Jump to content

Moto Zajednica

Karburatori xj900rk

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Borča - Beograd
  • Motocikl: piaggio free, yamaha XJ900R, kawasaki er6n, kymco downtown 300, suzuki v strom 650 xt.

Prema uputstvima sa foruma resih da sam nastelujem karburatore jer je jedan prelivao, motor je brljao... u pitanju je mikuni 35. stavio sam ih na sto, skinuo solje, skinuo plovkove i ocistio iglice i njihova lezista. pazljivo sam sve vratio, vizuelno prekontrolisao naleganje plovkova, okrenuo karbove naopako i duvao i sve snage u crevo za dovod goriva i tako sam podizao jedan po jedan plovak i svaka iglica je zatvarala. ocistio sam solje i vratio ih tako da su karbovi bili kompletni. stavio sam ih na sto da leze na soljama pod pribliznim uglom kao sto bi stajali na motoru. popustio sam po onaj jedan sraf u najnizoj tacki na svakoj solji i stavio cetiri parceta creva f6mm onako da idu na gore. na crevo za dovod goriva sam stavio levak i usuo gorivo i lepo je na svakom providnom crevu pokazao nivo oko 4-5mm od spajanja solje i tela karburatora, svuda jednako. ostavio sam tako sa punim levkom da stoji sat sat ipo i onda karburatore vratio na motor. sve sam prikopcao i poceo polako da sipam gorivo opet kroz levak. tada je drugar zaverglao motor (nestrpljiv) i gorivo je pocelo da curi na sva moguca prelivna creva, ali bas na sva. danas opet da sipam gorivo u levak, gorivo odmah izlazi na sve strane. gde sam zeznuo stvar, ajd pomagajte.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Borča - Beograd
  • Motocikl: piaggio free, yamaha XJ900R, kawasaki er6n, kymco downtown 300, suzuki v strom 650 xt.

bila pomesana creva, upalio iz prve, iglice drze k`o nove :) sad sledi vakumiranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Borča - Beograd
  • Motocikl: piaggio free, yamaha XJ900R, kawasaki er6n, kymco downtown 300, suzuki v strom 650 xt.

posle tvoje poruke sam i otisao u garazu, seo i pazljivo sve pregledao. pri vracanju karburatora pogresno crevo podignuto na gore, za gorivo. ipak si pomogao, hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Borča - Beograd
  • Motocikl: piaggio free, yamaha XJ900R, kawasaki er6n, kymco downtown 300, suzuki v strom 650 xt.

mislim da sam ih sada ustelovao, samo jedno pitanje: cetiri mesingana srafa, po jedan na pocetku svakog karburatora, cini mi se da je to kolicinu smese, bili su popusteni po pola kruga a ja sam odsrafio po krug ipo. da li sam preterao? da napomenem da sada pali iz prve i odlicno prima gas, na leru radi ujednaceno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

odvi i na 2..mada po pravilu..

stavis u neko pocetno stelanje po knjizi,obicno na pr 1,5 do 2 kruga, onda zavijes ili odvijes pa gde ima najbrzi rad /mozda za 50 do 100 obrtaja digne/ malko zavijes,i tu ostavis.i tako sva 4 jedan po jedan....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Borča - Beograd
  • Motocikl: piaggio free, yamaha XJ900R, kawasaki er6n, kymco downtown 300, suzuki v strom 650 xt.

Brate, al' ih opravismo, prima gas kao neki R ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

odvi i na 2..mada po pravilu..

stavis u neko pocetno stelanje po knjizi,obicno na pr 1,5 do 2 kruga, onda zavijes ili odvijes pa gde ima najbrzi rad /mozda za 50 do 100 obrtaja digne/ malko zavijes,i tu ostavis.i tako sva 4 jedan po jedan....

Aj ako moze malo detaljnije objasnjenje oko toga kako pravilno nastelovati smesu, ovom metodom?

Kako sam razumeo, zavijem sraf, pa odvijem na 1.5 - 2 kruga i potom trazim gde ima najvisi ler gas. E koliko da privijem nakon toga?

 

Inace, meni u knjizi pise 1 i 3/4 kruga, a ja kad nastelujem tako i naredim ler na 1200 rpm, a onda probam da vidim sta ce da se desi ako odvijem na 2,5 kruga smesu, ler mi poraste na 2200 rpm.

Prvi put sad vidim da moze da se smesa steluje karb po karb, i bas bih voleo da probam taj sistem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

bas tako kao sto pise..i taj sto si odvio i porastao ler gas je pravilno sada nastelovan..:takoje:

Nisi me razumeo, pojacao sam sve cetiri smese do 2,5 kruga i tada mi ler gas poraste dosta.

 

A ako idem pojedinacno jednu po jednu smesu, nikakav ja efekat ne vidim kada pomeram samo jednu smesu.

ZAVIO JE DO KRAJA ILI ODVIO NA 4 ili 5 krugova, ler uvek isti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja