Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

cao...uzeo sam vfr/a pre 2 dana. 24ku. nagovorio me ovaj guderian...obecao je necemo brzo voziti :)

 

kazu ljudi da je udoban za dug put..."ko automobil!" to mi je u stvari najbitnije...pouzdana masina i motor za put...

 

ako je neko presao veci put nek potvrdi...tnx

 

poz za sve...

 

Pozdrav.4 godine vlasnik vfr-a iz 1986 godine.15.000km predjenih do sad,bio u sloveniji madjarskoj,rumuniji.Idealan motor za duze ture.1zdravo.gif

post-27589-0-55036700-1412887176_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Pozdrav1zdravo.gifKupio bih fabricki volan(keble),za hondu vfr rc-36,90 godiste,ako neko mozda ima naprodaj.

 

Kupljeno.Jeste da je od novijeg godista(96),ali stima perfektno1moto3.gif

post-27589-0-14020500-1412887623_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Izgleda da je u pitanju ulazni ventil pa zato preliva gorivo i gasi se kad se zagreje motor. Koliko kosta sredjivanje ventila, to je remont glave motora? Gadna situacija.... RC 24 u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Pa izgleda da ulazni ventili ne zatvaraju i tu uleti gorivo. Ali to se manifestuje tek kad se zagreje motor. Cim malo digne temp odma krece trokiranje. Svecice crne, tako da preliva. Karburatore mi je majstor stelovo. Sad cu jos da promenim igle i gumie na sva cetri karba, a ako i to nije ona sledi glava motora... Videcemo nadam se da nece doci dotle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

To je nemoguce da ventili propustaju kad se zagreje motor.Ventili su mehanicki, ili zatvaraju ili ne.Nema nikakve veze dal je hladan ili vruc motor.Bice tu da je neki drugi problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Usisni ventil i služi da kroz njega ulazi gorivo u cilindar. Tačnije smeša benzina i vazduha. Da ti je zviznuo usisni ventil sumnjam da bi ti motor radio normalno i kad je hladan, duvao bi ti pritisak iz cilindra u karburatore...

 

Ono što je moguće je to da ti ventili nisu dobro naštelovani, pa kad se motor ugreje dužina ventila se poveća pa ti ne zaptiva dobro. Od ovoga može da ti rikne ventil. Zazor prilikom podešavanja vetnila upravo tome i služi. Taj zazor predstavlja izduženje ventila kada se metal ugreje sa cca 20C kada je motor hladan na radnu temperaturu.

 

Proveri ti te karburatore još jednom. Posebno ako se oseća benzin. Pregledaj da li ti negde vuče falš vazduh... Sajle od sauga... Kod karburatora može da bude 100 ku....ca u pitanju. Sve to pregledaj pa tek onda skidaj glavu.

 

Probaj da prešteluješ ventile komplet, prema manualu naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Sad cekam set delova za karburatore, igle, gumice, dizne, pa cu nakon montiranja, ponovnog stelovanja..... onda cu videti zazor ventila, a ako nedaj boze nista od toga nije, pre otvaranja motora, jos zovem elektricara da sve pretrese jer mi je regler pre svega crko. Ko zna mozda je on povuko jos nesto. Sad sa Joskinim naponi su dobri, ali ima tu jos kojecega.... bobine, CDI.......

 

Hvala svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Polako sa otvaranjem motora. Al si navalio na otvaranje motora ko mutav na telefon.

 

Prvo proveri kompresiju pre otvaranja motora. Komplesija se poroverava kada je motor ugrejan (nikako hladan) i sa gasom odvrnutim do kraja (ne na leru). Pa ako ti je kompresija ok (pogledaj u manuelu kolika treba da bude) onda uopšte nema razloga da otvaraš motor. To znači da ti svi ventili zatvaraju kako treba i da je sve ok.

 

Ovo naravno ne znači da ne treba da se šteluju ventili. Moguće je da se ne otvaraju do kraja, ali sigurno zatvaraju (ako je kompresija OK).

 

Bobine mogu da se testiraju lako kod nekoga ko ima vrlo jednostavnu spravu za to. Možeš da ih testiraš i na samom motoru. Izvadi svećice i zverglaj motor. Ako imaš varnicu bobine i CDI su ti 99% ok. CDI možeš i da pošalješ kod Joške brzom poštom da ga testira. On ima tester za CDI i rećiće ti da li je ok. Kad sve to eliminišeš ostaju ti karburatori. JBG. Kako god se okreneš du...e ti pozadi.

 

Srećno!!! Javi šta si uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Simo dobro ti rece, nisu ventili ipak vec karburatori. Medjutim ove moje nastelovati je poduhvat kao let na Mars. Upakovali nove igle, gumice da nema fals vazduh.... tek sad preliva ko vodopad. Prepuni cance odma.. po manualu podesim plovke na 7mm ma nista... moracu da ga teram kod Kocke sutra pa sta bude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Izgleda da mi je pokvareni regler pokarabasio svasta sa strujom, ko ce ga vise znati. Sve u svemu nije bilo potrebno da remontujem karburatore, svecice i td.... Cim se zagreje motor pocne da trokira, kao da baca varnicu nepravilno, neravnomerno.... Sad mi crko ventilator onaj iza hladnjaka ili ko zna vise sta je.... Sve u svemo moram kod nekog DOBROG elektricara od ponedeljka nema druge ili ga dajem u delove, dosta mi je vise...Predozite nekog ako znate. HVALA....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Da objavim, VFR radi ko sat :)))))). U pitanju je bio regler i ona slavinica za gorivo. Nece da radi kad je na ON nego samo na reservi... To moram da sredim ali to je sitnica... Kad je na ON, radi prvih desetak minuta a onda trokira. Ko je to mogao da pretpostavi da je takva nebuloza....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Hteo bi mozda da plastificiram ili farbam ram i viljuske u crno na mom VFR-u? Koliko je komplikovano da se izvadi agregat iz njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

V-tec ima polu ram. Što znači da je mašina zakačena za ram a zadnja viljuška za mašinu, a ne za ram. U tom slučaju ne bi trebalo da bude komplikovano. Skineš zadnju viljušku i odvojiš mašinu od rama.

 

To je princip rada. Tu ima još 1000 sitnica. Kablovi, creva, regler ECU, boboine, hladnjak.... Sve to mežeš da rastaviš za 1 dan, ali ti treba malo više vremena da sastaviš i da vratiš u prvobitno stanje. Naravno uzmi u obzir i to da moraš da radiš sporije jer ćeš paziti da nešto ne ogrebeš. Nemoj ni da počinješ ako nemaš service manual, a i pored toga ti savetujem da fotogafišeš svaku fazu rada da vidiš gde je šta bilo. A i da nam pokažeš slika kako si ti uradio, ako budeš radio.

 

E, sad ono glavno. Zašto bi farbao i plastificirao alumunijumski ram?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Ljudi moze li preporuka za ulje u viljusku. Mislim na gustinu a ne proizvođaca. Iz service manuala ne mogu skontati nista. Znaci sta fabrika preporucuje. 10w 5w? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ljudi moze li preporuka za ulje u viljusku. Mislim na gustinu a ne proizvođaca. Iz service manuala ne mogu skontati nista. Znaci sta fabrika preporucuje. 10w 5w? :neznam:

 

Pa nije tako jednostavno. Nemoj da gledas ozneke (10w, 7.5w,...) Gledaj vrednosti u centistokes (pronadjes na netu). Dakle vidi koje ulje fabrika preporucuje pa nadji njegove vrednosti pa pronadji koje slicno moze i da ima da se kupi kod nas.

 

Drugo, kakva ti je viljuska, kertridz ili damper rod? Sta hoces da postignes? Ja vise volim redje ulje ali zato imam i 40% tvrdje opruge. Uljem ne bi trebao da regulises tvrdocu, ako stavis pregusto ulje viljuska ce biti "prespora" a to nije dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 789 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

... a opet svaka opruga ima svoj efekat koji se ogleda u višku kretanja ( floating) a ulje treba i to da ublaži u kojoj god meri može :ph34r:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7128 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

fabrika kaze 15w, i ja sam u moju tako sipao i bilo je ok, doduse, malo tvrdo za moj ukus, ali ako fabrika tako kaze onda ok, mada recimo vise mi je odgovaralo na Suzukiju RF400R, u njega je islo 10w i lepse se ponasao, manje se tresao na losijem putu, bolje gutao rupice, ali ipak to su dva razlicita motora

 

Evo podaci za VFR:

VFR 750F RC36

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Ja sam u moju vfr-ku sipao 20w.Moja vfr-ka je 91 godiste,i nema stelovanje viljuske ko rc-24 i novije rc-36.Sa 10w mi je jako propadala viljuska.Verovatno su mi opruge oslabile tokom godina.Jedino mi nije jasno zasto su izbacili stelovanje prednje viljuske na modelima 90-91 god,a posle su vratili.Ovi podaci su mi malo sumljivi sto luise daje.Pise da je rezervoar 21 lit?Moj je 19 litara.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ljudi ne gledajte te oznake na pakovanju kod ulja za viljuske to nije bas tako. Nisu 2 ulja 10W razlicitog proizvodjaca ista.

 

Evo vam tablica pa uporedite: http://www.peterverdone.com/wiki/images/a/a7/PVD-ISO-Viscosity-Data.gif

 

To kod stelovanja ne razumem, ni jedan vfr nije imao stelovnje hidraulike spolja samo predopterecenje opruge. To sto nema spolja preload podesavanje ne znaci da ne moze da se steluje. Stavi se duzi spejser i eto veceg preloada. Hidrauliku na kertridzu moze stelovati menjanjem shimstacka na samom ventilu. Jedino nema sporu kompresiju i povrat. Realno na VFRu ne treba. Ja imam na mom sve to pa skoro da nikad ne koristim.

 

Opruga je najbitniji deo celog sklopa. Mislim isto da je 20W previse guasto ulje ma kakve karakteristike mu bile za VFRa.

 

Ako ti viljuska propada koliki ti je preload, koliko kila imas? VFR ima generalno problem jer su opruge idealne za vozaca od 60 kg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Hvala na odgovorima. Iske imam 70kg i meni ovaj fabricki ovjes extra radi svoj posao, istina 90% je to umjerena penzionerska voznja. Nista da mjenjam necu nego samo da promjenim semeringe i naspem novo ulje, koje ce biti najslicnije ovome sto je do sad bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja