Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 156 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

Nađi oba skutera na oglasim u tvoj blizini idi i probaj, jedino tako ćeš se uveriti da li ti odgovara po položaju sedenja i izgledom!

Redovno održavanje ova dva skutera bi trebalo da bude blizu, dok su rezervni delovi jeftiniji za Kymco...

Moj glas ide za Xcitinga zbog većih točkova, veće zapremine motora a i više mi se sviđa(subjektivno) i naravno obavezno uzmi što noviji sa direktnim ubrizgavanjem, ako to finansijska situacija dozvoljava!

Koliki ti je fond za kupovinu skutera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

2000 ,i meni se kymco vise svidja,koliko sam video na netu izgleda da nema nekih tipicnih mana osim ovih starijih koji dosta trose a ja bih uzeo sa ubrizgavanjem.Koci me to sto kad god nekog pitam on mi kaze ma yamaha je vrh,japanac itd,pa jel stvarno tolika razlika u kvalitetu posto vidim da im je cena srazmerno godistu skoro ista?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5855 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Čuvena rečenica za Yamaha skutere: Japan je zakon :aha: jedino što se ti skuteri prave u Italiji (sem T-Maxa koji je pata-pata) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Ne znam baš da li možeš da nađeš Kymca da ubrizgavanjem za te pare.

Ima ih,ima i jedan IR,u zajecaru cini mi se,nego znam da si ti imao slicne dileme doduse gledao si novija godista i sta si odlucio na kraju

Jos da pitam koja je fora sa tim R kymcom u cemu se razlikuje od obicnog,posto sam vidjao i xciting 500i

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ae ovako, proverite ovo sto cu napisati ali ja mislim da nema. Elem, EFI modeli(sa ubrizgavanjem) su samo novi modeli. A od starih, mislim da se samo 2007. godine proizvodio Kymco 500 sa ubrizgavanjem.

 

Motor sa linka koji si postavio nije EFI. Karb je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5855 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Oznaka R je kozmetičke prirode: crvene kočione čeljusti, nazubljeni diskovi, mali crni vizir... Agregat je isti :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2047 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Колико ја видим нема ни један РИ на огласима.Мотор са директним убризгавањем је почео да се уграђује тек 2008 или 091neznam.gif.

Нисам 100% сигуран, има тај податак погледај мало по нету.

Велика ја разлика у потрошњи ова два модела,стари уме да посрче и до 10 лит по граду ако није наштелован карбуратор.

Мислим да ћеш тешко да нађеш Кимка РИ за те паре које си мислио.

Поздрав 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2047 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ништа,значи да је успут изгубио оно Р1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5855 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

@ Gixer:

 

Za JCostu:

 

Leži mu k'o budali šamar :moto3: Ima ga koleZa Hogar na svom Xcitingu 500 a sasha ga je vozao podugo na Xcitingu 250. Bolje performanse uz nešto višu potrošnju (oko 0,5 l/100 km)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Au pa kakvo znanje treba coveku da bi kupio motor to nije normalno,http://www.mojauto.rs/polovni-motori/1519012_Kymco_xciting-500-IR_2006_god ovaj mi je bio favorit,pre svega sto bi mogao da povedem majstora jer mi je blizu,al 20061neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Najvise mi treba za grad ali i za povremene izlete,imao sam 250cc ali vec na prvom malo duzem putu sam video da mi fali snage,mogao bih ja da se skrpim i sa slabijim jer mi prvenstveno treba skuter za grad al kad podjem negde dalje ili izadjem na autoput falice mi snage pa uzivanje postane nerviranje kao sa proslim skuterom,inace tezina i dimenzije skutera kod mene u gradu ne znace nista,i ako se napravi kolona nemas gde da se provuces

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2047 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Горе поменути колега Саша који вози Кимка 2006 има на КМ сату око 60 000 км,имамо колегу који са 250 прошле године одвозао туру од 2000+ км,ево и Тони је са својих 200 одвезао круг 500+км у једном дану.Тако да све се може1neznam.gif

 

Ако је првенствено град онда погледај Кимко Даунтаун или малог Ексајтинга 300РИ.И један и други имају сасвим довољно снаге за отворен пут,нарочито Даунтаун који има 30+ КС

САмо полако и пуно среће 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

1900 evra kymco 500,2006. god.,vlasnik kaze da je ubrizgavanje 100 posto,navodno te godine je imalo ubrizgavanje ali se dosta doplacivalo,ja reko da cu da povedem majstora pa da me ne zeza da dolazim dzabe on kaze slobodno garantujem da je tako,jedino ako papiri nisu muljani mada je motor uredno registrovan i on je vlasnik,ostaje da vidim kad majstor moze pa da skoknem da pogledam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900

Pa to i ja razmisljam,niko se ne zali na njega osim na potrosnju,imam ja za te pare i majesty 2005(on pa ima 1 disk napred a valjda bi trebalo da ima 2)za njega znam da je dobar gledao ga je jedan moj ortak,al tajvanac mi se vise svidja,prosle godine sam 2 motora kupio i posle 2,3 meseca prodao tako da mi se ne ulazi u to kolo opet pa moram dobro da razmislim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

E ovako, da se izjasnim i ja.. posto sam izgleda jedini koji je imao Kymco 500RI.. On se radi samo 2007 god i samo te godine je ubrizgavanje za taj model. Noviji modeli od 2010-11god imaju svi direktno ubrizgavanje.. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 156 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

gixxer750/94

Pa bar ti je najlakše da se uveriš da li ima karburator ili direktno ubrizgavanje samo pogledaj na licu mesta... Koliko ja znam ne postoje sa direktnim pre 2007 godine!

Mada je meni taj Xciting sa 4road auspuhom i Jcosta varijatorom mnogo sumnjiv!!!

On je na oglasima više od godinu dana i još nije prodat... Pazi u takvoj opremi i sa tom kilometražom da valja trebao bi da ode odma za te pare... znači nešto tu smrdi!!!

Što možeš da vidiš odma na prvu loptu ti je da je taj skuter farban, tj barem donja polovina skutera sa sve deklom što znači da se trebaš zapitati da li je sa njime padano, ručke na kormanu su promenjene kao i tegići što može da bude još jedan od indikatora da je padano, takođe i sedište je pretapacirano!

Dobro obrati pažnju ako ideš to da pazariš!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja