Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Vinyl rider, 811 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Pozdrav drugari,

 

Molim za info. Od čega se sastoji restriktor snage za VFR 800Fi '99, za CH tržište? I da li taj restriktor može lako da se ukloni?

 

Hvala. :)

Ili postoji restriktor na samom usisu ( skini air filter i gledaj u rupu gde su ventili), ako je ta rupa normalne velicine onda verovatno postoji parce lima koje ogranicava otvaranje leptira. Ako je blokada upucana u komp onda neznam kako da ti pomognem, osim da odes u ovlasceni Honda centar i da probaju da upucaju nove mape.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova

@Grnca

 

Hvala. :)

 

Gledam tu Hondu u oglasima, pa se pitam, koja vrsta restriktora snage je u pitanju. Jer, ako je na ECU, to onda dosta komplikuje modifikaciju. Googlao sam, ali nisam uspeo da pronađem odgovor. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 811 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

@Grnca

 

Hvala. :)

 

Gledam tu Hondu u oglasima, pa se pitam, koja vrsta restriktora snage je u pitanju. Jer, ako je na ECU, to onda dosta komplikuje modifikaciju. Googlao sam, ali nisam uspeo da pronađem odgovor. :(

 

 

Pa nije ni to problem , mislim na ECU , oteras ga kod Stojanova ili koji god ovlasceni servis i tamo ti upucaju nove mape ALI to kosta 3000 dinara, zvali - proverili.

A pre ce biti da je jedna od mehanickih blokada a skidanje je dzabe - samo malo vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR rc36

Da se i ja upišem u temu :)

Ponosni sam vlasnik VFRa rc36 iz 1992. Kupljen je od člana Dex iz Pančeva, koji je motor držao u izuzetnom stanju.

Ovaj vikend sam iz drugog pokušaja napravio prvu ozbiljniju vožnju, pošto je prvi pokušaj završio blažim padom baš u Pančevu. :moto2:

Oprema je odradila svoje, a Bogu hvala, zarastao je ponos, koleno.... deklo... :D

Farbanje i krpljenje plastika sam planirao za zimu, pošto mi se sviđa ovaj poderani Mad Max fazon na motoru. :D

 

Za dva tri dana sam napravio nešto malo jače od 1000 kilometara i mogu reći da sam pronašao motor koji je u potpunosti moj kroj!

 

gallery_36403_1410_13229.jpeg

 

Ako se izuzme početničko nenormalno stezanje ručke gasa i bol u pesnici zbog istog, nemam apsolutno nikakav znak umora posle dužeg puta.

Kako stvari stoje i ako sve bude kako treba, planiram još dugo da budem u VFR priči :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Moj ti je savjet polako u prvo vrijeme dok malo ne upoznas motor. Treba malo vremena dok se naviknes na njegovu tezinu. Moji prvi dani druzenja sa njim su ujedno i bili naj kriticnijii upravo zbog tezine, pogotovo ako si vozio nesto manje. Meni je poslije cb500 bio mozda i prejak i nije se dao bacati kao mali naked, ali kasnije pjesma i uzivanje koje treje i danas dan.
Meni je prvu godinu 4-5 puta zavrsio na podu, sreca iz mjesta. Ako ne daj Boze krene padati puštaj ga :moto2:

 

Neka je sretno :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Cestitam Ordtodox, sve najbolje. Ja sam prosle godine uzjahao prvi motor i to rc24 88 god. Nije bilo naivno. Posle skutera od 10ks, dodam jos jednu nulu ks L:). Sada sam presao na rc36. Nemam ni najmanju nameru da napustim VFR porodicu!! Mislim da je motor jedan od univerzalnijih uopste... Moze bez problema da se vozi i po gradu, uprkos tezini. Po meni, jedna jedina zamerka jeste to da se malo teze zaustavlja. Neka me drugi isprave ako gresim, ali cini mi se da u osnovi ima slabe kocnice za svoju masu - inerciju! Sve ostalo je, bar po mojim merilima sjajno. 

Sve u svemu, ortodox nisi se prevario ni malo >:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR rc36

Hvala na podršci :)

 

I ja kontam da ću brzo ući u štos sa cimanjem po gradu, mada će biti izazov s obzirom da imam malo jače od 70 kg :D

Sada sam u fazi ispipavanja potrošnje, ali čini mi se da ne mogu spustiti ispod 7 bez da ga baš tušim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 811 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ih bre al ste sitnicavi , pricam sa kolegom koji vozi rc36 i jos se hvali kako V motori popiju vise nego uobicajeno a njemu je kad ga sajca uobicajeno 12 LITARA !?!?!?!?!?!?

Da bolje proveri da mu ne curi benzin negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Hvala na podršci :)

 

I ja kontam da ću brzo ući u štos sa cimanjem po gradu, mada će biti izazov s obzirom da imam malo jače od 70 kg :D

Sada sam u fazi ispipavanja potrošnje, ali čini mi se da ne mogu spustiti ispod 7 bez da ga baš tušim.

 

Pa to je ok potrosnja, ako je u pitanju gradska voznja. 

Meni trosi od 5 do 8l, sve zavisi kako vozis. Na otvorenom moze i ispod 5 ako ne ides preko stotke.

Ali sve zavisi kako vozis motor. Uz mnogo saltanja, kad se motor ne vrti preko 4000rpm, moze dosta da se smanji potrosnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

I kod mene je od 5 do 8l s tim da gradasku ne mjerim al mislim da je tu negdje. Otvorena moze I ispod 5 ! Ali to je cruising mode ...

ortodox nisam ni ja nista tezi, sad mozda nemam ni 70kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR rc36

Za vikend sam imao neplanski odlazak za Doboj. Spucao tri rezervoara goriva, ako nisam zabrojao :D

 

Uglavnom, na otvorenom putu 140 do 160 (veći deo puta), gde su dugačke krivine oko 100 -+ 20 km/h, naselja oko 60 km/h.

Potrošnja nije prebacila 7. Prijatno sam iznenađen :) Očekivao sam više.

Vrtio se negde oko 6,5 litara na 100 km.

 

Merio sam od čepa do čepa.

 

Ima li neko majstora za preporuku u Novom Sadu?

Trebao bih da pogledam levi semering viljuške i malo da ga prekontroliše ovako uopšte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Mijenjaj oba zajedno sa uljem, nije neka lova a pojedinacno ga ni nemozes kupiti. Litar ulja ti je dovoljan obzirom da po stapu ide 396ml, ja sam sipao silkolene 15w i zadovoljan sam, mada sam mozda mogao i 10w.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 811 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

jel ONO sa busenjem plastika ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

Pozdrav. Samo htedoh da se zapljunem kao ljubitelj i potencijalni budući vlasnik neke V-tec mašine. Za sad su to samo želje, videćemo kako će prodaja ići ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 285 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

E ako nekoga zanima moj drugar ima dobrog vteca na prodaju. Two brothers, pancirna creva,štapovi od zx9 čini mi se full su podesivi, guvernala, nosači i koferi... 4300 je,pa ako neko bude hteo. Baš je uloženo u motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Imam na motoru 2 decije bolesti.

1. Diskovi zadnji se greju, prvo sam mislio da su zapekle plocice pa sam digao motor i okretao gumu, nema nigde zastoja, pa sam utvrdio da je tocak imao lufta znaci lezajevi otisli,

gde ima da se to nabavi i kolko zadnja guma ima lezajeva na rc24 modelu vrf-a. 

2. Motor mi se ugasio na auto putu kad sam ga terao u vece obrtaje, stanem sacekam malo i opet ga upalim i idem.

Desavalo se par puta do sad, sta moze da bude dal karburatori prelivaju ili nesto trece da proverim.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja