Jump to content

Moto Zajednica

R1200C

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

BMW R1200C

 

122_0401_01z+2004_bmw_r1200c_montauk+front_side_view.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor.

 

Za običan editor:

 

[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]

.

[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]

.

[b]3. Šta mi se dopada:[/b]

.

[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]

.

[b]5. Moj utisak:[/b]

.

 

Za vizuelni (RTE) editor:

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

.

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

.

 

3. Šta mi se dopada:

 

.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

.

 

5. Moj utisak:

 

.

 

Vaš tekst upišite umesto tačkica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Još uvek ga vozim. 1997 godište bez ABS-a, kupljen u martu 2001 od kolekcionara sa pređenih 2153 kilometara

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Faktički stalno na njemu do 2008 godine, gde kupujem novu radnu mazgu R1200GS sa ABS-om. Pređenih 118.573 kilometra (nekih 5.000 kilometara mi nije radio sat pošto se pokidala jedna žica). 80% te kilometraže je urađeno po balkanu i Rumuniji, retkokada po autoputu , uglavnom magistralni i seoski putevi.

 

3. Šta mi se dopada:

Izuzetno jednostavan i jeftin za održavanje,Pošto imam originalne krešbare, mogu da stavim noge na cilindre, normalno na fuzrastere ili na zadnje fuzrastere što se onda može praviti jako duga kilometraža bez stajanja.Relativno mali potrošač (relacija do 150...5,5 litara, grad 6 litara). Izuzetno elastična mašina, izuzetni obrtni momenat tako da ga samo ubaciš u petu i "vozi miško" bez obzira na stepen prenosa.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Kapacitet rezervoara bi mogao biti veči (posle 250km se pali lampica i ima jako malu rezervu).Fali mu 6.brzina

 

5. Moj utisak:

Nepoderiv motor. Motor koji je pravljen za asfaltirane gorske prelaze (ala dolomiti) i izuzetno pouzdan motor. To je motor koji je pravljen za brzine do 160km/h, mada može da ide slobodno i 180km/h. Najviše mu prija putna brzina od 80-120km/h. Pri toj brzini ni ne osečaš udare vetra jer se sedi jako nisko iza rezervoara.Taj motor pleni pažnju gde god se pojavljuje jer je stvarno lepo urađen i impozantan.Motor naprosto smiruje u vožnji, mada se može sa njim voziti i do ruba guma bez problema (kada fuzrasteri stružu po podu nema panike, granica je cilindar ili rollbar).

Polovnjaci drže cenu i retko se prodaju. Pri kupovini polovnog treba obratiti pažnju na kilometražu, pošto na 50.000 kilometara obično "propiša" zadnji semering diferenciala,obratiti pažnju na zadnje svetlo i blatobran jer usred velike mase voli da pukne sa strane.Do godišta 1999 su imali ti modeli problem sa hromiranim delovima jer se ljuštio (testirali su neko ekološko hromiranje), posle tog godišta nije bilo više problema. Obratiti pažnju i na zadnji disk. Ako ispod nitni na disku nema amortizacijskih podloška, disk če dobijati luft i početi da "peva".

Inače taj motor (Classic, ne Montauk kao na slici gore) ostaje kod mene do kraja i ne prodaje se. Posle rebuilda biče samo za vožnju po Sloveniji i alpama u lepim danima. Evo moj model Classic, dok mu se još nisu videle "godine"....Razlika između Classic-a i Montauk-a je u širini prednje gume i naslonu za vozača(koji je podesiv i zlata vredan)

post-94-0-00881600-1323912391_thumb.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

odlican motor

 

vredi svaku paru koju ulozite za njega, jos uvek nisam vozio nesto km oko 420 to malo km me jako odusevilo, kako se ponasa kako ide, koliko je jak.

 

sta je moglo biti bolje koliko sam primetio retrovizori na 130-140 jako tresu pa ne vidim jasno iza mene, ali kad razmislis sta me se tice ko je pozadi daj gas i vozi, koliko znam ovaj motor ostaje kod mene dok sam ziv a posle neznam, vozicemo ga po alpima znaci austrija slovenija svajcarska, i tako te predele koje su u letnjim danima sveziji a zagrad vozicu mog neunistivog mz.

post-9805-0-13063000-1324729119_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mozes li biti malo opsirniji, recimo kao autor poruke postavljene pre tvoje? Ova rubrika sluzi da citaoci steknu kakav takav utisak o nekom motociklu, a tvoja poruka im nije dala puno toga.

 

Najbolje da prekopiras predlozaj iz prve poruke u temi i dodas svoje utiske.

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Stari Bnaovci
  • Motocikl: Bmw r1200c,Bmw S1000XR

Imam R1200c 98g. Prošle godine ga dobio od prijatelja koji ga je kupio novog. Sad mu je 59000km i kao nov je. Motorom sam odusevljen i kod mene ostaje dok sam ziv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja