Jump to content

Moto Zajednica

yamaha xt 600 dizna na karburatoru

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT 600

Kazu da se covek uci dok je ziv. Pa, ako neko zna, znacila bi mi pomoc. Naime, otvarao sam karburator, ocistio, mislim da sam dobro nastelovao i plovak,ali dizna za benzin mi se ucinila kao da je neko busio srafcigerom, pa sam je zamenio i naravno stavio onu koju sam imao. Stara je bila 1,8 a ja sam stavio 1,15..Mislio sam da ce se motor muciti ali on i dalje ide sasvim pristojno. Naravno, zbog loseg vremena, nisam ga nesto cepao. Pitanje za pametnije od mene. Kog promera je fabricka dizna? I da vas iskoristim do kraja, moze li mi neko objasniti kako se steluje dekompresioni ventil. Imam osecaj da tu ima neka caka. Hvala svima koji ce imati malo vremena za mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT 600

Tu diznu sam imao iz neke ranije priice, sto ce reci, bila mi je pri ruci. Ali stavicu pravu, definitivno. A sto se tice ovog odgovoradole, pa smesa se steluje, odnos vazduha i benzina. Manje benzina-manje i vazduha. Samo moze manje da trosi i slabije da vuce. Sto naravno nije cilj. Motor treba da ide kako i koliko moze, a ustedeti se moze i nekom normalnijom voznjom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6314 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Izgleda ne poznajes najbolje princip rada karburatora. Srafcicem se steluje samo ler dizna koja utice na smesu na leru i do 1/4 gasa. Od 1/4 do 3/4 utice polozaj igle sibera, a tek od 3/4 do punog gasa utice glavna dizna. Pod gasom se podrazumeva otvorenost rucice gasa, ne broj obrtaja motora. Izmedju ovih rezima ima malo preklapanja, ali otprilike to je to.

 

Znaci smesa od 1/4 do punog gasa se steluje diznama i iglom sibera, a ne srafcicem ler dizne. Ako stavis manju glavnu diznu, a igla sibera je ostala u istom polozaju kao pre, motor dobija manje goriva, a vazduh dobija uvek isto, sem ako ne ogranicis usis vazduha u airbox sto ce ga smanjiti, ili stavis K&N filter, sto ce ga povecati.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT 600

Moram priznati da sam ovaj karburator prvi put otvarao, posto sam skoro uzeo motor. Zato i pitam. Otvarao sam popravljao i prepravljao razne karburatora na kolima. Ove zaista nisam, ali me zato nije sramota da pitam. Hvala ti, priblizio si mi dosta problem. Eto zanimacije ujutru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja