Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc,savet oko sredjivanja papira za oldtajmer NSU

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova

Potreban mi je savet kako da sredim papire za motor, situacija je specificna i svaki savet bi mi puno pomogao. Zanima me kome da se obratim da to resim,sta da radim,u zabuni sam totalnoj...ili da jednostavno odustanem od uzimanja tog motora,sto zaista ne bi voleo da mi se desi.

Cilj mi je da dobijem neko resenje da je motor moj i da mogu da ga kasnije posle sredjivanja registrujem na svoje ime,ne bi da mi stoji kao eksponat koji ne mogu da vozim.

Prica ide ovako:

Kupio bi motor od coveka koji ima papire za njega (njegove legalne), ali je vlasnik umro. Motor nije usao u ostavinski postupak i testament jer je prethodno prodat coveku o kome nemam informacija, i cisto sumnjam da ima kupoprodajni ugovor,a od tog coveka ga je kupio momak od koga bi ja sada da uzmem motor...on takodje nema ugovor. Motor nije registrovan od 1984. godine. Momak od koga bi uzeo motor ima kontakt sinova prvog vlasnika motora i oni kazu da nije problem da daju izjave koje god su potrebne da bi motor mogao da se prenese.

Nalazim se u Novom Sadu,a motor je u Boru.

Jako bi mi znacilo ako mozete da me uputite kome da se obratim da resi moj problem,ili ako mozete da me posavetujete sta mi je od papira potrebno da dodjem do cilja,uopste sta da radim...bilo sta. Informacije su mi jako vazne.

 

Unapred zahvalan

Vlada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Врло замршена ситуација... Мислим да прави одговор може да ти да само полиција у Новом Саду или неки јако добар адвокат коме неће бити мрско да проверава шта треба и како да се уради у датом случају.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

ja sam imao sličnih problema doduše sa jawom,samo što kod mene još je porodica od čoveka koji je umro utripovala da je to redak i veoma skup motor.batalio ga i dao drugaru koji je iskoristio sve što se moglo.elem.ako ti nije baš oglavu batali se tog nsu-a,pošto i ja vozim istog u zadnje vreme ih gledam tu i tamo po oglasima i nisu nešto skupi pa mislim da možeš naći neki koji je malo manje komplikovan za to što planiraš.možda grešim al to je moje mišljenje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

@ spredrag

Gledao sam i Vas motor da kupim,,slao sam poruku Vasem sinu,ali sam odustao iz par razloga...ovaj motor je prakticno poklon od drugara,kada je cuo da se interesujem za masinu,prodao bi mi je za 100e,on ima dva, a na ovom je ostalo samo da se sklopi. Masina je sredjena,ofarbana,sve komplet original.

 

Hvala na odgovorima,oticicu do SUP-a da se raspitam,pa se nadam da ce znati da mi odgovore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Јави нам шта су ти рекли. Није лоше да видиш и са неким адвокатом пошто се ради о наследству...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Za situaciju oko prevoda motora ciji vlasnik nije vise medju zivima ima resenje ali nije bas jeftino.Ja sam imao slicnu situaciju pa cu vam ispricati moje iskustvo.

Prvo je potrebno da motor ima papire(bar saobracajnu a preporucljivo je i tablicu jer ako nema eto jos peripetije),drugo da su naslednici voljni da saradjuju.

Naime potrebno je da zakonski naslednici podnesu u sudu zahtev za dopunu naslednog resenja i da se onda izda novo nasledno resenje u kome ce biti upisan i motor.

Dalje je sve jednostavno,ugovor sa naslednikom,kopija naslednog resenja,saobracajna i tablica pa u sup po regularnoj proceduri.Jedina zackoljica su sudske takse i haraci za dopunu ostavinskog resenja,koliko je tenutno neznam jer sam to hteo da uradim pre par godina i nisam imao racun.Ali ako ti nije tesko odes u sud i pitas i znas na cemu si.Nadam se da sam bar malo pomogao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Puno ste mi pomogli,hvala vam svima sto ste odvojili vreme da mi odgovorite. Resli ste mi zabunu,samo da odem da se raspitam. Ici cu u toku ove nedelje i do suda i do sup-a,takodje cu otici i do advokata,da se saberem i oduzmem sta i kako...ako ne stignem ove nedelje od obaveza sledece cu sigurno. Pisacu ovde sve sto su mi rekli i koliko bi kostalo. Hvala vam jos jednom,odgovorili ste mi na pitanja na koja vec neko vreme trazim resenje. Jako mi se dopada forum i ekipa, pa se nadam da cu moci da uzvratim nekako za to vase zalaganje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

naslednici moraju da podnesu dopunski sudski spor, to jest dopunsko resenje o nasledstvu, da da se samo na sudu sloze kome ce da pripadne i taj neko kad dobije resenje o nasledstvu/dopunsko resenje pravosnazno/ ti prenese motor,

vise puta radio,

jedino sto se to nekad malo rastegne po sudu,dok podnesu molbu za dopunsku ostavinsku raspravu,pa sud trazi da svi naslednici budu tu,ili pismene izjave overene u sudu,pa dok donesu resenje,pa dok bude pravosnazno/15dana/ ili odmah ako se niko nece zaliti,pa tek onda saobracajna odjavljena tablica,ili izjava o izgubljenoj tablici ako je nema, u sup na tu odjavu,pa u agenciju uradis kupoprodajni ugovor,pa u sud da overis ugovor,pa u poresku upravu da preneses motor, naravno ako je naslednik ili vise njih raspolozan za tu jurnjavu..

vise puta prosao kroz to sr.......e....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Ajde ovako da se malo preciznije izrazavamo,

nema nikakvog spora i naslednici ne podnose resenje jer ako tako kazes nekome ko nije bas zainteresovan nece te nista razumeti

Ovde se ponovo pokrece ostavninski postupak(koji je vanparnicni postupak-nema spora) povodom novopronadjene imovine,svi naslednici koliko ih ima se izjasnjavaju da li se prihvataju nasledja(cak i oni koji su se ranije eventualno odrekli u originalnom postupku), tu ako si sedogovorio vec sa njima ne bi trebalo da bude problema, jedan se prihvati nasledja i sa njim radis kupoprodajni ugovor na osnovu toga motor je tvoj

 

Druga je verzija da dokazujes da je motor prodat a to znaci da i nije deo zaostavstine i uradis sve bez ponovne ostavinske rasprave povodom novopronadjene imovine- tj samo za motor

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Nije problem i ako se razvuce,samo da znam da ce da se zavrsi i da dobijem ono sto zelim...naravno pare su najbitnije-koliko je sve isplativo. Videcu da se raspitam oko cene,koliko to traje i ostalo pa se javljam. Vidim da sam zaboravio da dam svima plusice. Hvala vam jos jednom sto ste se potrudili i odvojili vremena da mi pomognete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Vojvodina

Kao sto je "konstruktor" napisao,tako se radi bez obzira dali je ili nije navedeno u ostavinskoj raspravi.Cak ako su naslednici od pomoci,mozes pravo na svoje ime da napravis dopunsku ostavinsku raspravu uz saglasnost naslednika.Imao sam isti slucaj,s tim da ja nisam prosao proceduru jer sam u medjuvremenu prodao motor.Za sve ima resenja,i da prodjes ok.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja