Jump to content

Moto Zajednica

Ima li kraja mukama?Aprilia RS 125,problem...

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova

Eh...Ljudi situacija je sledeca...

Znaci prvo je pocelo od onih teflonskih zupcanika o kojima sam pisao i konacno je to prekinuo Gagi iz 3T.Poslao sam  mu slike,on meni zupcanike i zdravo djaci.To sam montirao i sve one vibracije i cangrljanja su prestale.Bio sam svestan da je motor daleko od onog sto treba da bude i znao da je zreo za generalnu,tj servis ali reko ajd nek izdrzi do kraja sezone pa onda da skupljam lovu za to.Medjutim ispalo je da moj brat po ko zna kojem kolenu koga se moj otac setio okoreli bajker i odlucio da ga pozovem.Covek je prihvatio da pomogne i nasao majstora za moj motor.Znaci motor sam poslao odmah na servis iz vise razloga.Prvo covek je imao neke kontakte i delove nabavio veoma brzo.Motor je sklopio i konacno pre dva-tri dana sam ga dobio.Ali....Problem je u tome sto se motor gasi u voznji a evo i da vam opisem kako.

1.Upalim ga bez problema

2.Zvuk je sad prosto milina za usi,lepo radi na leru i ja cekam da postigne odgovarajucu temperaturu da bih ga vozio.

3.Motor ide,prva,druga,treca i samo sto ne poleti.Skroooz druga prica od one pre nekih mesec dana.

4.E posle neka dva tri kruga po ulici gore-dole se ugasi.Sad,nekad jednostavno nema kontakt uopste a nekad se ugasi ali ima kontakt i upali ponovo a nekad ne.

Pogledamo osigurace,dobri.Skinemo svecicu ne baca varnicu.Vratimo svecicu on upali.Pa onda izgori osigurac.I sve tako...Sad ljudi ne znam dal uvek ide tim redosledom ali sve se svodi na to da se posle nekih 3-4 kilometra sigurno gasi.

Drmao sam kablove i onda sam video da kontakt gubi kad pomeram onu kucicu gde se nalaze osiguraci.Povezemo ponovo to i prestane ali problem je i dalje isti.Drzim ga leru do 80-85 stepeni,turiram i nece da se ugasi,pocnem da vozim i bum!Ponovo.

Mislim da sam otprilike rekao sve.Ako se jos necega setim napisacu.

Mozda ce neko pitati zasto ga ne vratim majstoru da to namesti ali razloga je vise i nebitno je.Bitno je ako je neko imao slicna iskustva da mi ovde pomogne.

Toliko...Molim za pomoc.

Pozdrav bajkerima!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

jesi li ti to razrađivao ili odmah od majstora pa da probaš kako vuče?  ;D

 

motor mora da se razradi prvo radom u mestu a zatim laganom vožnjom.

 

ako ga nisi razradio u toku vožnje motor se više greje zbog zazora koji su manji nego što treba (dok se ne razradi), usled tog grejanja dolazi do toga da cilindar u jednom trenutku stegne klip i motor stane, dovoljno je pra trenutaka da se ohladi  i onda pali bez problema. meni se to na tomosu non-stop dešavalo.

 

ako je motor razrađen pravilno onda ova priča otpada.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

kad oslabi opruga na ćopavoj obično se dešava da motro počne da trokira na određenom gasu usled vibracija, ne bi trebalo da stane.

 

ćopava na mom kawasakiu dozvoljava rad i kad je spuštena ali ne možeš da kreneš, ubaciš u brzinu i puštaš kvačilo i onda ga prekidač kvačila ugasi, takođe vergla bez stisnutog kvačila. ima tu raznih rešenja što se tiče ćopave...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

jesi li ti to razrađivao ili odmah od majstora pa da probaš kako vuče?  ;D

 

motor mora da se razradi prvo radom u mestu a zatim laganom vožnjom.

 

ako ga nisi razradio u toku vožnje motor se više greje zbog zazora koji su manji nego što treba (dok se ne razradi), usled tog grejanja dolazi do toga da cilindar u jednom trenutku stegne klip i motor stane, dovoljno je pra trenutaka da se ohladi  i onda pali bez problema. meni se to na tomosu non-stop dešavalo.

 

ako je motor razrađen pravilno onda ova priča otpada.

 

Naravno da sam ga lagano vozio.Sve kako mi je receno.E sad ovo za copavu..Kad covek spomenu,setio sam se nesto.Na dan kad sam motor trebao da utovarim u kombi da ide na servis pomerio sam copavu i nesto je SIGURNO kvrcnulo a i cinilo mi se da je copava nije u polozaju u kom je bila kad se podigne.Ali opet Ra$a kaze da ne bi smeo da se gasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

Ali opet Ra$a kaze da ne bi smeo da se gasi.

 

raša ume i da se zajebe ponekad... ovaj često... ovaaaj skoro uvek!  ;D

 

 

ako si polomio nešto na ćopavoj onda je to druga priča.

 

a kako ti se ugasi motor. osjednom kao da izgubi struju? počne da se gasi ti daješ gas a on ne reaguje? zacvili na trenutak i ugasi se?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd- Dorcol
  • Motocikl: XJR 1300

Vidi ovako . Desava se da zeza prekidac  za gasenje motora , ili ti RUN .Pa poblesavi i baca varnicu kad mu dune . Malo radi malo ne radi. Radim u servisu za motore tako da mi se zadnje vreme pojavljuju ti problemi .Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd- Dorcol
  • Motocikl: XJR 1300

Posto ne mogu da ti sibnem porruku evo ti ovde adresa:  "Kart-Moto" Bugarski, Beograd, Mice Popovica 14  011/3392034 ili 064/ 127 56 10 TO TI JE TEL OD VLASNIKA LJUBE. pOZZZ

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Kada kucka relej alnasera problem mogu biti losi spojevi na akumulatoru ili los minus spoj na ramu. I jedno i drugo moze biti uzrok gasenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Cekaj cekaj...GS sta znaci los minus spoj na ramu?I jel moze relej biti uzrok sto sad uopste ne baca varnicu na svecici?

[/q

 

Relej ne moze biti uzrok ali los spoj moze smetati i releju i elektronici zaduzenoj za varnicu. Sa minus kleme mora biti kabal povezan direktno na ram ili motor ili oboje. Taj spoj moze da pravi slicne probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja