Jump to content

Moto Zajednica

Gume-Tehnologija samozaptivanja - Self Sealing

Recommended Posts

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Cucemo se Kocho. Posto ne koristimo gps, jbg seljaci ;), zvacemo te na mobilni. Samo ja ne bih isao u Mladenovac, jer kada bih otisao, onda bih 'morao' da ugradim xenone, a za njih nemam 'vremena' zbog 2 svadbe u 7 dana... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Ima li neko informaciju kako se to otklanja iz gume i da li moze posle guma da se klasicno lepi i da li postoje neke lose strane,mozda debalans gume,ponasanje pri 200.glupo bi bilo da zezne neko nove gume

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Ima li neko informaciju kako se to otklanja iz gume i da li moze posle guma da se klasicno lepi i da li postoje neke lose strane,mozda debalans gume,ponasanje pri 200.glupo bi bilo da zezne neko nove gume

 

ne neka od ovih pitanja mogu ti dati odgovor kad demontiramo moje gume. videcemo u kom agregatnom stanju je ta stvar unutra, kako se i da li se uklanja necim ili nekako. dobro si pitao za debalans, zamolicu Matu da, pre demontiranja, stavimo tocak na masinu i da vidimo koliko i kako se balansira...a to kako se ponasa na 200, tu ti ne mogu pomoci...ja ga przim najvise do 105 a i to veoma retko  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

I koliki je vek trajanja tog gela?

Verovatno posle nekog vremena gubi tu carobnu moc?

I, sta onda biva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

U ponedeljak idem kod Mate u Mladenovac da zamenim gume. (ko hoce da se pridruzi, provoza i ruca u Starom Vajatu - dobro je dosao)

 

Tada cemo na starim gumama da sprovedemo cuveni eksperiment: Busiii hahahahaa, Busiii hahahahaaa. ;D

 

Javljam rezultate analize ponasanja cudotvornog gela. Znaci sipan je na pocetku prosle sezone, presao je cca. 15.000km, radjena je samo redovna, povremena kontrola pritiska u gumama....pa da vidimo. Ako eksperiment uspe, pravo iz Mladenovca idem da sipam i u ove nove  ;)

 

I rezultat "Busi, hahaha, busi!!"  :)  testa je?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

U ponedeljak idem kod Mate u Mladenovac da zamenim gume. (ko hoce da se pridruzi, provoza i ruca u Starom Vajatu - dobro je dosao)

 

Tada cemo na starim gumama da sprovedemo cuveni eksperiment: Busiii hahahahaa, Busiii hahahahaaa. ;D

 

Javljam rezultate analize ponasanja cudotvornog gela. Znaci sipan je na pocetku prosle sezone, presao je cca. 15.000km, radjena je samo redovna, povremena kontrola pritiska u gumama....pa da vidimo. Ako eksperiment uspe, pravo iz Mladenovca idem da sipam i u ove nove  ;)

 

I rezultat "Busi, hahaha, busi!!"  :)  testa je?

 

A pa izvinjavam se, rezultat testa je objavljen u ovoj temi

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=99999999&topic=35848.msg527944#msg527944

 

za one koje mrzi da citaju tu temu evo citat:

 

Dakle,

 

verovatno vas zanima rezultat eksperimenta. E pa rezultat je sledeci:

 

 

sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss  ;D

 

znaci, Mata skinuo prednji tocak i krene da gura silo unutra. Ono sto vredi jeste saznanje da se cak i stara guma ne busi tako lako. Trebala je pristojna sila da se prodre kroz spoljasnju pa i unutrasnju. E sad sto se gela-krpilice tice - CORAK. Cim je silo bilo dovoljno duboko i cim ga je Mata malo nakrenuo pa izvukao, krenulo je to ssssssssssssssssssss.

 

Nakon sto smo demontirali gumu ustanovili smo da je unutra jako mala kolicina gela u odnosu na zapreminu gume tako da o uticaju na balans nema ni govora. Sam gel je svetlo plave boje i izgleda i po boji i po gustini kao sampon za kosu. Inace, lako se uklanja sa gume i felne, vodom ili obicnom krpom.

 

Dakle, to je ono sto sam ja video i zakljucio (Mata mi je svedok). Sad, da li je gelu istekao rok trajanja tj. da li mu je usled vremena prestalo dejstvo, da li bi on imao drugaciji efekat u tubeless gumi...to ne znam. Znam samo da ja u ove nove necu sipati gel jer za 1 crvenu moze pristojno da se ruca u Starom Vajatu ili drugde i da ti ostane pride i za jos po neko pivo.

 

A sto se tice osnovne misije - uspela je u celosti. Sa malim zakasnjenjem (jer je tip iz Koninga ispalio Matu pa sam morao ja po gume), stigao sam pre 13h kod Mise i Ljilje na kaficu i na pricicu. Potom, Mata besprekoran i profesionalan odradio posao za manje od 40-tak minuta. Uz to otkrio sam da su mi oba tocka u odlicnom stanju. ;) Polazak nazad sa prvim kapima kise, grmljavine i po nekom munjom na nebu ali - zahvaljujuci novim gumama uspeo sam preteknem oblake i da stignem do Bgd-a pre nevremena.

 

Zakljucak:

 

Mata: Preporucujem

 

Gel-krpilica - Ne preporucujem

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ovakve sprejeve za privremeno krpljenje imas na svakoj bolje opremljenoj pumpi kod nas, isto kao i ovaj gel funkcionise samo na tubeless gumama i to samo kod manjih ostecenja. Drugo resenje su ti tube tire, set za krpljenje, cetralni stender pa kad se probusi "uzivaj"  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

sipao i isprobao UTLEG.Znaci totalni debalans gume od 180 pa sve jace.Probacu da izvadim pola te stvari mozda ce biti bolje.mozda je bolje neimati problema sa busenjem gume nego da putna brzina bude 200

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1429 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Cek, sta si probao, taj sprey ili ovo punjenje gume gelom?

Ja sam planirao da ovih dana stavim taj gel.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja