Jump to content

Moto Zajednica

Da li se KTM stvarno toliko cesto kvari?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

 

A sto se nalazis prozvan licno, pa vredjas ? Ovde se prica o motorima, decko je dao svoje misljenje, nije te opsovao. Ako ti je stalo da isteras pravdu, nadji konkretne stvari na netu, postavi linkove, pa ga ucutkaj na taj nacin, ali treba se za to malo pomuciti, najlakse je izvredjati nekog.

Decko se ne razume .Ne razumem se ni ja pa ne ke...,a onaj ko kaze da sve zna svaka mu cast.

Odakle tebi da se nalazim prozvan,ako kazem da ke... to je zato sto kao i vecina ovde misli da nesto zna,neka malo proceslja po netu prvo ko je imao kakve kvarove,nemam vremena ja da mu to radim,lepo kazem da prica gluposti jer je govorio o kvalitetu Yamahe na osnovu zadnje serije TTR-a,kao sto vidis ja retko postujem pogotovo u ovakvim temema gde su svi jako merodavni za sve sto pricaju a nemaju pojma.Tako mislim i za njega,postao je kao i ostali koji pricaju gluposti,a BAS ih je puno,cak previse,suvise je smesno pratiti teme.Jel vidis da sam ja nesto lose pisao o KTM-u,a prolkljinjao sam ga svaki put kad ga je trebalo upaliti a bio je star godinu dana i imao negde oko 10000 km,jednostavno je to po meni dokaz njegovog ne znanja i sta drugo reci,greske imaju svi proizvodjaci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Nije to krivi ton,ti ne vidis da ja govorim o svima vama koji se "razumete",ja sam to mislio i na svakog ko je rekao da je KTM los.Kakve veze ima daljina?Ja iz tvog posta vidim da uopste nisi objektivan sto znaci da se ne razumes dovoljno dobro a kad je vec tako bolje je precutati,mozda na kraju posta nesto i naucis,i to mislim na SVE koji postuju isto kao ti,ne bitno da li se radi o Hondi,Yamahi i ostalim proizvodjacima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

  Grub si prema coveku koji mirno prica i tek je dosao na forum. Nema potrebe za tim, pogotovo sto se KTM mnogo manje kvari od Yamaha-e...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

  Grub si prema coveku koji mirno prica i tek je dosao na forum. Nema potrebe za tim, pogotovo sto se KTM mnogo manje kvari od Yamaha-e...

 

 

 

 

 

 

 

Kakvu si sad glupost izvalio i ostao ziv...Jamaha da se vise kvari od KTM,a ako hoces bas prvi je Frane poceo sa prozivkama svih koji sumnjaju u KTM kao brend i ne vidim nikakve uvrede da je tu bilo od strane bilo koga .Uostalom svaki ciga svoga konja fali tako da ova rasprava gubi smisao jer dovol;jno je pogledati u avatar i tacno se zna ko ce sta da kaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Petrovac na moru

da li ste mozda gledali emisiju o onom momku iz srbije koji je vozio ktm na  dakar reliju ove godine.

ako ste gledali sigurno ste cula sta je rekao kolko mu se puta kvario ktm i kolko je puta mijenjao cijelu masinu.

mislim da ako uzimas neki motor za vikend of roud najbolje neka 125 ili 250 dvotaktni,eventualno 250 do 450ccm  4t.

I to po meni neki japanac ,nisu skupi polovni odrzavanje malo ,manje trose.a na tim ful krosevima izmedju ktm i yamahe neka skoro nikakve razlike.

a i ja bih uvijek prije uzeo yamahu nego razmisljao oce li mi se pokvariti motor danas ili sjutra.

a od mnogih sam cuo da se dosta kvari,najvise zeza struja kolko sam cuo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640
link=topic=10259.msg500008#msg500008 date=1239838899]

da li ste mozda gledali emisiju o onom momku iz srbije koji je vozio ktm na  dakar reliju ove godine.

ako ste gledali sigurno ste cula sta je rekao kolko mu se puta kvario ktm i kolko je puta mijenjao cijelu masinu.

mislim da ako uzimas neki motor za vikend of roud najbolje neka 125 ili 250 dvotaktni,eventualno 250 do 450ccm  4t.

I to po meni neki japanac ,nisu skupi polovni odrzavanje malo ,manje trose.a na tim ful krosevima izmedju ktm i yamahe neka skoro nikakve razlike.

a i ja bih uvijek prije uzeo yamahu nego razmisljao oce li mi se pokvariti motor danas ili sjutra.

a od mnogih sam cuo da se dosta kvari,najvise zeza struja kolko sam cuo.

 

 

 

I šta si još čuo da je neko prič'o ?

 

Najviše volim ove sa iskustvom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

link=topic=10259.msg500008#msg500008 date=1239838899]

da li ste mozda gledali emisiju o onom momku iz srbije koji je vozio ktm na  dakar reliju ove godine.

ako ste gledali sigurno ste cula sta je rekao kolko mu se puta kvario ktm i kolko je puta mijenjao cijelu masinu.

mislim da ako uzimas neki motor za vikend of roud najbolje neka 125 ili 250 dvotaktni,eventualno 250 do 450ccm  4t.

I to po meni neki japanac ,nisu skupi polovni odrzavanje malo ,manje trose.a na tim ful krosevima izmedju ktm i yamahe neka skoro nikakve razlike.

a i ja bih uvijek prije uzeo yamahu nego razmisljao oce li mi se pokvariti motor danas ili sjutra.

a od mnogih sam cuo da se dosta kvari,najvise zeza struja kolko sam cuo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pa i ja sam cuo da je menjao msinu na KTM-u 8 PUTA ZA VREME TRKE A JAMAHA NIJE STELOVALA NI VENTILE.

I šta si još čuo da je neko prič'o ?

 

Najviše volim ove sa iskustvom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Da su štelovali ventile možda bi i ostvarili bolji rezultat  ;)

 

Pratim ovu temu jer sam odnedavno vlasnik KTM-a i želim da pročitam iskustva vlasnika KTM-a ali u celoj temi najmanje je bilo takvih, korisnih, komentara. U ovoj temi ne bi trebalo da se priča o Yamahi ili o nekom drugom priozvođaču, za to postoje druge teme, a pogotovo ne bi trebali da se javljaju oni koji i ne voze motor ( kao član foruma [`_`] - ja ovo ne znam da izgovorim ).

Npr. Frane je napravio poređenje KTM-a i Yamahe i naveo je prednosti i nedostatke i jednog i drugog i objasnio zašto misli da je KTM bolji. On je vozio oba i ima puno pravo da navede mane i jednog i drugog. Ali izgleda da je morao da napusti forum.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Da su štelovali ventile možda bi i ostvarili bolji rezultat  ;)

 

Pratim ovu temu jer sam odnedavno vlasnik KTM-a i želim da pročitam iskustva vlasnika KTM-a ali u celoj temi najmanje je bilo takvih, korisnih, komentara. U ovoj temi ne bi trebalo da se priča o Yamahi ili o nekom drugom priozvođaču, za to postoje druge teme, a pogotovo ne bi trebali da se javljaju oni koji i ne voze motor ( kao član foruma [`_`] - ja ovo ne znam da izgovorim ).

Npr. Frane je napravio poređenje KTM-a i Yamahe i naveo je prednosti i nedostatke i jednog i drugog i objasnio zašto misli da je KTM bolji. On je vozio oba i ima puno pravo da navede mane i jednog i drugog. Ali izgleda da je morao da napusti forum.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vidis kolega tema je da li se KTM kvari ili ne a ne koliko je KTM bolji od ostalih endura.Kad to budu shvatili vlasnici KTM -ova i izbace iz sebe trip da voze najkvalitetniji motor onda i ovakve diskusije mogu da imaju smisao ,ali ja mislim da to nece da se desi skoro,a ti se javi za jedno godinu dve i iskreno napisi koliko te je kostala espoloatacija KTM za to vreme( odrzavanja i evntualni kvarovi ako ih bude.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6325 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Evo da kazem ja koju. Skoro sam trebao da uzmem jedan KTM 640 adventure, dlaka je falila. Tada sam dosta citao po netu o KTM-u, posebno o pomenutom modelu. Na jenom forumu sam naleteo na topic gde vlasnici KTM- 640 adv-a prijavljuju sta su sve radili na motoru od popravki i tu sam video da definitivno ima vise problema i popravki u odnosu na kilometrazu od prosecnog endura drugog proizvodjaca. Naravno mnogo je to daleko od "kvari se svaki cas, nepouzdan je motor", ali iz tako nabrijane masine se to mozda i ocekuje. Ne zaboravite, ktm je izvukao najvise snage iz jednocilindricnog motora, po se to mora odraziti na vek trajanja.

 

Ali zato kad se sedne na isti i oseti ta razlika u snazi, ogibljenju i svemu ostalom, brzo se zaboravi "nepouzdan" agregat. Ja recimo nisam probao zivlji i interesantniji motor od ktm-a, a probao sam ih poprilicno.

 

Po meni i iskustvu ljudi o kojima sam citao, definitivno se vise kvari od ostalih, ali je i voznja ktm-a definitivno poseban dozivljaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Evo da kazem ja koju. Skoro sam trebao da uzmem jedan KTM 640 adventure, dlaka je falila. Tada sam dosta citao po netu o KTM-u, posebno o pomenutom modelu. Na jenom forumu sam naleteo na topic gde vlasnici KTM- 640 adv-a prijavljuju sta su sve radili na motoru od popravki i tu sam video da definitivno ima vise problema i popravki u odnosu na kilometrazu od prosecnog endura drugog proizvodjaca. Naravno mnogo je to daleko od "kvari se svaki cas, nepouzdan je motor", ali iz tako nabrijane masine se to mozda i ocekuje. Ne zaboravite, ktm je izvukao najvise snage iz jednocilindricnog motora, po se to mora odraziti na vek trajanja.

 

Ali zato kad se sedne na isti i oseti ta razlika u snazi, ogibljenju i svemu ostalom, brzo se zaboravi "nepouzdan" agregat. Ja recimo nisam probao zivlji i interesantniji motor od ktm-a, a probao sam ih poprilicno.

 

Po meni i iskustvu ljudi o kojima sam citao, definitivno se vise kvari od ostalih, ali je i voznja ktm-a definitivno poseban dozivljaj.

 

 

 

 

 

 

 

E tu je kljucni momenat koji je bitan,nikad nisi nacisto sa njim .Aj posteno reci da li bi smeo sa njim da odes na antistres terapiju u planine kao sto ides sa Hondom rasterceno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Pit, ja da imam iskustva sa kvarovima na KTM-u ja bih do sad u uvoj temi nešto i napisao ali kako takva iskustva nemam nisam ništa ni  pisao. Zato ja i ne razumem one koji diskutuju u temi koliko se  KTM kvari a da sami nisu ni vlasnici istog.

 

U svakom slučaju nakon izvesnog vremena eksploatacije mog KTM-a oglasniću se i izneću svoja iskustva.

 

Za sad mogu da kažem samo da me je servis ( ovlašćeni ako je to bitno ) koji podrazumeva ulje i zamenu ulja ( Ipone ), zamena uljnog filtera i uloška filtera ( ima dva uljna filtera ), zamena dihtunga na ulošku filtera, pranje vazdušnog filtera, podešavanje ventila, pranje karburatora, pločice prednje kočnice ( Nissin - sinter ) i montaža, koštalo 120€. U cenu sigurno nije ušao razgovor i saveti ljubaznog servisera, podešavanje WP ogibljenja ( a ima da se podešava ) naspram mene i mog načina vožnje.

 

I za kraj, definitivno nije racionalno voziti motor jer je to čist trošak, a da li će trošak biti veći ili manji nije ni bitno, važnije je to koliko zadovoljstva pruža, a KTM ima puno toga da pruži ( sa ovim će se složiti i najljući protivnici )

 

Toliko za sad od mene.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640
Aj posteno reci da li bi smeo sa njim da odes na antistres terapiju u planine kao sto ides sa Hondom rasterceno?

 

A zašto da ne? Šta je to što može da se pokvari na njemu, a na drugom se neće pokvariti? Svaki odlazak u nepoznato , van civilizacije, podrazumeva mogućnost kvara. Koji je to motor koji je 100% siguran ?

 

Uzgred, ja nisam obožavalac KTM-a, on je samo ostvarenje mojih davnih želja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Aj posteno reci da li bi smeo sa njim da odes na antistres terapiju u planine kao sto ides sa Hondom rasterceno?

 

A zašto da ne? Šta je to što može da se pokvari na njemu, a na drugom se neće pokvariti? Svaki odlazak u nepoznato , van civilizacije, podrazumeva mogućnost kvara. Koji je to motor koji je 100% siguran ?

 

Uzgred, ja nisam obožavalac KTM-a, on je samo ostvarenje mojih davnih želja.

 

 

 

 

 

 

Nisam tebe pitao nego Acu ;) a za vas Ktm-ovce znam da bi smeli da krenete na kraj sveta sa njim( ali u mislima)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6325 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Iskreno smeo bih. Nije u pitanju nepouzdanost, nego kraci vek trajanja agregata i pojedninih sklopova nego kod japanaca, kao recimo frajlauf, zna pre vremena da ode glava i bregasta, mnogi su se zalili na cesto pucanje zica na tockovima, mada opet, gde se i kako vozi taj motor nije ni cudo itd. Problemi sa agregatom krecu da se javljaju na oko 30-40.000, a frajlauf je potrosna roba kao sto je guma :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Just my five cents....

Ne vozim niti posedujem KTM, toliko odma na početku.....

Imam dva drugara ovde u Sloveniji, koji poseduju KTM 950 i čisto kratko ču opisati njihove događaje.....

1.drugar....ima ga par godina i do sada je menjao kompletno kvačilo, semeringe prednje viljuške i jedna generalna mašine (slomljena klipnjača pa otišla mašina....)

2. drugar....e taj bi mogao ponešto da napiše. Kupio je novog KTM-a, doplatio dodatne 3.godine garancije i mislim, da nema stvari, koje mu nisu zamenili na motoru....počelo je sa kompletnim kvačilom,semerinzi prednje viljuške, 3 puta generalna (jednom je slomio klipnjaču, dva puta probilo dihtung glave pa se izmešalo ulje i voda), zamenili komplet instrument ploču,itd....Kad je zadnji put sa njim otišao u Rusiju vratio se sa vozom (a nisu mu ukrali motor, da ne bi bilo zabune....). Sve to su mu besplatno menjali na servisu pod garancijom. Interesantno, da je taj motor kupio baš za duga i teška putovanja jer mu je njegov bmw R1150GS postao težak (pogotovu po Africi po sipinama). Odmah posle isteka garantnog roka je prodao KTM-a i sada opet jaše svoje staro kljuse od BMW-ja...potpuno je razočaran nad KTM-om. Sam priznaje, da je veči užitak voziti KTM-a, nego bilo kojeg drugog, međutim šta je mnogo,mnogo je.Kada je prodao KTM-a imao je pređenih 80.000 kilometara, a ono njegovo staro kljuse od BMW-ja preko 200.000 km.

 

I da ne bi neko slučajno pomislio, da favoriziram bilo koju marku motora.....najbolji motor je NOV motor.....čisto sam napisao iskustva ova dva drugara.

 

A mogao bi i da napišem, kako je kolegu riknula (zaribala) mašina na Hondi CBR600 posle 1500 km na novom motoru.....posle driblanja neko vreme sa uvoznikom skinuli mu mašinu, spakovali na paletu,poslali nazad u tvornicu a njemu stavili drugu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Bgd.periferija
  • Motocikl: Uljara 750

S obzirom da imam nekakvo iskustvo sa KTM-om ( Duke 2 i LC4 Adventure R cak dva puta ) napisacu i ja nesto o ovoj temi.

Naime,nekakvih ozbiljnijih kvarova zaista nisam imao,sitni problemi sa strujom-kontakt brava i crkavanje osiguraca su stvari

koje se desavaju i na drugim motorima.Pucanje gornja dva srafa koji drze zadnji poluram na Duke-u??? Pa taj model je fun bike,

nije predvidjen za skokove sa dvoje na njemu

Sa tvrdnjom da je frau-lauf potrosna roba kao guma ne bih se slozio u potpunosti.Ako se pridrzavamo fabrickog uputstva-ne verglati duze od 5 sekundi i gasiti motor na mehanicki dekompresor,mislim da taj sklop nece trajati manje nego na BMW-u 650 ili Apriliji Pegaso koji imaju identicno resenje.Znacajno ceca kompresija kod KTM-A nego kod pomenutih modela je krivac za brze stradanje frau-laufa,ali gasenjem motora na rucni dekompresor se to anulira.

Ne bih poredio KTM sa ostali jednocilindrasima iz klase jer to stvarno nema smisla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Da su štelovali ventile možda bi i ostvarili bolji rezultat  ;)

 

Pratim ovu temu jer sam odnedavno vlasnik KTM-a i želim da pročitam iskustva vlasnika KTM-a ali u celoj temi najmanje je bilo takvih, korisnih, komentara. U ovoj temi ne bi trebalo da se priča o Yamahi ili o nekom drugom priozvođaču, za to postoje druge teme, a pogotovo ne bi trebali da se javljaju oni koji i ne voze motor ( kao član foruma [`_`] - ja ovo ne znam da izgovorim ).

Npr. Frane je napravio poređenje KTM-a i Yamahe i naveo je prednosti i nedostatke i jednog i drugog i objasnio zašto misli da je KTM bolji. On je vozio oba i ima puno pravo da navede mane i jednog i drugog. Ali izgleda da je morao da napusti forum.

 

 

Svaki put isto... tema AT Vs. ST je tako otisla u k****c jer se sve javise "preiskusni" likovi i na kraju krece prica o jagnjatini. Ja sam tu hteo da cujem mane i prednosti oba motora ne zato da bih rekao "ovaj je bolji" nego da vidim o cemu se tu radi a mnogi bi dobili vise nego korisne informacije zasnovane na iskustvu. A ovaj [`_`] ne znam sta se javlja kad ima 13 godina a ne vozi motor, e tako ovaj forum odlazi pravo u... da ne kazem sta.

 

 

Vidis kolega tema je da li se KTM kvari ili ne a ne koliko je KTM bolji od ostalih endura.Kad to budu shvatili vlasnici KTM -ova i izbace iz sebe trip da voze najkvalitetniji motor onda i ovakve diskusije mogu da imaju smisao ,ali ja mislim da to nece da se desi skoro,a ti se javi za jedno godinu dve i iskreno napisi koliko te je kostala espoloatacija KTM za to vreme( odrzavanja i evntualni kvarovi ako ih bude.)

 

Brate Pit ae nemoj da se javljas vise u ovim temama... mislim da smo svi shvatili da je tvoj Interkontinetalni TDM najbolji motor na svetu do kojeg si dosao posto si se navozao BMW-ova, KTM-ova, Hondi, Dukatija, itd..., zato pusti nas nesrecnike koji nemamo tu srecu da vozimo tako pouzdan motor da se patimo u nasem neznanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja