Jump to content

Moto Zajednica

ZASTO NE EDUKOVATI CETVOROTOCKASE--- P A Z NJ A

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Smisljam naslov koji bi privukao vasu paznju jer smatram da je ova tema bitna i da od ove teme moze da se izrodi neka akcija.  U zadnje vreme motoristi ginu kao nikada do sada. Motori su preplavili ulice,to stoji,da vozimo kako vozimo i to stoji (cast izuzecima). AUTOMOBILISTI i  svi CETVOROTOCKASI  ponasaju se kao da ne postojimo, uglavnom su oni krivi a u medijima se vesto izbegava istina i kazu da je motor isao velikom brzinom...  A niko ne kaze da je auto sasekao put motoru. Video sam jednu dobru reklamu negde (ne znam tacno gde) : tip u kolima na raskrsnici, ovlas pogleda levo i desno i ukljucuje se. U momentu kada ponovo pogleda desno motor je na metar od njegovih vrata i zakucava se. Kamera imitira oci vozaca automobila. Zatim se cela reklama ponavlja ali kamera je sada u ocima motorcikliste. Ma jezivo. HAJDE DA UTICEMO NA MEDIJE,PETICIJE,SKUP MOTORA ISPRED RTS-A,ISPRED LJERMONTOVE, HAJDE DA NAS NEKO CUJE.  Hajde da smanjimo CRNU HRONIKU, hajde da ti momci koji bi mozda  trunuli, da budu pored nas na svojim motorima,uzivali u zivotu,i voleli svoje najblize.  Jedno vreme pre 3-4 godine MUP je poceo nesto na tu temu ali traljavo. TREBA SOKIRATI vozace i sa jedne i sa druge strane. 

 

                P  R  E  D  L  O  Z    I    ?????? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

Bila je jedna akcija pre neih godinu dana ovde na BJB-u, neko je bio uradio letke koje je trebalo samo odstampati, e sad ajde koneko moze da pronadje u temupa a obnvimo akciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Beograd , Mirijevo

Jako dobra i korisna tema !! iskreno se nadam da mozemo napraviti nesto !

Svakodnevno nam se desavaju situacije na motoru ,koje nas mogu kostati glave i to tudjom greskom!

Potpuno podrzavam svaki vid dogovora , skupa i desavanja  u cilju povecanja bezbednosti motorista !

Konkretno se mozemo dogovoriti gde sta i kako , da se tema otvori da zazivi da se jave ljudi pa cemo se organizovati...

 

Nadam se da cemo uraditi nesto  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

slaba korist od toga. nece da vode racuna ni o sebi a kamoli o drugome. danas svi misle da su u pravu. nego ako ko moze nek otvori cetvoro ociju i nek mu je bog na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Ja sam nov na forumu. Shto sam dosao bice na jednoj od drugih tema, ali ova mi je privukla paznju.

 

Istina je da je ova drzava bas onako, naopaka. Situacija u saobracaju haoticna i opasna, narocito za vozace motora.

 

S obzirom da sam ja cetvorotockas (jos uvek), moram da kazem da ima jako puno DECE na skuterima od 50cc koji jako lose voze, ne postuju nikakve propise i bukvalno stavljaju glavu u torbu non stop.

 

Poslednji primer, vozio sam tunelom (terazijskim) i bio sam u desnoj traci. Bila je kolona. kolona je krenula i onda sam primetio kako sa moje DESNE strane (dakle izmedju mene i zida tunela) prolazi klinac bez kacige sa prdavcem. Sve sreca pa se chuo, ali da nije, ja zaista nemam obicaj da gledam mrtvi ugao izmedju mene i zida, narocito ako ne skrecem desno u zid. I da sam samo malo prisao blize zidu (ipak vozim svojom trakom) i da ga nisam video, u najmanju ruku bih ga spljeskao o zid tunela.

 

Isto tako, mnogi vozaci automobila ni malo ne postuju moticikliste (a o biciklistima da i ne pricam, imam bicikl i vozim ga samo rekreativno po stazi za bicikle, izbegavajuci sve normalne ulice koliko god mogu), prave se kao da ih nema, niti znaju kako da se ponasaju u saobracaju sa motociklistima. Smeta im sujeti shto je vozac motora brzi i startniji i neretko krecu u opasnu voznju i jurnjavu sa njim. To je jako pogresno. U takvim situacijama uvek moze gore da nastrada vozac motora. Ne znam. Mislim da bi u ovo vreme kada bukti prodaja motora, svake godine sve vise i vise, neko morao da NATERA vozace automobila da obrate paznju.

 

Resenje su svakako mnogo vece kazne, narocito za BRZU voznju. Ogranicenje je u gradu 60! Kada bi svi vozili za pocetak SPORO, udesa bi bilo mnogo manje.

 

Ali za neku ozbiljnu akciju treba i novaca i vremena  i organizacije. Za sada u srbiji za to cini mi se nema interesa.

 

Pazite se svi, na motoru je mnogo lakse poginuti nego u automobilu, zato morate biti 100x oprezniji od vozaca automobila.

 

Srecno svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 807 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

.... danas svi misle da su u pravu. nego ako ko moze nek otvori cetvoro ociju i nek mu je bog na pomoci.

 

Vrlo dobro zapažanje! Apsolutno isto mislim i ja. I što više mi budemo tako razmišljali, više će nas da ostane živo i zdravo.

Jedna od najvažnijih ideja ovog foruma je da edukujemo svakog našeg člana (prvenstveno naše članove, a automobiliste i ostale neka edukuje AMS, policija ili bilo ko..), i zato mi je drago kad se ovakve teme otvaraju. Početak "zaštite" u saobraćaju je po našem shvatanju - samozaštita, a tek posle možemo da pričamo o greškama drugih učesnika.

Imali smo akciju izrade flajera prošle godine, kao šte se setio gasha. Akcija nije urađena sasvim kako smo planirali, ali smo mnogo flajera odštampali i podelili drugim motoristima, automobilistima a deo i policiji.

Forum svaki dan dobija nove članove, teme se množe velikom brzinom, i zato je OK kad se neka ovakva ideja ponovi.

Na kraju, da ponovim, čuvajte sebe, vozite bezbedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

@doda

Svaka cast!

Ali svaka cast!

Mislim da bi bilo veoma korisno skrenuti paznju javnosti na probleme na koje nailazimo u saobracaju!

Takodje skrenuti paznju i policiji na klince koji se bez ikakvih pravila krecu gradom!

Meni se desilo par puta da me pandur zaustavi i drnda zato sto na ovlascenju koje mi je rodjena keva dala (jer motor glasi na nju zbog kredita)

nema datuma do kad vazi, a uz to pored njega prolaze 3 klinca bez kacige i jurcaju se po slaviji!

Mislim da bi trebalo da organizujemo jedan poveci skup i da nas bude sto vise i da se provozamo gradom! Pritom aktiviramo neke medije

koji bi to fino pokrili i malo skrenemo paaznju!

Sto se medija tice mislim da bih mogao da pomognem!

Kao sto je doda rekao da se ode i do ljermontove!

Mislim da bi trebalo pokazati ovom gradi koliko "pravih bajkera" ovde ima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Privukao sam malo paznje, ali sve u svemu nista. Zasto ste tako apaticni? Za kolegu zlatara-- cerka mi trazi skuter,sta bi ti uradio na mom mestu? Kupio i rekao: otvori cetvoro ociju??? Sta joj vredi da ima oci i na potiljku kada te neko ko sedi iza gomile gvozdja ne vidi ili ne zeli da te vidi. Mi stariji smo malo bolje prosli sa tom edukacijom-- u stara vremena MZ-250 je bio motor koji retko koja kola su mogla da "dobiju".  Nisam mislio da dizemo revoluciju, da odmah blokiramo saobracaj--imao sam sasvim nesto drugo na umu.  Svako od nas ima nekoga na nekom mestu (SRBIJA BRALE), pa iskoristimo to. Hajde da cimnemo drugove novinare,drugove u MUP-u,drugove na TV-u,drugove u politici,hajde onog Alvirovica da stavimo na motor pa provozamo po BG-u,da vidi kako to" cetvorotockasi ubijaju dvotockase". Hajde da on to lepo snimi pa da i mi" IZJAVIMO NESTO ZA TV- DNEVNIK" .  Ove godine je kasno za bilo koju sinhronizovanu akciju. Sledecu godinu bi trebalo da docekamo spremni za aktivni izlazak u javnost u saradnji sa svim i svakim ko ce nam pomoci da dodjemo do cilja. Zasto imamo MAS???????  Zbog 10-15 ljudi koji organizuju skupove,zbog toga da glasamo koji je skup bio bolji,koja i cija je striptizeta sela,pardon popela na duzu sipku???  A uz put da posetimo i crnu hroniku i odamo postu onima koji su stradali vracajuci se sa takvog skupa.Pa nisam ja neka cvecka,daleko od toga-- ali licemer nisam.    Konkretno,ocekujem od urednika foruma da budu kreatori necega cime cemo se ponositi sledece godine.  U predstavljanju clanova videh silne pravnike--sta kazu oni?? Za pocetak.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: TDM 4tx

Slazem se sa akcijom a poshto radim sa policijom mogao bi da skoknem do nekog glaveshine i da mu predlozim da naprave neki program za edukaciju nemotociklista. Bash sam idiot shto se ranije nisam setio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

pogrsno ste me shvatili. i ja sam za sve akcije koje ce dovesti do poboljsanja bezbednosti saobracaja. i za cetvorotockase i za dvotockase. necete mi verovati radim na takvom delu puta gde sam vise puta izvlacio mrtve iz smrskanih automobila. uzas. culi ste verovatno i za ovu poslednju nezgodu gde su poginuli ono troje mladih iz bg. zalost. ja sam bio prisutan tu noc. ali videli ste i onog naseg kolegu iz uzica, ne spusta ga ispod 200. EDUKACIJA ZA SVE ili bar lekarski pregled

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Slazem se sa akcijom edukovanja, treba uraditi sve sto se moze u tom smislu (ne znam kako,ali 'ajde).

 

Moram da dodam, ne mogu da izdrzim:

Ali ne samo cetvorotockase, vec i dvotockase, mozda i vise. Moje misljenje je da vozace ne treba deliti po broju tockova, vec na dobre i lose. Tvrdim da je onaj ko divlja recimo motociklom vec izgubio osecaj za nesto sto se zove "postovanje propisa" i da takvo stanje nosi sa sobom u auto. Tvrdim i da su takvi za motocikliste opasniji za volanom automobila nego neko ko iskljucivo vozi auto. Zasto bi neko ko otvoreno kaze "ne stajem policiji", "vozim 250 km/h" i slicno bio drugaciji u automobilu?? Takvi ljudi i takvi stavovi treba da budu predmet edukacije. Samo, ne verujem da ce tu bilo kakva prica pasti na plodno tle...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

preventivno propagandne akcije treba pokretati u martu, april i maj jer je u junu vec kasno. ja bre svaki dan se jurim sa ovim klincima sto nemaju polozen psp i nece da nose kacige pa ga .... stave nekakve slemove za gradilista one biciklisticke kape ali nece kacigu. a nadam se da svako od nas vozi i vozilo sa cetiri tocka. slazem se sa kolegom da ne treba deliti vozace po broju tockova nego da li zna propise ili ne. EDUKACIJA ZA SVE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Vidi ovo,moram da se slozim sa zlatarom da se neki nece nikada promeniti (na zalost 90%). To ne znaci da treba dici ruke,nego znaci da moramo da naucimo da vozimo jedni uz druge ovakvi kakvi smo-nikakvi (sa obe strane). Tek za 10-tak generacija mozemo da ocekujemo vidan napredak u vozackoj kulturi. Motoristi moraju da shvate da su nevidljivi,da sa udaljenosti od 100 metara mogu da se zaklone iza olovke koju vozac auta drzi u ruci (primer), a vozaci auta da shvate da je razdaljina od 100 metara nistavna za jedan motor koji ide 150 na sat. Uzgred,tu razdaljinu motor predje za 2 sekunde pri toj brzini.Automobilisti toga nisu svesni i zato se desavaju nezgode. Nije u redu da prebacimo svu krivicu na cetvorotockase,normalan saobracaj u gradu je napravljen da funkcionise na 50-80km/h. Uglavnom svi vozaci su "izdresirani " na tu brzinu, i sada kada neki nas "junak" uleti sa 150-200km/h, sistem se rusi kao kula od karata ali na motoristu koji nema oklop od gomile gvozdja.

GDE JE RESENJE?????  Po mom misljenju---EDUKACIJA  /  KAZNE ,  EDUKACIJA  /  KAZNE,  i tako dok se ne dovedemo u red. I mi, i oni !!!

Kada kazem kazne mislim na rigorozne kazne.  Kaze mi drugar koji je na N.Zelandu: Da tamo provozas motor po gradu 150km/h, ne bi isao u zatvor nego u psihijatrijsku ustanovu na posmatranje. Pa tek posle kazna,itd.

  Administratori se ni jednom ne ukljucise u temu,bar kurtoazno da kazu  ---  OK.,videcemo,vazi,ili....

Sta sam ja,jeb..i entuzijasta ,sta li ??  Ma jok narode,ja sam onaj ko ima svoje klince koji tek terba da se ukljuce na drum. Malo je vas ovde takvih,uglavnom ste 15-27 god. i je..  vam se za sve.  Valjda sam i ja bio takav.  RAZMISLITE O AKCIJAMA. POKRENUCU OVU TEMU PONOVO KADA DODJE VREME.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Vidi ovo,moram da se slozim sa zlatarom da se neki nece nikada promeniti (na zalost 90%). To ne znaci da treba dici ruke,nego znaci da moramo da naucimo da vozimo jedni uz druge ovakvi kakvi smo-nikakvi (sa obe strane). Tek za 10-tak generacija mozemo da ocekujemo vidan napredak u vozackoj kulturi. Motoristi moraju da shvate da su nevidljivi,da sa udaljenosti od 100 metara mogu da se zaklone iza olovke koju vozac auta drzi u ruci (primer), a vozaci auta da shvate da je razdaljina od 100 metara nistavna za jedan motor koji ide 150 na sat. Uzgred,tu razdaljinu motor predje za 2 sekunde pri toj brzini.Automobilisti toga nisu svesni i zato se desavaju nezgode. Nije u redu da prebacimo svu krivicu na cetvorotockase,normalan saobracaj u gradu je napravljen da funkcionise na 50-80km/h. Uglavnom svi vozaci su "izdresirani " na tu brzinu, i sada kada neki nas "junak" uleti sa 150-200km/h, sistem se rusi kao kula od karata ali na motoristu koji nema oklop od gomile gvozdja.

GDE JE RESENJE?????  Po mom misljenju---EDUKACIJA  /  KAZNE ,  EDUKACIJA  /  KAZNE,  i tako dok se ne dovedemo u red. I mi, i oni !!!

Kada kazem kazne mislim na rigorozne kazne.  Kaze mi drugar koji je na N.Zelandu: Da tamo provozas motor po gradu 150km/h, ne bi isao u zatvor nego u psihijatrijsku ustanovu na posmatranje. Pa tek posle kazna,itd.

  Administratori se ni jednom ne ukljucise u temu,bar kurtoazno da kazu  ---  OK.,videcemo,vazi,ili....

Sta sam ja,jeb..i entuzijasta ,sta li ??  Ma jok narode,ja sam onaj ko ima svoje klince koji tek terba da se ukljuce na drum. Malo je vas ovde takvih,uglavnom ste 15-27 god. i je..  vam se za sve.  Valjda sam i ja bio takav.  RAZMISLITE O AKCIJAMA. POKRENUCU OVU TEMU PONOVO KADA DODJE VREME.

 

U nasoj zemlji je sve otislo u kurac, red i zakon se ne postuju i mozes dubiti na glavi, pa neces nista promeniti. SVE se radi preko veze (pa i polaganje ispita i vracanje/stopiranje kazni za oduzimanje dozvola), tako da je na putu gomila ljudi koji ne znaju da voze i koji ne znaju propise.

 

Tehnicki pregledi se takodje obavljaju preko veze, pa ima gomila krseva (s losim kocnicama itd.) na putevima. Ja se plasim uopste praviti decu u ovako sjebanoj zemlji (stanje na putevima je samo vrh ledenog brega, sto se kaze).

 

Mozda je najbolje da energiju usmeris na to da decu naucis kako treba da se cuvaju (nose opremu, upale svetla, voze samo kada su odmorni i koncentrisani, izbegavaju voznju petkom i subotom uvece kada ima gomila pijanih kretena koji jednom nedeljno sedaju u tatina kola...). Pametno je i da se u pocetku voze sa iskusnijim motorasima da nauce kako se snalazi u praksi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Potpuno se slazem sa Dodom, nema uspeha preko noci! Moramo svi zajedno da pokusamo da napravimo nesto, nisam za revoluciju odmah nego postupno. Hajde da pokazemo svima da i mi postojimo, da se za A kategoriju isto polaze kao i za D ili E, samo sto su oni jaci , i zato ih i postuju! Kad ste poslednji put videli da neko presece kamionu put? Desi se ali retko. A motoristi? Svaki dan citamo da neko pogine, i sto kaze Doda, satro zbog brzine!? Predlazite pa da radimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Novi Sad

@Doctor46

Potpuno se slazem! Oduzimati dozvole bez mogucnosti da ih opet dobiju! Ali tu ukljuciti i nas!

 

 

sve naravno , ali za neki veci prekrsaj a za manji kazna od godinu dana oduzimanja vozačke i opet mora da se polaže , jbt. na kakvom sam magarca juce naisao , toliko sam se proderao da mislim da su me culi u Madjarskoj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Apsolutno se slazem da treba da organizujemo nesto,ali da to bude na nivou...!!!Znaci da se obavesti policija,da to bude miroljubiv "protest"  da pokazemo da smo pravi bajkeri a ne sminkeri....!!!Treba apelovati  na brzu voznju svakako,na nenosenje kacige itd.....Na prvo mesto da se stavi sopstvena sigurnost,da se stavi do znanja kakve su posledice bez opreme,da se izloze sopstvena iskustva .Kazne treba da budu vece,ali da se i dovede televizaja da nas cuju....

Mislim da je vecina nas ovde za takvu organizaciju,ali to mora vec da se planira i da se to obavi pred sam pocetak sezone!

Ovo je bar moje misljenje......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

.... danas svi misle da su u pravu. nego ako ko moze nek otvori cetvoro ociju i nek mu je bog na pomoci.

 

Vrlo dobro zapažanje! Apsolutno isto mislim i ja. I što više mi budemo tako razmišljali, više će nas da ostane živo i zdravo.

Jedna od najvažnijih ideja ovog foruma je da edukujemo svakog našeg člana (prvenstveno naše članove, a automobiliste i ostale neka edukuje AMS, policija ili bilo ko..), i zato mi je drago kad se ovakve teme otvaraju. Početak "zaštite" u saobraćaju je po našem shvatanju - samozaštita, a tek posle možemo da pričamo o greškama drugih učesnika.

Imali smo akciju izrade flajera prošle godine, kao šte se setio gasha. Akcija nije urađena sasvim kako smo planirali, ali smo mnogo flajera odštampali i podelili drugim motoristima, automobilistima a deo i policiji.

Forum svaki dan dobija nove članove, teme se množe velikom brzinom, i zato je OK kad se neka ovakva ideja ponovi.

Na kraju, da ponovim, čuvajte sebe, vozite bezbedno.

 

upravo tako, manite se coravog posla , gledajte sebe i samo sebe, pazite se , postujte pravila i nema problema, te price shta mi to vrijedi kad me drugi ne paze, to nedje drugo pricajte, ako cete o tome da brinete, onda moja preporuka svima, batalite motor i nema problema .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Apsolutno se slazem da treba da organizujemo nesto,ali da to bude na nivou...!!!Znaci da se obavesti policija,da to bude miroljubiv "protest"  da pokazemo da smo pravi bajkeri a ne sminkeri....!!!Treba apelovati  na brzu voznju svakako,na nenosenje kacige itd.....Na prvo mesto da se stavi sopstvena sigurnost,da se stavi do znanja kakve su posledice bez opreme,da se izloze sopstvena iskustva .Kazne treba da budu vece,ali da se i dovede televizaja da nas cuju....

Mislim da je vecina nas ovde za takvu organizaciju,ali to mora vec da se planira i da se to obavi pred sam pocetak sezone!

Ovo je bar moje misljenje......

 

sve je to lepo shto vi pishete ali dzab dzabe!!

kad ljudi vide (chuju) npr. pucache na slaviji sve dzabe i protesti i ostalo...

 

ja i moje drushtvo u parku u kg-u smo videli kako je dechko na motoru udario dete od 3 godine i bacio ga metar!! u delu gde je zabranjeno za motorna vozila i vozio je sigurno 50km/h! da ga je nije potkachio ubio bi dete i mi neshto da protestvujemo prvo treba ochistiti zhito od kukolja pa tek onda protest

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

moram da se ukljucim u raspravu iako tek 2 godine imam dozvolu(A i B) i nisam mnogo iskusan ali se slazem sa vama da se danas sve dobija preko veze.takodje se slazem da treba edukovati SVE ucesnike u saobracaju (ja vozim i auto i motor kao i vecina vas) i treba povecati kazne,oduzimati dozvole i slicno...to je naravno dug proces ali mora sto pre da se preduzme nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Slazem se sa akcijom edukovanja, treba uraditi sve sto se moze u tom smislu (ne znam kako,ali 'ajde).

 

Moram da dodam, ne mogu da izdrzim:

Ali ne samo cetvorotockase, vec i dvotockase, mozda i vise. Moje misljenje je da vozace ne treba deliti po broju tockova, vec na dobre i lose. Tvrdim da je onaj ko divlja recimo motociklom vec izgubio osecaj za nesto sto se zove "postovanje propisa" i da takvo stanje nosi sa sobom u auto. Tvrdim i da su takvi za motocikliste opasniji za volanom automobila nego neko ko iskljucivo vozi auto. Zasto bi neko ko otvoreno kaze "ne stajem policiji", "vozim 250 km/h" i slicno bio drugaciji u automobilu?? Takvi ljudi i takvi stavovi treba da budu predmet edukacije. Samo, ne verujem da ce tu bilo kakva prica pasti na plodno tle...

 

Tema za poshtovanje !!!

Bukvalno svi predhodni komentari i predlozi 100% tachni, shto dovodi do zakljuchka da nam je saobracaj ochajan upravo samo zbog nas samih (svih nas - ucesnika). Na forumu ima mnogo kratkih i jasnih poruka pocev od nashih potpisa. Ima mnogo isprichanih pricha i dogodovshtina iz lichnih iskustava. Moj zakjuchak je da je ovaj sajt "Akademija motorciklizma" i saobracaja i da kao takav treba da se chita, chita i chita. U ZNANJU je spas za sve.

 

Sam si doshao do zakljuchka: EDUKOVANJE /KAZNE !!! Za one koji umeju da uche - EDUKOVANJE, a za one druge - KAZNE (al` prave).

U svemu ovome stoji josh neshto VRLO BITNO u opshtem smislu: Ako se ne poznajemo, mi se uopshte NE POSHTUJEMO, a kamoli volimo. Pa pobogu, to smo Mi. Zar mi zzelish neshto loshe, a i neznash me? Shodno tome Nama je jako potrebno da svako ponaosob napokon pochne da misli (makar u saobracaju) na druge oko sebe. Verujte mi da sam srecan kada sam u prilici da propustim peshaka i kad mi se on zahvali, ili kad se u guzzvi samo malchice pomerim udesno da Bajker prodje, a on mi klimne kacigom. Ali mi znachi i kada neko drugi pokusha da razume mene a ja se uvek zahvalim sa  ;) ili  :) , ili 4 migavca. Nije to nishta tesko i stvarno je samo malo potrebno, a mnogo, mnogo znachi.

 

Svakako, za poboljshanje kompletne situacije potrbna je i podrshka relevantnih institucija i medija, ali definitivno smo mi ti koji treba da preuzmemo odgovornost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja