Jump to content

Moto Zajednica

Velkam tu d dzangl...

Recommended Posts

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

U krajnjem slucaju tebe te izjave i ne treba nesto posebno da dotiču.

Tvoje je da staviš dobre gume, zastititis sebe koliko mozes, i dodješ. Naravno u medjuvremenu posećivati što više Glinaru, Kosmaj ili šta ti je već pri ruci.

 

ma nije meni frka, ja sam opušten pa i da mi kažete "omladinac ladi se ne možeš da pratiš" - 0k :)

i da da, naravno vežba i samo vežba jbg to se voli :)

 

E vidiš, ovo ti pričam celo vreme. Nema toga dal mozes il nemozes da pratis, već sam biraš sebi društvo i peglate. Dobiješ kordinate i tačku odredišta, malo prostudiras lokaciju na netu, pa vidite kako će te do tamo.

 

E sad, ako već postoje neki vodiči koji su uvek malobrojni pa se u mesto max 10 motora u grupi, naprave dve gupo po 30 motora = kolona min 2000 met (pa ti to povedi negde kroz dzangl da bude svima lepo, i nikoga da ne pogubis, i da nikom ne nestane goriva, ako se nekim slučajem jedan pokvari ostalih 30 čekaju ceo dan u mestu jer nije u redu da idemo dalje, i jos sto kojekakvih zajebancija, a da se ne vraćam na to da tu imaš još njih 7-8 koji nikada nisu vozili off, a ovima napred oči pocrvenele od besa jel im se vozi al ne znaju kuda, ....).... i tako, :D

 

Al ako se nekim slučajem desi da ima vodiča na raspolaganju, ti se malo raspitaj o njihovoj grupi i ako ti odgovara, to je to.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Mozes sad reci, pa sta ima ja koji da idem na ta okupljanja, kad mogu i sam da skupim ekipu i da vozim. Naravno, i to treba čovek da radi a ne samo da živi za okupljanja, i da se njegov off road svede samo na to.

 

Okupljanja su povod kao i prva naša druzenja pre 4 god, da se osim tastaure vidimo i u živo. I sve ostalo što ide uz to. :D

 

A i zapamti, tvoja grupa od 7,8,10 motora koliko vas već ima, ide istim trackom gde ide još 5-6 grupa po 10 motora.

Znači ceo dan je tu neko muvanje, i popriločno je opušteno. Uvek možeš da se osloniš na nekoga ako vašoj grupi treba pomoć.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

U krajnjem slucaju tebe te izjave i ne treba nesto posebno da dotiču.

Tvoje je da staviš dobre gume, zastititis sebe koliko mozes, i dodješ. Naravno u medjuvremenu posećivati što više Glinaru, Kosmaj ili šta ti je već pri ruci.

 

ma nije meni frka, ja sam opušten pa i da mi kažete "omladinac ladi se ne možeš da pratiš" - 0k :)

i da da, naravno vežba i samo vežba jbg to se voli :)

 

E vidiš, ovo ti pričam celo vreme. Nema toga dal mozes il nemozes da pratis, već sam biraš sebi društvo i peglate. Dobiješ kordinate i tačku odredišta, malo prostudiras lokaciju na netu, pa vidite kako će te do tamo.

 

E sad, ako već postoje neki vodiči koji su uvek malobrojni pa se u mesto max 10 motora u grupi, naprave dve gupo po 30 motora = kolona min 2000 met (pa ti to povedi negde kroz dzangl da bude svima lepo, i nikoga da ne pogubis, i da nikom ne nestane goriva, ako se nekim slučajem jedan pokvari ostalih 30 čekaju ceo dan u mestu jer nije u redu da idemo dalje, i jos sto kojekakvih zajebancija, a da se ne vraćam na to da tu imaš još njih 7-8 koji nikada nisu vozili off, a ovima napred oči pocrvenele od besa jel im se vozi al ne znaju kuda, ....).... i tako, :D

 

Al ako se nekim slučajem desi da ima vodiča na raspolaganju, ti se malo raspitaj o njihovoj grupi i ako ti odgovara, to je to.

 

U pocetku te nisam najbolje skapirao, izgleda, ali sada imas moju potpunu podrsku 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Urke, stvarno nisam u fazonu " peglači i ljute mašinama napred, ostali stoj" Ne, nikada!

Zato i dumamo kako sve to organizovati, a da svi da budu zadovoljni!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

nisi i hvala ti što sam prošle godine vozeći za tobom i hitmanom prvi put ubacio u petu brzinu u off-u :moto3:

 

ma samooo pozitivaaaa :)

što ti kažeš konstantno kretanje, pre dve godine kad smo "ozgubili" spaveta on je uleteo u drugu grupu, teško da će neko da ostane bez ekipe i bez vožnje, samo ako mu se vozi :)

 

Mozes sad reci, pa sta ima ja koji da idem na ta okupljanja, kad mogu i sam da skupim ekipu i da vozim. Naravno, i to treba čovek da radi a ne samo da živi za okupljanja, i da se njegov off road svede samo na to.

 

 

true

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

Organizacija je generalno 'ebena rabota, cesto ispadnes grbav a imao si najbolju nameru, ja te skroz kapiram.. Samo chill, sve ce to doci na svoje prirodnim tokom. Svako ce valjda naci svoje mesto u nekoj grupici, ko ne nadje sebe i svoje, nece se vise pojavljivati i to je to.. U dzangl vlada zakon of d dzangl, jbg ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2884 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

nisi i hvala ti što sam prošle godine vozeći za tobom i hitmanom prvi put ubacio u petu brzinu u off-u :moto3:

 

Oš` ti da te ja... :tras1: Od sad vozis zamnom i to na kanapce!! :oda2:

 

 

 

Ko nije organizovao okupljanja nema uvid u obaveze koje spopadnu organizatora. Kada je rec o manjem broju ljudi, aj` to i bude nekako lakse, ali kada se najavi 50-100, e onda osecaj odgovornosi mnooooogo poraste. Jos sve nije ni pocelo, a covek se umori, a na to jos treba i da vozi, pa i da misli gde je ko itd, itd. Zaista je sasvim dovoljno sto organizator obezbedi uslove za boravak i pruzi maximalnu logisticku podrsku. Prosto mi je suvisno da mu kazem hvala, jer ja ne idem tamo da mi neko ugadja, a opet mi prija jer znam da je sve sto je ucinjeno - ucinjeno je od srca i samo iz dobre volje.

 

E sad, vecina koja tamo negde dodje, bilo gde, ne poznaje te sporedne puteve i jedino se tu javlja problem. Kada bi se nasao u situaciji da moram da se snadjem ako sam zalutao, pa naravno da bi se snasao, ali je svakako lakse kad imas nekoga ko poznaje kraj i onda samo peglas, tj. koncentracija ti je usmerena samo na voznju.

 

E sad (drugi put), tacno je da je grupa sa vise od 10 motora prevelika. Sve se onda razvuce kao testo i postaje neefikasno. Manje grupe su kompaktnije i prohodnije i svaki pojedinac se manje umara i psihicki i fizicki. Ja bih cak preporucio da jedna grupa nema vise od 5-6 motora. Ako se tako podelimo, 10 grupa mogu da imaju po jednog novajliju o kojem ce mnogo lakse da vode racuna, a i njemu ce u svakom smislu biti bolje i lakse (da ne tupim sta i zbog cega).

 

 

Eto to je neko moje razmisljanje. Sad ostaje samo da vise obratimo paznju na snalazenje u prirodi i sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

što ti kažeš konstantno kretanje, pre dve godine kad smo "ozgubili" spaveta on je uleteo u drugu grupu,

 

I ja sam se tada pogubio i naleteo na Spaveta negde na Pesteru. Zatim smo zajedno presli Goliju, i nasli se sa ostalima u Ivanjici. :D

 

Ova slika je sa Golije

 

golija.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ako Rade bude bio prinudjen da jurca iza Kepa, nebi li ga stiga da se ne izgubi negde usput, a to jurcanje mu ne prija, i on će jednom da popizdi i zabatali ta okupljanja. Bole ga uva da stavlja glavu u torbu zbog par budala koji jurcaju ko nenormalni, umesto da uživaju u prirodi.

 

Nece bre niko da zabatali okupljanja :) Medjutim, tacno je da ne moze svako da jurca za Kepom i nekolicinom koji znaju znanje sto se tice offroad voznje. Ja prob`o prosle godine na Kepijadi. I islo mi je sjajno do pred brdo grad i onda sam omastio k`o nikad. Tako mi i treba kad sam poverovao da znam da vozim. Sreca pa se nisam ozbiljnije ozledio, ali sam se olupao posteno, polomio fuzaster i polugu zadnje kocnice i bio primoran da se vratim u kamp. Dobro sam i prosao. Ko zna sta bi bilo da sam stigao dalje, pa se olupao na neki mnogo zajebaniji nacin.

Elem, sve ove voznje su takve da nacin voznje, kao i sami clanovi ekipe zavise iskljucivo od licnih afiniteta i ISKUSTVA u voznji. Onaj ko vozi pa vozi, naravno da ima da se smori u ekipi od 20 motora. Tesko da sva dvadesetorica voze priblizno isto, te da se grupa nece vuci, raspadati i sacekivati. Sve ovo, naravno, itekako smeta iskusnijim vozacima i drasticno im kvari ugodjaj zbog kog su zapravo i posli na voznju i to im niko ne bi smeo zameriti. Zato i treba da postoji mnogo MANJIH grupa. 5-6, max 10 motora i to je to. Svi se mi medjusobno sada vec jako dobro poznajemo i znamo kako ko vozi. Shodno tome, biramo i sa kime cemo da se vozimo.

Meni licno ni malo ne pada na teret da se provozam i sa totalnim pocetnicima. I ja sam nekada bio pocetnik i prvi put silazio sa asfalta. Stvar je u tome sto je to bilo bas i ne tako davno i sto se jako dobro secam kolike su mi bile oci tada od uzbudjenja! EEee, da nije bilo nikoga pored mene da me bodri, kurazi i isprati, izvuce motor iz blata (Kepo, Popsy, i da ne zaboravim nikoga, HVALA VAM!), kur moj bih ja danas dao sve na svetu za jos jednu posetu Kosjericu, Valjevu, Kraljevu....... bilo kojoj planini. Verovatno bih se smorio i nikad vise ne bih vozio offroad. Ovako sam se primio ko nenormalan i sve, ali SVE na svetu dajem za voznju vise.

Zato, moje misljenje je da treba uvek da se zna neka hijerarhija u ovoj nasoj enduro ekipi. Zna se ko vozi, pa vozi, taj je vec dovoljno svog vremena proveo u "skolovanju" novajlija koji su stasali koliko-toliko i sada oni trebaju da preuzmu ulogu dadilje. Mi koji vozimo prosecno, treba da se potrudimo da totalnim pocetnicima u enduro svetu pomognemo koliko god je to u nasoj moci. Neko od njih ce da odustane, a vecina ce se "primiti". Posle sezone ili dve, taj ko je tek stasao, treba da se dalje bavi novopridoslima, a mi mozemo da se malo opustimo od toga i damo sebi oduska, vozeci za svoju dusu u manjim grupama.

Svaki drugi nacin deljenja ce neminovno dovesti do raslojavanja i grupa "za sebe" i smanjiti broj novajlija... A meni je jako drago sto se ova enduro groznica ovako lepo siri i treba da se siri... sto vise! :)

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Jako lepo zvuči, ali na zalost "mislim" da je tesko izvodljivo u praksi.

Ajd nek se prijave 10 iskusnih vozaca koji ce da vode racuna o pocetnicima na svim okupljanjima ove godine?

 

Spominjes nase voznje gde smo jedan drugog bodrili, gurali, itd , a znas sto? Zato sto smo svi bili isti vozaci, svi smo bili pocetnici zeljni avanture. Bili smo na istom nivou. Jedan drugog smo guralii,i tako prelazili terene. Sada je drugačija situacija.

 

Jednostavno mislm da se treba napraviti selekcija, i time resiti problem obostranog zadovoljdstva. A onaj koji se oseca neprijatno jer je u pocetnickoj grupi je bolid ili ima neki kompleks. A onaj koji nije bolid, on ce posle par casova i par okupljanja ukapirati foru i voziti sam bez ičije pomoći.

 

Po meni jedina prava stvar je Hitmanov predlog, da se u okviru enduro sekcije napravi skola voznje. I ne treba to nesto mnogo razvlaciti, vec odmah u reku do za vrat, preko debla, uspon ko uz nos, .... Odma jaka i direktna terapija, i teraj. A kuci neka vezba neke osnovne elemente. Ko se plasi pasti na offu, taj i nije za off.

 

 

Maljen, idealan poligon za vezbanje. 3-4 voznje po Maljenu, redovo vezbanje kuci, i to je to. Ili jesi ili nisi lav. :D

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ja evo izadjoh iz zatvora posle dva meseca ( radio sam u organizaciji Euro 2012 evropskog za rukometase - tako da nisam imao vremena ni meil da proveravam)... Odlična priča, čestitke Hitmanu i da kažem da od mene ima svu podršku oko cele priče... Što se tiče vožnji u kojima će biti polaznici škole (početnici, polupočetnici) definitivno če biti organizovano par vožnji specijalno za njih (biće podređeno njima) a što se tiče ostalih enduro vožnji kao i do sada će biti "sporijih" grupa, u kojima će ljudi koji su novi u enduro vožnjama moći da nauče tehniku, uživaju a ne bore se za goli život :takoje:

 

Enduro je prevashodno stanje uma a ne motora (videste li vi kolko afrikanaca ima :P ), i što kaže Kepo čovek mora da bude spreman da će i da se izvrne na offu, i to nije ništa strašno ukoliko vozi u svojoj "zoni konfora" tj. ne gura preko granice svog trenutnog maximuma... Odlična stvar kod enduro vožnji je to što uvek ima da se uči, i što više naučite to otvara sve više i više stvari za učenje (Kepo, Jimmy dodjete mi časove za powerslide ;) )

 

I opet da citiram Kepu, sve je u slobodi i uživanju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

Red teorije, red muzike 1oda.gif

 

 

Cisto da ide nesto u pozadini dok se cita tema 0namigivanje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jako lepo zvuči, ali na zalost "mislim" da je tesko izvodljivo u praksi.

Ajd nek se prijave 10 iskusnih vozaca koji ce da vode racuna o pocetnicima na svim okupljanjima ove godine?

 

Ja bih se jako rado prvi javio, ali se bojim da ću ove sezone baš dosta faliti. Jbg :(

 

Spominjes nase voznje gde smo jedan drugog bodrili, gurali, itd , a znas sto? Zato sto smo svi bili isti vozaci, svi smo bili pocetnici zeljni avanture. Bili smo na istom nivou. Jedan drugog smo guralii,i tako prelazili terene. Sada je drugačija situacija.

 

Sada je svakako drugačija situacija :) Ja tebe još neko (duže) vreme neću stići :) Voziš ko pravi ludak :care:

Ali jbg, neko ima više dara, neko manje. Bitno je samo da niko ne siluje i preteruje, inače prođe kao ja: olupa se i tek onda dođe zdravoj pameti :)

 

Po meni jedina prava stvar je Hitmanov predlog, da se u okviru enduro sekcije napravi skola voznje. I ne treba to nesto mnogo razvlaciti, vec odmah u reku do za vrat, preko debla, uspon ko uz nos, .... Odma jaka i direktna terapija, i teraj. A kuci neka vezba neke osnovne elemente. Ko se plasi pasti na offu, taj i nije za off.

 

Apsolutno svakome i treba da bude jasno da bez padanja nema offa :) To nekako nerazdvojno ide jedno sa drugim.

I nije stamota biti početnik. Koga jeste, a ne zna da vozi, taj neka traži sebi drugu ekipu. Ja još nisam video da je neko u ovoj bandi bio ismevan zbog lošije vožnje, niti verujem da će se to ikada desiti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Jako lepo zvuči, ali na zalost "mislim" da je tesko izvodljivo u praksi.

Ajd nek se prijave 10 iskusnih vozaca koji ce da vode racuna o pocetnicima na svim okupljanjima ove godine?

 

Ja bih se jako rado prvi javio, ali se bojim da ću ove sezone baš dosta faliti. Jbg :(

 

Spominjes nase voznje gde smo jedan drugog bodrili, gurali, itd , a znas sto? Zato sto smo svi bili isti vozaci, svi smo bili pocetnici zeljni avanture. Bili smo na istom nivou. Jedan drugog smo guralii,i tako prelazili terene. Sada je drugačija situacija.

 

Sada je svakako drugačija situacija :) Ja tebe još neko (duže) vreme neću stići :) Voziš ko pravi ludak :care:

Ali jbg, neko ima više dara, neko manje. Bitno je samo da niko ne siluje i preteruje, inače prođe kao ja: olupa se i tek onda dođe zdravoj pameti :)

 

 

Nesporazum. Nije drugačija situacija izmedju mene i tebe, kao ja sam napredovao a ti jos ne možes da me stignes. Nisam mislio na to, nismo deca.

Drugačija je situacija u strukturi vozača na ookupljanjima. U istom kolu su ljudi koji dobro voze i početnici, što nije bio slučaj sa nama. Svi smo bili početnici, i imali smo iste sposobnosti.

Sada se sposobnosti drastično razlikuju, a po0četnici treba da se druze i voze sa nama.

Zato pravimo sistem da svi budemo na okupu,a niko nikoga da ne ometa u slobodi voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Zato pravimo sistem da svi budemo na okupu,a niko nikoga da ometa u slobodi voznje.

 

Onaj prvi Kepening, kao i Kucajske planine su bile bash tako nekako organizovane ako se ne varam? Mislim grupe su bile koliko toliko izbalansirane I bilo je odlicno 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Jako lepo zvuči, ali na zalost "mislim" da je tesko izvodljivo u praksi.

Ajd nek se prijave 10 iskusnih vozaca koji ce da vode racuna o pocetnicima na svim okupljanjima ove godine?

 

Ja bih se jako rado prvi javio, ali se bojim da ću ove sezone baš dosta faliti. Jbg :(

 

Spominjes nase voznje gde smo jedan drugog bodrili, gurali, itd , a znas sto? Zato sto smo svi bili isti vozaci, svi smo bili pocetnici zeljni avanture. Bili smo na istom nivou. Jedan drugog smo guralii,i tako prelazili terene. Sada je drugačija situacija.

 

Sada je svakako drugačija situacija :) Ja tebe još neko (duže) vreme neću stići :) Voziš ko pravi ludak :care:

Ali jbg, neko ima više dara, neko manje. Bitno je samo da niko ne siluje i preteruje, inače prođe kao ja: olupa se i tek onda dođe zdravoj pameti :)

 

 

Nesporazum. Nije drugačija situacija izmedju mene i tebe, kao ja sam napredovao a ti jos ne možes da me stignes. Nisam mislio na to, nismo deca.

Drugačija je situacija u strukturi vozača na ookupljanjima. U istom kolu su ljudi koji dobro voze i početnici, što nije bio slučaj sa nama. Svi smo bili početnici, i imali smo iste sposobnosti.

Sada se sposobnosti drastično razlikuju, a po0četnici treba da se druze i voze sa nama.

Zato pravimo sistem da svi budemo na okupu,a niko nikoga da ne ometa u slobodi voznje.

Ljudi, mislim da su ovde u pitanju babe i zabe na okupu. Kepijada je bila inicijalna kapisla, odradila je svoje odlicno sudeci po eksploziji interesovanja. Sad je vreme da se kvalitativno stvari promene, ne vredi umnozavati ekipe i vodice. Kao prvo, imamo dve kategorija motora, a bogme i nekoliko kategorija vozaca. Kad se na to doda teren koji je vecini nepoznat i za snalazenje i po tezini - eto vasara. Ono sto sigurno moze da se uradi dotle je da svako pripremi sebe i motor koliko je to moguce i da definise sta to ocekuje od naredne Kepijade ili bilo kog drugog susreta. Po meni je glavna zelja i dobar teren, ako dodjemo zbog uzivanja a ne dokazivanja, svako ce vec naci sebi mesto. U tom pravcu treba sada trositi energiju na predloge za organizaciju, ali bez zestine momci, gore cemo i tako uz pivo razraditi ono sto ne stignemo. OOOpustenoooo!
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Pročitah sve predloge od početka.

Koliko prošle godine sam bio totalni početnik. Strah od nepoznatog, sramota od neznanja i preterana odgovornost za ukazano poverenje, poteraše me na tu Grzu i moj prvi off.

Kako su metri blata prolazili ispod mene, promili alkohola povećavali,

tada mi posta sve jasno:

 

"Ja nem pojma to da teram, al što sam naučio da dižem motor...".

 

To mi beše dovoljno za početak.

 

Šta će biti ove sezone,

to već ne znam,

ali znam da ću biti uz Vas.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja