Jump to content

Moto Zajednica

Trazim motor golemih gabarita :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Ovako, trazim motor gde mi nece strcati noge iznad rezervoara pre svega. Imam 2m i br patika nosim 49 te mi one zujalice sa malim menjacima nikako ne leze, ne volim noge pozadi i uske volane. Probao sam TDM-a na kojem mi odgovara polozaj vozaca, visina, udobnost ali cim dignem noge na fuzastere ili kacim petom auspuh ili prstima menjac. Probao i hondu shadow VT600 ali noge mi opet iznad rezervoara i skoro udaram kolenima u volan. Isti slucaj i sa kawom EN500.

Trenutno vozim Sprint Challenger koji mi savrseno odgovara gabaritno (malo treba produziti komande) al od sledece sezone planiram mnogo duza putovanja pa je potrebno nesto ozbiljnije.

Moze li mi neko reci na koje sokocalo bi trebao da bacim oko da je tu nekog cenovnog ranga do 3000e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Nije to onaj princ, Challenger je u pitanju, on je mnogo veci, danas ga merio sa EN500 i duzi je od kawe. Duzi i od harleya 883 za profil gume

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Ja sam imao iste probleme... Mada ja sam samo hteo crusera i jedini koji mi je odgovarao da mi kolena ne strce iznad rezervoara i da motor ne izgleda mali ispod mene je bio VN900.

 

A kada sam kupovao dvoumio sam se izmedju dragstara 1100 i vn900. Posto mi kolena na VN nisu strcala to je prelomilo!!! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Afrika nikako, ruzniji motor nisam video, virago 535 je isto mali, mislim da je njegov rezervoar ko moja saka (al kenjam)

E sad koliki je virago 750 i kawa vn750 u odnosu na 535 i EN500?

 

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 86 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: @RD-04

Afrika nikako, ruzniji motor nisam video, virago 535 je isto mali, mislim da je njegov rezervoar ko moja saka (al kenjam)

E sad koliki je virago 750 i kawa vn750 u odnosu na 535 i EN500?

 

 

 

 

hehe, kao da vidim sebe pre tri godine. 203cm i 49 obuća, hteo Challengera a pogodi koji motor sam kupio...

 

Jesi li probao najruzniju Afriku ili podjednako gadnu Super Teneru? Ako nisi, nemoj ni sada, jer ces se predomisliti :moto3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Hehe, nemam 2 metra ali sam debeo i imam nogu br.49. :aha: pa mi je problem poznat 1hmm.gif Vozim TDM-a `99-o i motor je IZUZETNO udoban za voznju u svim uslovima voznje (grad-put) Cinjenica da se petom u 49-ci lako dohvati auspuh, ali treba samo navici drzati stopalo tamo gde treba. Sto se menjaca tice, polozaj noge ti je i inace takav da sedis razmaknutih kolena, pa ce ti i stopalo biti okrenuto malo prema napolje, pored menjaca. Motor je ooodlican, mnogo jaci od Afrike i Tenere (sektasi, ne zamerite :zdravo::lol: ), i ako imas iole sportskog duha u sebi, bices sasvim, sasvim zadovoljan. Mozes sa njim da juris kroz krivine, mozes da krstaris umerenim (ili manje umerenim :hej: ) tempom natovaren sa 3 kofera po putu, mozes da se provlacis izmedju auta kroz guzvu u gradu, mozes sta hoces sa njim.

Probaj ga jos jednom! :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Probo i afriku, na udobniji motor nisam seo, al opet cim sam digo noge propade udobnost :)

Probo danas i suzuki GSXF600, i za divno cudo nisam nigde kacio nogama. Al opet, bojim se sebe na takvom motoru, ono cudo grize beton jede travu.

Koliki je suzuki intruder , recimo ovako nesto

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1424738/suzuki_intruder_600/#2

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ko bicikl, šteta, lep motor. Teško ćeš naći da je sve potaman. Ako preferiraš cruisere imaš kao i kod garderobe dva rešenja, nadji nešto da valja za što manje para pa oteraj da se prekroji preko zime na tvoju meru i drugo da se prilagodiš onome što ima. Ako kupiš nešto sa većim medjuosovinskim rastojanjem samo izmicanje komandi ti rešava problem, ako je kratak ne možeš drzati noge na prednjem točku znači bez sečenja rama ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Za čopere ne znam, ali NikolaCruss od 2m je vozio Super Teneru i bio vrlo zadovoljan ali razmisli možda o nekom GSu (Lalajko je takođe pogolem čovek pa ga pitaj za iskustva sa GS1100)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Probo i afriku, na udobniji motor nisam seo, al opet cim sam digo noge propade udobnost :)

Probo danas i suzuki GSXF600, i za divno cudo nisam nigde kacio nogama. Al opet, bojim se sebe na takvom motoru, ono cudo grize beton jede travu.

Koliki je suzuki intruder , recimo ovako nesto

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas1424738/suzuki_intruder_600/#2

 

Ko sto neko vec rece, probaj Suzuki VX-800, naked zasnovan na Intruderu 750, V2 masina od 800ccm, kardan, povelik motor sa prilicno dobrim polozajem sjedenja, odlicna kupovina za malo para (oko 1500 eura se krecu polovnjaci u odlicnom stanju).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Slazem se sa Vasqez-om - ne znam za veci motocikl od GS1200ADV. Mada, komotno mozes da se smestis i na bilo kog prethodnika iz GS familije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Definitvno se prvo moras odluciti za tip motora i bice ti mnogo lakse pri izboru. Ovako lutas a i forumase zbunjujes sa zeljama. Sledece ce ti neko ponuditi trajk, tamo imas mogucnost i da legnes. Popsy je spomenuo Nikolu koji je tacnije visok 2,07 inace su mu 2/3 tela noge i sasvim mu je ok ST. Takodje ni sam Popsy nije sitan, tako da je to jedan od velikih motora. Imas zatim na forumu Dakija koji je oko 2,04 ( sa kosom 2,30)vozi TDM-a i uziva u njemu. Za bmw adv i ktm adv nema smisla pricati jer ne ulaze u cenovni rang. Moras probati da vozis motor ne samo da sednes jer gotovo svi su veci od sprinta na kome tebi sve odgovara. Bice pre da tebi lezi choper varijanta zbog polozaja sedenja a ne zbog gabarita, tako da je bolje da ostanes na njima a da samo nadjes prikladniji i jaci motor za put.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja