Jump to content

Moto Zajednica

15 dana na motoru. Sta vise covijek da pozeli. :-)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Clan sam foruma od 2009 godine ali nisam bio previse aktivan pa sam odlucio da se to malo promjeni. Za pocetak postavicu par putopisa ili slikopisa sto bi ja reko jer nisam bas nesto vjest prepricavanju.

 

Od maja mjeseca kad sam se vratio iz Alpa sve razmisljam dje bi i kad bi mogo ic. Bilo je tu raznih planova i dogovora ali nikako da mi se datumi poklope. trebao sam sa Djodjom u Alpe al zbog poslovnih obaveza nisam mogao. Poslje toga sam planirao pu sa Drugom krajem avgusta ali ni to mi nije uspjelo. I konacno odlucujem da 16. septembra krenem za Bg tamo da pokupim moju ljepsu polovinu pa pravac Austrija malo da vidimo Alpe pa onda negdje na jug.

 

18.Krecemoiz Bg-a dan suncan i lijep. Da bi sto prije stigli na odrediste idemo auto putem. Ujedno i po malo zurimo do Villacha jer draga nema nikakvu opremu osim kacige pa da nas nedje uz pu ne uvati kisa.

Stizemo u Villach skidamo kofere sa motora prijavljujemo se u hotel i kisa pocinje da pada. Dobro je, da smo isli obicnim putevima pokisli bi. Plan je bio da sutra dan svratimo do Louisa da djevojci kupim opremu da bi mogli bezbrizno nastaviti putovanje. Odatle smo planirali da se popnemo na Grosglockner i preko Cortine di Apeso preko pasova dodjemo Do Passo dello Stelvio. E sad planovi su jedno a realnost druga prica.

Budimo se 19. ujutro kisa i dalje pada, gledam na internet na svim prelazima palo pola metra snijega. Odlucujemo se da idemo u Louis da zavrsimo pricu sa opremom i da u Villachu ostanemo jes jedan dan.

 

Picture014.jpg

Picture019.jpg

Picture021.jpg

Picture022.jpg

Picture023.jpg

 

Sledece jutro osvanuo je lijep i suncan dan ali dzabe sve kad je u Alima i dalje snijeg. Znaci od Alpa nema nista. Oblacimo se i krecemo prema Italiji. Napolju temperatura oko 10 stepeni. Krecemo prema Liencu. Sto se vise penjemo temperetura sve niza. Oko nas se polako pojavljuje i snijeg. Kod Lienza hvatamo pravac prema Bolzanu ali ne preko passova nego preko nizih predjela. Odatle nastavljamo prema Trentu. Ovdje su temperature vec prijatnije. Posto je mojoj djevojci ovo prva duza tura malo se umorila pa se penjemo na auto put i nastavljamo prema Milanu. Tamo upadamo u stravicnu guzvu svi se vracaju kuci s posla. Mislio sam da je u Budvu ljeti katastrofa ali ovo je 3 put veca katastrofa. :lol: Nekako smo izasli iz Milana i idemo prema jezeru Como gdje planiramon da nocimo. Smjestamo se u hotel. Tusiranje presvlacenje i pravac grad na veceru.

 

DSC01811.jpg

DSC01805.jpg

DSC01784.jpg

DSC01782.jpg

DSC01780.jpg

DSC01779.jpg

DSC01778.jpg

Picture063.jpg

Picture058.jpg

Picture057.jpg

 

Sledece jutro nastavljamo prema azurnoj obali. Posto je cura jos uvjek slomljena od puta dogovor je da to spicimo auto putem. prije toga svracamo u u veliki prodajni salon Ducatia da malo rzgledam motore. Iz prva je na auto putu dosadno kao i uvjek. Ali kad dolazimo do obale mediterana postaje interesantno. Lijepi prizori se smjenjuju jedan za drugim a uz to auto put vise nije jedna bekonacna pravina. Auto put poprima je sa 3 trake pun dugackih krivina mostova i tunela i covjek se ne smije opustiti ili zamisliti jer su poneke krivine dosta ostrije nego sto bi se nadao na auto putu. Tako da mi je mogu reci bilo i zabavno voziti tuda. Stizemo u Nicu u hotel. tusiranje spavanje.

 

21092011799.jpg

21092011797.jpg

21092011796.jpg

21092011795.jpg

 

Ujutro se budimo idemo u razgledanje Nice. Turisticko mjesto zivo sezona im traje do 1. novembra. Lijep stari grad. Svugdje puno turista. Malo smo smo iznenadjeni visokim cijenam. Mislim znal smo da ce bit skupo ali da ce kugla sladoleda kostat 3 eura to nisam znao. Pica 15 eura, kolaci 8 eura. Meso, na razne nacine od 18 do 30 eura. Kafa 3-5 eura koka kola 3-5 eura....

 

Picture188.jpg

Picture183.jpg

Picture136.jpg

Picture126.jpg

Picture118.jpg

Picture098.jpg

Picture096.jpg

Picture077.jpg

Iz Nice nastavljamo prema Monte Carlu da i mi vidimo to cudo. Sta znam Monte Carlo nije posebno mjesto posebnim ga cini to sto ima mnogo bogati ljudi u njemu pa mi smrtnici dolazimo da ih gledamo ka da smo u zoloski vrt. Oni su u svojim zlatnim kavezima paradiraju na jahtama, ferarijima,cudima... a ti ko opijen gledas i ne znas za kojim autom prije da se okrenes. I onda sjednes u kafanu, popijes koka-kolu od 7 eura i svatis da ti tu nije mjesto. Poslje obilaska ovog glamura Monte Carla i ovog "prosvjetljenja" otisli smo u oceanografski muzej, koji je liep. Ima velike akvarijume i tamo sm vidio neke zivuljke za koje nisam ni znao da postoje.

 

22092011804.jpg

22092011810.jpg

22092011812.jpg

22092011803.jpg

Picture249.jpg

Picture240.jpg

Picture218.jpg

Picture196.jpg

 

Sledeci dan je na redu bio Cannes i St Trope. Cannes je vrlo slican Nici. Ljetovaliste puno turista ludi, guzva, prodavnice hoteli... E St Trope je isto to ali nekako ima "dusu" ujedno mi se St Trope i najvise svidio od ovih primorski gradova.

 

Picture416.jpg

Picture307.jpg

Picture302.jpg

Picture295.jpg

Picture291.jpg

 

St Trope

Picture365.jpg

Picture373.jpg

Picture376.jpg

Picture357.jpg

Picture354.jpg

Picture350.jpg

23092011819.jpg

 

 

Inace u svim ovim primorskim gradovima ima milion motora i skutera. Inace francuzi vozaci auta su vrlo tolerantni prema motorima. Staju 2-3 od semafora da mogu motori preci naprijed, sklanjaju se kad te cuju da dolazis, svi motristi ukljucujuci i policajce preticu na punu bez ikakvih kazni i sankcija...

Jedina smjesna stvar mi je bila da u gradu gdje je ogranicenje 50km/h. Na semaforima je sledeca situacija ali ovo se desava savki put. Imas osjecaj ako da si na startu motoGP-a svi zapeti ko puske, turiranje,pogled u semafor... Kad se upali zeleno svi skuteri motori pun gas naprjed. Covjek bi reko sad ce 300 uvatit do sledeceg semafora. Ali cim postignu 50 tu se smire i voze tom brzinom dalje :lol::lol: . Na sledecem semaforu se sve poavlja iz pocetka

 

Sledece jutro napustamo azurnu obalu i krecemo prema Pisi da i mi vidimo taj cuveni krivi toranj. U Pisi nevjerovatno vasariste. Ja ne znam svi se nesto zale ljeti na Budvu tezge ulicni preprodavci.... ovo je opsta katastrofa ne mozes se pomjerit od preprodavaca. Inace grad je jako prljav. Svjetla tacka je toraj i katedrala koji su stvarno impozantni.

 

Picture438.jpg

Picture439.jpg

Picture440.jpg

Picture445.jpg

Picture472.jpg

Picture474.jpg

Picture475.jpg

Picture505.jpg

Picture513.jpg

Picture514.jpg

 

Sutra dan spremanje i pravac Rim

 

3 dana da se vdi sve u Rimu je definitivno malo vremena ali se moze vidjeti barem ono najglavnije zbog cega je Rim poznat. Koloseum, Vatikan,Panteon, Circo Masimo, Dainese, Ducati Roma i ostale znamenitosti :lol::lol:

Ne znam sta bi pisao o Rimo treba poc i vidjet istorija je nevjerovatna osjeca se na savko koraku. koloseum je impozantan ne smo fizicki nego i zbog stvari koje su se desavale u njemu. Borbe gladiatora, zivotinja na do smrti. Kazu da je u Koloseumu zivot izgubilo 500 000 ljudi. A za broj ubijenih egzoticnih zivotinja niko ni ne znam milioni.

Vatikan isto tako sa svojim muzejima, katedralom koja je ogromna, sistinska kapela koju je ukrasio svojim slikama Mikelandjelo...svo to bogatstvo covjek ostaje bez daha ali se ujedno i zapita. Zasto u svijetu ima gladnih? Pa ovjde ima toliko da vise niko nikad ne mora da gladuje...

Naravno svratio i u Dainese, kupio neku majcu cisto da se ima. Na zidu visi vitrina u kojoj su slajderi skoro svih trenutnih vozaca motoGp-a. Isto tako svratio u Ducati Roma ali tek zadnji dan, da sam otiso prvi dan mogo sam cak dogovoriti test voznju Multistrade... budala. Ovako sam kupio majcu, sjedio malo na Multistradi. Motor me totalno zacarao.

I ovo nase putovanje se polako privodi kraju. sutra ujutro krecemo za Bari pa trajektom kuci za CG.

 

26092011822.jpg

Picture548.jpg

Picture549.jpg

Picture554.jpg

Picture558.jpg

Picture561.jpg

Picture573.jpg

Picture574.jpg

Picture589.jpg

Picture617.jpg

Picture636.jpg

Picture639.jpg

Picture655.jpg

Picture656.jpg

Picture659.jpg

Picture716.jpg

Picture833.jpg

Picture852.jpg

Picture855.jpg

Picture856.jpg

Picture864.jpg

Picture884.jpg

Picture912.jpg

Picture992.jpg

Picture993.jpg

Picture994.jpg

Picture1008.jpg

Picture1153.jpg

Picture1154.jpg

 

Ujutro se budimo tek oko 10. Iz Rima krecemo oko 12. Ne zuri nam se jer znamo da se sve ovo privodi kraju. Evo jos malo 14 dana na putu a cini mise kao da sam juce krenuo. E da mi je jos 14 dana pa sve iz pocetka. :lol:

U Bari stizemo oko 5-6. Cekiramo se ukrcavamo na brod. Ujutro se budim u Baru. Poslje carinske procedure. Nidje niko za 4000km mi nista nije trazio a kuci odma pasos,saobracajna, vozacka, punomoc, razna pitanja dje, kad, skim, kako...

krecemo prema Budvi. Mislim da nikad sporije nisam vozio od Bara do Budve. Mozda podsvjesno jer sam znao da kad stignem tu je kraj putovanja.

Ali eto sledeca godina nova sezona pa opet krecemo u osvajanje novih drzava i predjela. Mozda Spanija,mozda Nord Capp vidjecemo...

 

Versys kao i uvjek sluzio bez mane. Dvoje ljudi pun prtljaga, obicni putevi, auto puteci. Nemam zamjerke, ponekad se zapitam zasto uopste zelim da ga prodam? Mozda zbog promjene...

Picture1178.jpg

Picture1182.jpg

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

Што би реко народ свака ти дала :moto3:

(насмејах се на коментаре о ценама, баш је тако колико год се спремиш увек изненаде):D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Svaka cast,i ja sam letos obisao Nicu,Cannes i St Trope....skupo ali prelepo :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

"Sta znam Monte Carlo nije posebno mjesto posebnim ga cini to sto ima mnogo bogati ljudi u njemu pa mi smrtnici dolazimo da ih gledamo ka da smo u zoloski vrt. Oni su u svojim zlatnim kavezima paradiraju na jahtama, ferarijima,cudima... a ti ko opijen gledas i ne znas za kojim autom prije da se okrenes. I onda sjednes u kafanu, popijes koka-kolu od 7 eura i svatis da ti tu nije mjesto. Poslje obilaska ovog glamura Monte Carla i ovog "prosvjetljenja" otisli smo u oceanografski muzej, koji je liep . . . "

Ovo je najbolji opis Monte Carla koji sam ikada procitao, a procitao sam ih dosta! 1care.gif

Inace, putopis je ekstra!Sve pohvale 0takoje.gif

Nastavi da nam pises.Puno pozdrava 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja