Jump to content

Moto Zajednica

Orion (Zongshen) PozdravCub 50ccm

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav svima,ja sam Pepi,predstavio sam se u rubrici predvidjenoj za to.

Ovo je moj moped,Orion ga sklapa kod mene u komsiluku u KG.U pitanju je replika honde Cub.Ima poluautomatski menjac,znaci ima brzine a nema kvacilo.Pristojno vuce,na ravnom dogura do 70km/h. ima 50ccm.Prvi put se susrecem sa ovakvim motorom pa me zanima da li ima jos neko iskustva sa ovim motorom.

Cetvorotaktna masina(Zongshen) i veoma tih rad masine.Prema nekim podacima potrosnja je 2litra na 120 km,nisam ga jos puno vozio pa ne mogu da kazem koliko je tacno.

Ako neko ima neke informacije neka kaze.

 

evo slike

post-22502-0-42352900-1327581649_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Здраво и добродошао.

 

Шта да ти ми овде ново кажемо, кад се пола Азије котрља на оваквим моторићима?

 

Овај твој има квачило које се само притиска и отпушса са сваком променом брзине.

 

Него, дај ти види какви су ту у Крагујевцу са резервним деловима за сам мотор, машину.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Imaju sve za njega,kompletne,masine sa menjacem,sve delove,detalje,pa oni ga sklapaju,moraju sve da imaju naravn.a i komsije mi rade tamo pa tako da nije problem za delove .najvise ide za Grcku motora,mislim na Cub-ove,kod nas nije izgleda popularan.Ne znam ni dal ga uopste neko ima u Kg-u...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ја сам један као твој, са кобајаги резонантним ауспухом, недавно видео у неким огласима, али нисам знао да се склапају у "Ориону". Знапо сам за оне мопеде "Гизмо", али не и за Кабове.

 

Је л' склапају само 50-кубикаше или и нешто веће?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

U oglasima ima i sada jedan ali je bas u nazivu Zongshen,zvao sam vlasnika bas da bih popricao sa njim o ovom motoru,kaze da ga je kupio u grckoj i td.Tamo je dobio Kit od 80ccm pa ide ko blesav.Dok ovaj moj se sklapa u Kg i ne prave ovde sa vecom kubikazom.Na netu sam nasao da se proizvodi sa 110ccm i sa 125ccm.

Kit,rekose da moze da se naruci i navodno je 130e,ne znam sta sve cini taj kit.

U orionu sklapaju druge(skutere) od 50 a ima ih do 250ccm.Sve su to kineski skuteri,samo se ovde sklapaju i imaju drugacije nazive,sa potpisom Orion.

Danas da upalim motor...nece...vergla ko lud,al nista.Svecicu skinem,proverim,baca varnicu,gorivo dolazi,al nece da upali.Odem do fabrike,kupim orig.svecicu(400 din),stavim,upali iz prve.Motor je inace iz 2010 godine,skoro sam ga uzeo,treba mi nesto za po gradu kad otopli,guzve su ogromne.

Inace sam od 1990 godine imao razne motore u vlasnistvu,zadnje 2 godine jedino nisam nista vozio,pre toga sam imao Peugeot 125 SV.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Код кога то може да се набави тај кит, тачније, од кога и кит за коју кубикажу?

 

Ако већ идеш до Ориона, питај их што се не позабаве продајом делова, јер и онако имају сајт где могу да објаве читав ценовник.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

125-цу за овај блок мотора немаш. Иде до 107 (заокружено на 110) са масовном произвођеним деловима. Још десетак кубика иде на максимално проширен цилиндар, али се такав клип и цилиндар ретко среће и доста кошта.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Zorge

 

Nisam se izgubio,samo sam bio na putu po ovom kijametu.

moram nesto da pitam vezano za filter vazduha.

Skinuo sam poklopac i unutra vidim nesto sto predstavlja filter,tj.sundjer od 2cm debljine,tako gust i cini mi se da vazduh se tu jedva probija.jeste cist ali imam utisak da mu to oduzima snagu.Ne znam dal da ga vadim odatle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Сунђерче је филтерски елемент на добром делу макина са тим хоризонталцем. Не вади тај сунђер, јер тако треба да стоји. Имаш ли неко ојачање у виду решетке испред и иза сунђера?

 

Ово што следи сигурно имаш на форуму, али ко зна кад би налетео на то. Оно шта мораш да урадиш је да га опереш. Неки сунђерасти филтери су отпорни бензин, па можеш да их переш њима, али за сваки случај, узми и опери га врућом водом и неким течним детерџентом и то тако што ћеш га наквасити и притискати између дланова, а не увијати к'о неки други сунђер када га цедиш. Ако ти се догоди да га зацепиш или пропадне од прања бензином (мада ово друго не би требало да се догоди - некад хоће из карба да излети која кап бензина према филтеру, па испада да би временом сунђер био из'еден), можеш да се импровизујеш тај филтер од нпр, сунђерчета који можеш да нађеш на дну кутије за матичну плочу компа, али да изрежеш и ставиш два слоја, јер је тај сунђер прозрачнији од овог на филтеру.

 

И то није све. Чист и сув сунђерчић подмажеш. Можеш то да учиниш посебним уљима у спреју намењеним за тај пос'о или да употребиш стандардно моторно уље, кога наливаш у мотор. Спинеш уља и између прстију стискаш док читав не буде мас'ан, али не толико као да умачеш 'леба у мочу од печења. И тако то прање и подмазивање поновиш неколико пута у сезони и све би требало да буде ОК.

 

Ако будеш мењао постојећи филтер за неки други, биће неопходно додатно подешавање карба.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Zorge,malopre sam tek video poruku,pa cu sutra da slikam,predpostavljam da mislis na kurblu za paljenje,mada ne znam sta pokusavas a da to ne pasuje od bilo kog drugog motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

A sto se tice Kit-a,to mi je taj poznanik rekao da samo moze da se naruci iz Grcke, a ne da ga imaju u Orionu,a za ostale horizontalce ne verujem da imaju nesto,samo ono sto oni sklapaju od skutera.Svecicu sam uzeo kod njih ali ne onu koju stavljaju na prvoj ugradnji,koja je kineska vec neku drugu sad ne znam napamet naziv,sa istom toplotnom vrednoscu i kosta puno vise nego NGK.Sta je problem....sto NGK takodje prave Kinezi i zato kosta 330 dinara kod nas a u Austriji sam video da su od 10e pa navise.I posto je koristim na Gradjevinskoj masini(vibro zaba),crkava mi 2-3 puta godisnje bez ikakvog opterecenja,kupljena kod nas.Tako da ne verujem vise u te ngk za 300 din.Nema vise porekla robe iz EU i kvaliteta za male pare,sve ostalo je napravljeno da bi se menjalo i kupovalo....biznis....j....ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Да, на курблу за паљење мислим и верујем да ће облика као твоја да пасује на место моје - тешко да ће свака кинеска фабрика тек тако да самa за себе мења пречник осовине курбле и ширину нутова.

 

За то да којекаквих делова има у Грчкој, не треба ни да причамо. Питање је шта можемо да нађемо код нас.

 

Свећице: да их има код нас, ја бих пазарио кило тих кинеских Торч А7РТЦ (овде им каталог - http://www.torchsparkplug.com/english/upload/2011catalog.pdf ), па нек' цркавају кол'ко им се хоће, али овде је у питању то да ли у сваком тренутку можеш да нађеш одговарајућу свећицу без обзира на квалитет. Ако знаш место где има одговарајућих и оригиналних свећица, без обзира на земљу порекла - не стиди се, кажи.

 

За све остале који ово читају и мисле да су нешто пропустили: то Пепи још није савладао технику одговарања на приватне поруке. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Na ovoj planeti ne postoji motor proizveden u vecem broju od ovog. :care: Japanci u Hondi su ga projektovali i proizvodili prvo sami a kasnije su dali licence za proizvodnju u 15 drugih drzava. Sto original Japanski, sto licencno, sto potpuno divlje, ali proizvedeno je preko 60 miliona raznih verzija ovog ceresla. Velika vecina svih ovih skutera i nekih drugih motorica sa 4T koji se u zadnje vreme prodaju kod nas, poreklom su ili bar razvijeni od Honde Cub. Skuter koji i sam vozim takodje je modifikovana Honda Cub u Kineskom izdanju. Nazalost, umesto pre 40 godina, dolaze kod nas tek sada. Bilo nam je prece da sacuvamo Tomos. Zongshen je kvalitetniji proizvodjac iz Kine. Koncept rama sa uvucenijim zastitnim plastikama i tockovima 17 coli je nesto najupotrebljivije u najsirim uslovima, a sve uz minorno odrzavanje i nisku cenu koriscenja. Izvini, ali ne babraj oko motora, najcesce se samo dobije povecana potrosnja. Uzivaj u jeftinom prevozu, ako to nisu vec do sada, mnogi ce to shvatiti vrlo brzo. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Samo ukucas u gugl ORION KRAGUJEVAC i odmah ti izbaci sumadijski sajt. Jedino nema ovog modela na slikama, ali nazvrcnes pa pitas. Inace to sklapanje je isto ono sklapanje kao i mnogi drugi sto rade. Komplet motocikl stigne iz Kine sa skinutim tockovima i prtljaznikom koje podbace negde u slobodan prostor, da bi sve stalo u manju kutiju. Onda se to ovde strucno sklopi, pa eto proizvodnje. Tako u NS imamo i novu fabriku (Kineskih) traktora, da znate kome treba. :lol: I srecno sa Cubom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Sto original Japanski, sto licencno, sto potpuno divlje, ali proizvedeno je preko 60 miliona raznih verzija ovog ceresla.

Цифра се односи САМО на Хонду, тако да је збир знатно већи. Резултат за дивљење.

 

Осим Кинеза, који обично клонирају Хондин хоризонталац и пакују у најразличитије "амбалаже", ту су и Кавасакијеви (нпр. Фјури 125; Кинези понекад за веће кубикаже споје кућиште а-ла Хонда, а цилиндар и глава а-ла Кавасаки), Сузукујеви (имају Рајдер 150) и Јамахини (један Криптон Икс вози и Микуланац са форума; чак имају и један са карданом - Таунмејт 80)

 

Било би добро да нам Микуланац, ако ово прочита, напише нешто о "андербоуновима" тамо где "гастарбајтерише".

 

Skuter koji i sam vozim takodje je modifikovana Honda Cub u Kineskom izdanju.

Е не може тако Маршале! Што се каже: такнуто - макнуто! Ти имаш скутер са све варијатором и каишем, а не "андербоун", скутерету или какогод да се зову сви ови а-ла Хонда Супер Каб.

 

Izvini, ali ne babraj oko motora, najcesce se samo dobije povecana potrosnja.

Ово баш и не стоји. И сама Хонда има један те исти хоризонтални мотор различитих запремина, сходно томе и снага. Разлика између стандардних 50 кубика и нпр. 72, прве наредне степенице, осети се поприлично, не толико по максималној брзини, колико по обртном моменту. Са порастом кубикаже, то је још очитије. Уосталом, мислим да ни један строј нема толико могућности за тјунинг - Китако, Такегава, Дејтона...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Овај тип двоточкаша стекао је извесну полупарност у Азији....

 

Возе га понеки... :lol:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Овај тип двоточкаша стекао је извесну полупарност у Азији....

 

Возе га понеки... :lol:

 

 

Majku ti ...A kad pesaci prelaze ulicu, svake prestupne godine? Kakav sex :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Ljudi vidim da komentarišete Luxor-a.

Velim da se i ja uključim.

Naime, određena firma ima neka dugovanja prema meni, pa razmišljam da se naplatim jednim Luxorom. Naime kompenzacija između te firme i Oriona.

Kažu mi da su sasvim ok motorčići, i košta 900 evra sa PDV-om.

Da li se isplati kupovati nešto ovakvo?

 

Naime zvao neke koji imaju ove mašinice, jedan ga hvali drugi kudi, pa ja sad prosto ne znam šta da mislim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ако од овог очекујеш да буде скутер, џабе ти је. Ово је нешто између скутера и класичних мотоцикала.

 

Ако би мене питао, ја бих рекао - да, пазари га, јер ћеш, са мало смисла за механику, све моћи сам да средиш. Једино ми је цена мало повисока, али толико они коштају и по Европи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Za cenu uopšte ne pravim pitanje, bitno mi je da može da se zatvori taj dug koji imaju prema meni, a ja izgleda da nemam drugi način naplate.

Čuo sam da po Grčkoj imaju razni KIT-ovi za povećanje kubikaže. Meni bi extra bilo kada bi je digao na 70-tak ccm, ne znam koliko li to čudo košta, i da li ovaj motorčić ima fabričku blokadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja