Jump to content

Moto Zajednica

koji supermoto?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

razmisljam koji supermoto da uzmem....125 ccm,cena do 1300e...pa koji je po vama najbolji?il da skkupljam jos para pa da kupim ktm exc 125 sm...?dal valja sachs x road 125?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Ovde se brkaju babe i zabe. Porediti exc125sm sa sachs je nerealno u svakom pogledu.

Sachs je 4t 125ccm kineski motocikl koji ima izgled supermota. Perfomanse su mu na nivou malo jaceg skutera, ali sa niskom potrosnjom.

Exc125sm je 2t motocikl sa ozbiljnom ciklistikom koji se sa malo prerada koristi na takmicenjima. Ide odlicno i u skladu sa time i trosi dosta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd

Daj perlx ne pricaj gluposti, prvo sachs nije kinez drugo ima dobru ciklistiku i ide mnogo bolje od skutera, pa cak i onog dvotaktnog kubika koje nalozeni klinci budze, ide cak bolje i od Jamahe XT125x(supermoto verzija)

 

Ktm sam napisao da zaobidje jer to nije ono sta on trazi, posle odredjene granice perfornase nisu proporcionalne ulozenim parama ili bolje receno bacenim u bunar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Gluposti ? Sachs je marka poreklom iz austrije no motocikl je made in prc.

Vozio sam i sachs i xt125x i nisam primetio neku razliku, osim da je estetika na strani jamahe. WR125X nisam vozio tako da ne mogu o njemu da sudim.

 

Lasko nije ovde napisao da li mu motor treba kao svakodnevno prevozno sredstvo ili kao zadovoljstvo, kao ni svoje iskustvo u voznji.

Niti je napisao da li trazi motocikl sa jeftinim odrzavanjem (4t) ili je spreman na skuplje odrzavanje (2t motocikli).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd

Bolje onda da ne pricas jer se vidi koliko ne znas

 

Sachs je nemacka firma koju su pre neku godinu kupili kinezi(kao i pola evropske auto industrije)

Model X-road je projetovan u Nemackoj uglavnom na osnovu modela XTC, i pravio se u dve verzije Suzuki agregat(679) i Morini agregat uz minimalne razlike, tako da prica o ciklistici pada u vodu, mada imao sam ja ovde rasprave o tome kako skuter ima cvrst ram i slicne pa tako i ne verujem da cu nekom ko nije ni vozio(tu ne mislim na krug oko zgrade) ni hoce da prihvati ocigledne brojke nesto objasniti

 

 

A realno gledano Sachs X-road je bolji motor i od Yamahe XT125X i to zato sto je jaci zato sto ima jedan stepen transmisije vise(jamaha 5 saks 6) zato sto ima bolje kocnice(jamaha 260 saks 320mm) zato sto ima siru i prednju i zadnju gumu(na saksu su fabricke ne bas dobrog kvaliteta ali to je i onako potrosni materijal)

 

Ktm od 125kubika dvotaktni je za ljude koji hoce jos tih par konja vise ali za njih placaju znacajno skuplje, a tu ne mislim u kupovnoj ceni, a sa navedenu sumu koja je budi receno razumna to ne moze

 

Ja sam bio kupio X-Road kao motor koji cu koristiti za gradsku voznju da jer mi je voznja Aprilie bila opterecujuca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Svaki cigo svoga konja hvali.

 

I pulser/quinqi koriste kopije suzkiji dr 125/200 agregata pa nije ni blizu. 90% kineskih skutera koristi kopiju hondinog gy6 agregata, pa i dalje nisu tako dobri.

Svi ti tehnicki podaci su super dok ne sednes na oba i skapiras da neke specijalne razlike nema.

 

Ktm nema "par konja vise" vec vise od duplo, 30-ak ks odblokiran, zavisno od karburatora.

 

Clan Lasko je taj koji treba da odluci u koje ce svrhe koristi motocikl, zatim pocne potragu za tacnim modelom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja samo kazem i zakljucke izvodim iz iskustva

 

Nazalost vise nemam Saksa jer sam ga pozajmio burazeru koga je udario jedan papan kolima, tako da ne prodajem nista a tim motorom sam bio izuzetno zadovoljan

 

Ti lepo istici svoje internet i oko dvorista znanje ja ti samo kazem kako jeste.

 

Znam da vama kojima je kit od 70cm3na Pjadjo Friju vrhunac motociklizma tesko bilo sta drugo dokazati ali OVDE NEMA NIKAKVE KOPIJE, ja stvarno ne vidim sta tu nije jasno?

 

a ko zeli da potrosi 1300e ili par stotina vise ne znam stvarno sta ima da trazi kod ktm-a koji trazi toliko za jednu sezonu odrzavanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Direktnim i neosnovanim uvredama na moj racun neces objasniti nikome da je sachs bolji od ktm.

 

1300E ces za godisnje odrzavanje na ktm potrositi samo ako vozis trke. Da si ga imao znao bi.

Da si vozio neki dobar mid-race setup na bilo kom skuteru znao bi da idu bolje od 125ccm 4t.

 

i za kraj malo logike: Sachs se proizvodi u Kini. Kina koristi kineske sirovine, naravno u skladu sa cenom. Ne secam se da je igde napisano da je Sachs kineska kopija, ali mislim da u nekom od ranijih poruka stoji da je Sachs kineski motocikl, sto i jeste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd

Jeste sve je tako u pravu si

 

mid race setup i skuter? ha ha bravo tacno sta se i ja raspravljam, tako mi treba

 

 

samo mi kazi koliko cesto se radi generalna na agregatu koji na tocku ima 30ks iz 125kubika? i naravno koliko to kosta i sa kakvim delovima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

U zavisnosti od nacina voznje i istrosenosti delova.

Rekreativnom voznjom, izrazeno u kilometrima, na exc125 mozes da klip sa karikama menjas na 5000km, cena klipa srazmerna kvalitetu, wossner recimo se krece oko 100E(zavisno od mesta kupovine), set dihtunga 10ak E(zavisno od mesta kupovine). Na svaku drugu promenu klipa otvaras masinu i menjas lezajeve radilice (u proseku 50ak E set) i mali iglicasti(zavisi od proizvodjaca), klip sa karikama(uzmimo opet wossner za oko 100E), sve ostalo po potrebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Slazem sa sa perlxom. Koliko vidim decko ima 13 godina i cenim da bi KTM bila preozbiljna i preskupa investicija za njega u svakom pogledu. Moj savet ti je da uzmes neki motor koji mozes da vozis sa psp-om i da se navozas lepo sa njim bez bojazni da ce te zaustaviti milicija posle svake krivine, dok ne budes imao dovoljno godina da polazes za A kategoriju. :) Mislim da yamaha ima neke dvotaktne kros/enduro motorice koji bi sasvim lepo zavrsili posao a imas i keeway x-ray od 50ccm koji za tu kubikazu sasvim lepo ide ,lepo izgleda a i polovnog mozes povoljno da nadjes. :) A ako bas insistaras da uzmes neki jaci motor, gledaj nekog cetvorotaktnog kineza od 125 ccm za koji se zna da je pouzdan, tipa sachs x-road, qingqi Q125-2A, keeway exceed 125 i slicno. Nemaju karakteristike kao recimo yamaha dt125 ili neki ktm ali su dosta jeftiniji, zahvalniji za odrzavanje i za tvoje potrebe sasvim dovoljni. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd

Znaci apsolvirali smo da X-Road nije kinez, prva verzija 100% a kod druge svi bitniji delovi su mu napravljeni van kine, kao sto su ram, agregat sa menjacem, karburator i celokupna instalacija sa paljenjem, a ostali delovi su napravljeni kod kosookih koji su od skora i vlasnici brenda

Ako ti se ipak cini da je to prevaga uzmi Yamahu XT125x i resio si problem,

ovi kinezi sa kopijama agregata i svega ostalog su bar za klasu ispod ali nisu ni oni losi ako ne vozis puno

 

Dvotaktni ktm i jeste napravljen za trke a ja sezonu racunam bar 10 000km tako da tih 1000-1300e jeste odrzavanje za tu sezonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

samo jedna tema za razmisljanje:

 

 

kad kinezi budu poceli da proizvode delove za skupe brendove, prilicno sam siguran da ce kvalitet tih proizvoda biti drugaciji (kao i cena). ako su kupili sachs, onda bi bilo glupo da od tog brenda cije se ime vezuje za kvalitet - naprave jos jedan kineski "jeftin", jer kinezi skoro da imaju monopol u klasi jeftinih motocikala pa im ne treba sachs za to, nego za nesto kvalitetnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Preporučujem Derbi SENDU BAJA 125 4T,ima vazdušno hladjenje,jednostavna i jeftina za održavanje,malo troši, a veoma je pouzdana,provereno.To je umeren gradski super moto,prilagodjen manje zahtevnim (iskusnim) korisnicima.Nema je mnogo kod nas(nije popularno ime a fabrika postoji preko 100 godina) ali bi mogao da razmisliš o uvozu,bila bi to prava odluka veruj mi.Nadam se da ćeš napraviti pravi izbor,bilo koji motor izabereš.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

Slazem se i ja da je DERBI super a i lako mozes delove nalaziti ...Jako su dobro mada mnogi na zalost mu ne pridaju paznju ...Predstavnistvo je pre bilo u Novom Sadu mada ima ih i u Subotici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

U pravu si za cenu ali neka ga ima u vidu,može svašta da se desi u zemlji Srbiji.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

A ti odmah pa na DRD(ne znaš ti šta valja),otkucaj onaj model koji sam ti napisao a možeš da pogledaš i na mobile.de.Tamo su 1300e Ako imaš povrat poreza to je oko 250e,platićeš dovoz 200e,carinu i porez do 200e i za otprilike 1500e je imaš ovde.Ovo ti sve pišem okvirno,pre bilo kakve kupovine sve ovo proveri.

http://suchen.mobile.de/motorrad/search.html?scopeId=MB&isSearchRequest=true&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=7200&makeModelVariant1.modelDescription=senda%20baja&cubicCapacities=FROM_81_TILL_125

Pogledaj još malo po ovom sajtu imaš još dobrih DERBI-ja.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

ja sam rekao sta se meni svidja

uzmi bre kineza polovnog pulsera 125 i rokaj prvu sezonu ili dve pa prodaj i promeni

njih imas za 800-900e

jos ti ostane $$ za opremu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja