Jump to content

Moto Zajednica

PROBLEM

Recommended Posts

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Imam promblem oko motora,danas dok mi je motor bio bio na glavnoj nozici,hladan ja sam ga upalio i radio je tako jedno 3-4 sec na malo jacem gasu(slucajno posto mi ne vraca sam gas,treba da namestim)i onda kada sam mu smanjio gas i odmah ga spustio sa nozice i valjda usled jaceg dodira sa zemljom on se ugasio i nije hteo da upali.Dok sam pokusavao da ga upalim na starter auspuh je pucao,zatim sam probao na guranje i tako sam ga upalio radi on ali slabije nesto vuce,a cim kada mu smanjim gas sa kvacilom ili bez njega on se ugasi.Svecicu sam bio stavio drugu i isto,da li je mozda do karburatora ili paljenja ili je nesto trece?U pitanju je 2-taktni motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Da je MZ, bio bi u pitanju karburator, nivo goriva i položaj plovka uz precizno naštelovano paljenje sa novim platinama (ako ih taj motor uopšte ima, ako nije magnetno tj. elektronsko). Može i smeša da ne odgovara.

 

Sveća je OK, kakva je kapa svećice sa kablovima?

 

Kakav dim izbacuje i koju mešavinu praviš a koja je fabrički preporučljiva? Koje ulje?

 

Nisam baš stručan za Hondu u koju se mnogi ovde kunu pa je i poznaju bolje od mene i ne sumnjam ukvalitet ali ovo je 2T, ima neke svoje ''bubice''...

 

Kod 2T ima razlike i kako radi hladan i vruć, ima li nekih simptoma, objasni malo da vidimo šta je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Bio sam malopre kod strucnog majstora da mi da dijagnozu,i on posle prvog pokusaja da upali motor shvatio je da mu je komresija mala,gotovo da je nema,sem toga cudio se kako sam to uspeo da uradim,a i kvacilo nije sluzilo bas najbolje a i juce kada sam gledao staru svecicu bila je zdravo zaprljana,tako da je moguce da sam nesto polomio u masini.I sada mi je motor kod majstora,koji mi je rekao da necu skoro voziti taj motor i sada cekam da mi javi koliko ce kostati popravka. :'(,Javicu vam sta je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

A zašto ga nisi palio sa sauhom i bez gasa?! Ovako si ga udavio benzinom na hladno...

Proveri igličaste ventile u karburatoru biće da ne drže dobro, a pucanje ti je od ne sagorelog benzina u auspuhu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Bio sam kod majsora i kaze prvo da kupim nov klip pa cemo videti dalje,a do novog klipa me deli 150e sa majstorom,a do tada pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja