Jump to content

Moto Zajednica

farbanje kod farbacha

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

narode ja sam alternavtivnu dovezao iz svice,isprobao i odlicno!

TRANSFER FOLIJA za prenosenje DEKALA NA MAKETE,znaci di god ima da se kupi maketa mora i to da ima,folija je extra,nije jaka,ne cupa se,ne ostavlja ljepilo i sto je jos ljepse nije debela  :-*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Nije mi jasno ovo bezbojnim 20 slojeva,ne moguce da je lak u pitanju.Radio sam baze iz 3 sloja,i to nekiu jarko crvenu,isla je prvo neka crna baza,pa sjajna perla,pa preko nje zavrsna crvena baza,ludilo od boje,ali ovo od 20 slojeva mi ne ulazi u glavu,a i kakva je ta cetvoroslojna,koja je marka boje

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Boja je ppg. Prva je normalna, neka svetla krem. Dva sloja spric gita i dva sloja nje = 4. Zatim ide silber. Ne ovaj klasican kao na vecini motora, vec neka vodica sa mozda 10% opiljaka. To ne boji prethodnu krem vec samo slaze metalih opiljke po njoj. 3 sloja je bilo dovoljno da dobijem ravnomeran nanos.(7) Zuta je kao sadolin za drvo, poluprozirna. Dobio sam karticu i idem sloj po sloj ,svaki je normalno tamniji dok ne dobijem dovoljno zutila. Ovde je to bilo 6 slojeva. Posto je to sve osetljivo na prljanje, popravka je nemoguca i dolaze sare, prelakirao sam i sa prethodnih 13 dosao do 15 slojeva. Nakon postavljanja traka ide zavrsna koja je lazur crna. I za nju sam dobio karticu i slazem sloj po sloj, da se zacrni, ali da se providi zuta isopod. 4 sloja je bilo dovoljno (19). Zatim ide lakiranje (21) pa smirglanje sa 800 pa ponovo lakiranje i to je ukupno 23 sloja. Nisam dobro brojao rvi put.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Marko ko bi to tebi platio da ne volis to da radis? i sa koliko nula? Pa to kao da si ofarbao 4-5 obicnih rezervoara u extra kvalitetu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

1973 verovatno nisu imali perla boje pa su morali ovako das e dovijaju za specijalne efekte. Danas to ni ne izgleda nesto posebno. Uspeo sam da napravim identicnu boju od crne, bele, zlatne i zelene perle i nesto silber opiljaka. Jednostavma receptura i samo 2 sloja. Vlasnik je hteo da radim po originalu i mislim da je sablone za sare i 4 limenke boje dao 500 e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Sada je mnogo jasnije,pomislio sam da si mislio na lak ;D,pa reko ovaj poludeo,prokuvace sve za 2 nedelje ;)

To je ta siva perla sa kojom sam i ja radio,ima samo sive opiljke,bukvalno kao da bacas samo perle,jako je teska za rad,jer od nje zavisi dali ce se kasnije da se pojavi sarenilo ili ne.Prvi put kada sam radio sa njim pre 5-6 godina,poludeo sam,podlogu nisam dobio od musterije kolko sam trazio,odnosno decko je doneo,i kod mene u garazi pola prosuo :o,tako da sam sa podlogom radio samo fleke,najebao sam posle sa ovom perlom,ja mislio da je kao standardna podloga ,i da pokriva iz prve,kad ono...kasnije sam  radio na jednoj starijoj vespi,ali sam znao za jadac,u pitanju su bile max mayer boje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

23  :D  ;D

 

Burazer i ja smo jednom dogurali do 8,9, ne secam se, to je bio plafon, tad i vise nikad:P

 

 

 

slazem se. Svako ko je probao nesto slicno zna koliko je tesko uraditi tako nesto. Svaka greska vraca na pocetak.

Prvi slojevi mogu na 15 min, a kasnije na pola sata da ne ostaje ziv sloj ispod. Neka je prosecno sa prskanjem 20 minX 23 sloja =7.6 sati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Jel sme da se zna gde ce Kawa zavrsiti tj. odakle je vlasnik?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

23  :D  ;D

 

Burazer i ja smo jednom dogurali do 8,9, ne secam se, to je bio plafon, tad i vise nikad:P

 

 

 

slazem se. Svako ko je probao nesto slicno zna koliko je tesko uraditi tako nesto. Svaka greska vraca na pocetak.

Prvi slojevi mogu na 15 min, a kasnije na pola sata da ne ostaje ziv sloj ispod. Neka je prosecno sa prskanjem 20 minX 23 sloja =7.6 sati

 

Nama se recimo tada desilo da nam u drugu ruku laka (bilo je vec negde pola 2 ujutro), na samom kraju, uleti leptirica raspona krila ~ 5cm i saspe svu onu finu prasinu sa sebe i to bas na deo rezervoara gde je bila bela perla boja. ;D Elegantno je kasnije tu seo "alpinestars" grb.

Treba imati konjske zivce.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12252 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Gledam ova umetnička dela na slikama...pa se mislim gde se to vozi, po kakvim pi*kovcima kad ja po Bgd ne videh ni jedan ovakav? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Nasao si mi tacku. Dok je farbach bio glodar, bezuspesno je pokusavao da se probije na bg i ns trziste. Ta spustanja i omalovazavanja nisam zaboravio. Farbao sam isto kao i sada samo nisam imao dug jezik i kintu u dzepu, a to je izgleda bilo vaznije od umeca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12252 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kao i uvek, dobar marketing je 80% posla, drago mi je što si se opametio ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Pu 'bem ti sunce, ovo izgleda bolesno do 00000000000. ostadoh brez texta. Ako nije poslovna tajna (nisam iz branše), čisto informativno me zanima koliko penezića izađe ovakvo zadovoljstvo? Svaka ti dala po više X u cugu!!!

 

Gledam ova umetnička dela na slikama...pa se mislim gde se to vozi, po kakvim pi*kovcima kad ja po Bgd ne videh ni jedan ovakav? :D

 

Ovo se vozi samo u downless-u i sa ZIFA 'pučama, a ovi kod nas teraju u šorcevima i brzim cvikerima-zato ih nema ovdi :D Kad bi imao nešto 'vako bilo bi mi žao da ga teram uopšte, nego bi stajao u gnevnoj sobi da meračim nop-stop-greota isprljati vaku ljepotu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cagiva Canyon Jamana 600 TT

Ove felne bi ja obesio u dnevnu sobu i izbacio (jednog naseg poznatog realistu)  sa zida da mi ne odvlaci paznju dok ih gledam. :o

Na ovom motoru ce biti greh podmazati lanac!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Pa što jes' jes', a ionako će biti potpuno zaštićeni jerbo reče da furaš kondomi, pa nema nikakijeh problema  ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja