezi na vise strana. No, da batalimo pricu i prepisku,da ne offujemo temu. Ko ovde pise ZELI da ti POMOGNE i OLAKSA kupovinu ljubimca , motora ili skutera... (kako uzmes). Nemoj da mislis da je ovo bilo nesto licno, ja ti zelim da dobro PAZARIS i da se upoznamo sl. godine na nekoj od voznji MSC-a! 0takoje.gif

A sad, budi mi pozdravljen i srecno u daljoj potraznji! 1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1608 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

P.S. Nemoj bevku da mi kudis. 1nanana.gif

Ona je uzeta za spas sezone i nema nikakvih mana... Taj model je i bio prvi moj pik kad sam trazio skuter 500 kubika. Samo, sad vidim da je pogresan izbor ,jer mi vise treba maxi skuter,a ne gradska varijanta. Mada, daleko od toga da on ne moze da dobaci na zeljenu destinaciju... 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Hvala0takoje.gif,danas sam pogledao Atlantic 500 i skoro se resio da ga kupim kad on mi ode ispred nosa dok sam se premisljao,ovaj bugi je naleteo sasvim slucajno,drugar pozvao komsiju i pitao jel bi ga prodao,ja i nisam bio nesto odusevljen sve dok ga nisam lepo probao,tezak ko djavo al se ne oseti u voznji,jbg nizak je ali jede put,ima samo 2 ogrebotine koje sam mu ja nazalost napravio u transportu,al dobro valjda sam razbio maler,prodavac mi je ulio poverenje jer je stariji covek,sacekacu par dana da se slegnu utisci pa cu polako da ga isproveravam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9066 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Hvala0takoje.gif,danas sam pogledao Atlantic 500 i skoro se resio da ga kupim kad on mi ode ispred nosa dok sam se premisljao,ovaj bugi je naleteo sasvim slucajno,drugar pozvao komsiju i pitao jel bi ga prodao,ja i nisam bio nesto odusevljen sve dok ga nisam lepo probao,tezak ko djavo al se ne oseti u voznji,jbg nizak je ali jede put,ima samo 2 ogrebotine koje sam mu ja nazalost napravio u transportu,al dobro valjda sam razbio maler,prodavac mi je ulio poverenje jer je stariji covek,sacekacu par dana da se slegnu utisci pa cu polako da ga isproveravam

 

Kolega cestitke na kupovini, srecni ti kilometri i kilometri bili sa njim i baci neku fotku, da vidimo novu makinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Kupljen bugi k4,stvarno je ko mercedes u odnosu na druge skutere0takoje.gif

 

Nek ti je sa srećom kupovina i želim ti puno lepih vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 156 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Pozdrav ljudi, interesuje me poznajete li nekoga da poseduje SYM MAXSYM 400?

 

To pitam iz razloga što verovali ili ne u Motoringu koji je uvoznik za SYM u Srbiji nemaju ni jedan model ovog skutera za testiranje jer kažu skupo im je da registruju sve modele!!!!!!!!!! 1lud.gif

 

 

A ja naravno ne želim da kupim skuter bez da prvo probam! Sedeo sam na izloženom modelu, odgovara mojim potrebama ali naravno želim i da čujem i vidim kako radi, pa bi vas zamolio ako neko zna vlasnika ili može neke lične utiske da prenese o potrošnji, agregatu, vibracijama, ubrzanju, dužem putovanju i tome slično... 1care.gif

 

U strane review-ove ne verujem mnogo, ipak ima tu dosta marketinga, pa bi nešto iz prve ruke bilo najbolje! 0namigivanje.gif

 

Inače košta 5490€ sa ABS-om!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 156 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Kymco mi se lično ne sviđa, al o tome svakako ne vredi raspravljati! 0namigivanje.gif

 

Xmax sam zagledao i sedeo na njemu ali nisam vozio, vrhunski, baš vrhunski izgleda 1care.gif i kvalitet je neosporan ali... ograničen je položaj sedenja(za duža putovanja sam zabrinut jer je položaj sedenja kao na mom beverly-u, što znači da je gradski skuter), za po col su manji točkovi od sym-a, xmax nema podesive ručice kočnice, nema automatska svetla i takođe nema osvetljenje ispod sedišta, sym ima više mesta za odlaganje, slabija zaštita od vetra na xmax-u, imaju samo model u crnoj boji i momo design, takođe naslon suvozača za Xmax košta 150€ i konačno Xmax nema ABS, tj ima ali uz doplatu od 600€!

 

Problem jeste što je Maxsym Tajvanac pa će već sledeće sezone vredeti 30 posto manje a Xmax će držati cenu! Realno je bacanje para kupiti nov Sym ako se ne planira da se zadrži dugo ali zaista izgleda moćno i mnogo opreme se dobije za uložen novac...

 

Verovatno sam se i ja zaleteo, treba ipak bolje razmisliti ali svakako neću kupovati skuter za koji niko od vas nema iskustva i koji ne mogu da probam i sumiram utiske!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja