Jump to content

Moto Zajednica

KTM 620-Yamaha TT600-Honda XR650R

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

Da postavim temu, jer sam zainteresovan za neki od vec navedenih hard endura da kupim. Tj kad prodam moju XLV750r RD01.

Ove motore sam vec vidio: cijene su razlicite, a i motori pruzaju razlicito.

KTM LC4 620 1997god sa enduro felgama i novim cross gumama

Yamaha TT600 (mozda S ili vec koji) 1996god. sa enduro felgama i nekim srednjim gumama

Honda XR650R 2001godina, sa novim cross gumama.

 

Nisam gledao imaju li alnasere ili ne, al su u dobrom stanju.Najbolja je HONDA,bez ulaganja. Ja planiram da ih vozim u hard enduro stilu, a jedno 4mj u godini sa supermoto felgama u jeku sezone.

 

Zanimaju me,vasa iskustva i misljenja. Kakav je koji model.koliko koji snage pruza, zadovoljstva, kakva su ulaganja, potrosnja goriva, i sve sto prati tu klasu motora.

 

I to da kazem, kod mene nema brda i gorskih suma, osim ako bi otisao nekom u goste da i to oprobam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

od svih jednio XR650R zasluzuje HARD ENDURO epitet, po meni NAJbolji izbor, snazan nije preterano tezak.... uklapa se u SM varijantu izuzetno! Nema el. starter i malo je muka dok se NE uvezbas!!!!

 

P.S. imao, vozio i opet bih RADO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

od svih jednio XR650R zasluzuje HARD ENDURO epitet, po meni NAJbolji izbor, snazan nije preterano tezak.... uklapa se u SM varijantu izuzetno! Nema el. starter i malo je muka dok se NE uvezbas!!!!

 

P.S. imao, vozio i opet bih RADO!!!

 

I meni se opasno svidio. Mnogo je visok, sto me odusevljava i odgovara mi. Kazu da i za odrzavanje nije neki pretjerano skup.

Inace ovaj sto sam gledao je isti ovakav!!! Uvezen je iz CH... nadam se da se nece prodati dok ja prodam XLV i skupim kakvu paru,(a to je jos ovoliko koliko trazim za XLV)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Moje odrzavanje se svelo na ulje i filtere za ulje.... vazdusni se pere i naulji!!!

Te lanac i lancanike, putoVao sam sa njim i za trebinje.... Nedostatak je za ulicnu uoptrebu

jer uopste nema sirenu, prekidac dugo-kratko vec automatski upali kratko (samo jednu sijalicu i ima), nema nikakvu tablu vec ENDURO ODOMETAR!!! Ali uz neku VAPOR ili KOSSO

tablu jednostavno i efektno resivo......

 

P.S. moja je bila uvoz iz USA, mozda EU verzija i ima ponesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

XR, pa TT, pa 620

 

I ja idem tim redom!!! samo sto je XR duplo skuplji od ostalih :(

ako bi prodao mog XLV trenutno nebi moga mnogo doplatit,,, a vec na pocetku sezone cijene idu Gore :lud:,,tako da ...zelje su jedno,a mogucnosti drugo

 

Koliko sam upucen ovaj XR ima oko 70KS,,kakvi su drugi sa konjazom, potosnjom, max brzinom, koliko imaju brzina mjenjaci???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

jedino sam duze vozio 620. ako mislis da ga cepas samo po terenu, odlican je. meni je ono za asfalt pregrubo.

trese, trosi, tvrdo, pokvari se s vremena na vreme i ide dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

REALNO i duplo vise vredi..... taj je motor godinama bio ISKLJUCIVI izbor na BAJA !000 utrkama

 

 

 

 

 

Gde je vecina vozila FABRICKE motore, samo sa dodatnim svetlom!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Evo nadjoh VIDEO prVi dan kad sam je uzeo..... :nanana:

 

 

Majstore, svaka cast, odlicno to izgleda ...peglas ti k`o lud :)

 

Hvala. ali veruj mi to je bilo upoznavanje stvarno..... Probacu da iskopam neki snimak kad sam se uvozao.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Hmm, odlična mašina, kakav je bio kao SM, ovi na testu kažu slabe kočnice?

 

Cudna kombinacija i napred i nazad 240 mm diskovi, ako me secanje NE vara.... Za terensku

voznju sasvim dovoljno, problem je na asfaltu, pogotovo u SM varijanti. Ja sam presao na 320 disk napred i posle malo maltretiranja se PREGREJE i popusti.... tako da bih napred voleo da vidim u SM varijenti neka ozbiljnija cetvero klipna klesta sa bar 14mm pumpom..... Doduse uspeo sam jednom i da pregrejm prednju u OFF ROAD voznji u duuuugom strmom spustu..... A agregat puca od snage dole, nema provala snage gore, dosta je linearan, sa enduro tockovim i zubom manje na uzbrdo i cetvrtoj je znao da se podigne na tocak.....MUke pocinju u sumi.... ono oznojen, mokar, cizme od blata a on se ugasi..... treba vestine i snage da se upali!!!!!

Nenadjebiv je za kombinaciju enduro/SM/registroVan a da imas OK voznju a usput i da traje..... :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

MladeR sa foruma je uzeo 600r. Vidjam ga stalno po gradu :)

600 i 650 su razlika velika, Snaga,ogibljenje, tezina i upraVljivost su na strani veceg brata.... Nazalost i razlika u ceni vise nego prati isto!!!! Sve se placa..... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Evo nadjoh jedan sa terenske voznjice, XR650R i CR250R..... :Mina:

 

 

 

VOZNJA i nije bas neka, ali KOMENTATOR tj. snimatelj je VRHHHHH!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

od svih jednio XR650R zasluzuje HARD ENDURO epitet, po meni NAJbolji izbor, snazan nije preterano tezak.... uklapa se u SM varijantu izuzetno! Nema el. starter i malo je muka dok se NE uvezbas!!!!

 

P.S. imao, vozio i opet bih RADO!!!

Kakva mu je sekvenca odrzavanja, jel kao EXC ili je pitomiji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

od svih jednio XR650R zasluzuje HARD ENDURO epitet, po meni NAJbolji izbor, snazan nije preterano tezak.... uklapa se u SM varijantu izuzetno! Nema el. starter i malo je muka dok se NE uvezbas!!!!

 

P.S. imao, vozio i opet bih RADO!!!

Kakva mu je sekvenca odrzavanja, jel kao EXC ili je pitomiji?

Kod tebe bese moj biVsi EXC ako se NE varam....:)) POZZZ

 

Servisni intervali su kao kod ULICNIH ENDURA, znaci OPUSTENO!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja