Jump to content

Moto Zajednica

MZ es 175/2

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Marjane, da dođeš na Skup ovim motorom obavezno.

 

U Paraćinu imamo MZ Rider-a. U zadnje vreme se slabije kačio na Forum zbog posla ali je čovek naš što drugim rečima znači savršen. :takoje:

 

Bilo bi dobro da se vidiš sa njim jer bi mogao dosta toga da naučiš. I on bi trebao da pogleda motor, tako bi najbolje znali šta još treba da se čačne.

 

Broj MZ Rider-a je u telefonskom imeniku pa ako do sada nisi ostavio svoj onda to možeš da uradiš ovom prilikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

Marjane, da dođeš na Skup ovim motorom obavezno.

 

U Paraćinu imamo MZ Rider-a. U zadnje vreme se slabije kačio na Forum zbog posla ali je čovek naš što drugim rečima znači savršen. :takoje:

 

Bilo bi dobro da se vidiš sa njim jer bi mogao dosta toga da naučiš. I on bi trebao da pogleda motor, tako bi najbolje znali šta još treba da se čačne.

 

Broj MZ Rider-a je u telefonskom imeniku pa ako do sada nisi ostavio svoj onda to možeš da uradiš ovom prilikom.

 

Sto se tice skupa ja sam jos maloletan pa nemogu polagati za mz-a jer po zakonu tek sa 18 veci od 125 kubika.sto znaci ima cekam jos 2 godine 1mda.gif1mda.gif1mda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa mozda da nagovoris oca ( ako ima A kategoriju ), pa dodjete zajedno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa mozda da nagovoris oca ( ako ima A kategoriju ), pa dodjete zajedno ?

 

nema otac A ima deda ali neverujem da ce pristati..

 

 

Odlicno ! Onda nagovori dedu. Prvo mu pokazi ovo :

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/31426-naj-stariji-aktivni-vozac-mz-a-i-njegov-mz-u-novom-sadu/

 

Pa ga onda obradi, kazi mu " vidi deda , kako ovaj deda vozi MZ jos uvek , moramo da idemo - da osvetlamo obraz familiji " . To bi trebalo da ga ubedi ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Pozdrav kolege.

Imao bih jedno pitanje ako bi mogao neko da odgovori, dali bi motor imao smetnje u radu ako je usisni ulaz u cilindar manji od usisne cijevi koja spaja karburator sa cilindrom, da malo objasnim bolje, prilikom ulaska goriva i vazduha u cilindar došlo bi do udaranja smješe u zid cilindra jer je otvor na cilindru manji pa bi vjerovatno došlo do usporavanja usisavanja. Šta vi mislite o tome.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

Pa mozda da nagovoris oca ( ako ima A kategoriju ), pa dodjete zajedno ?

 

nema otac A ima deda ali neverujem da ce pristati..

 

 

Odlicno ! Onda nagovori dedu. Prvo mu pokazi ovo :

 

http://forum.bjbiker...z-u-novom-sadu/

 

Pa ga onda obradi, kazi mu " vidi deda , kako ovaj deda vozi MZ jos uvek , moramo da idemo - da osvetlamo obraz familiji " . To bi trebalo da ga ubedi ! :takoje:

 

Videceko sta ce biti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

ljudi imam jedan problemcic..

 

kupio sam motorno ulje sae30 (u prirucniku pise sae 30-40) ulje curi!!!! curi kod poluku menjaca i kurble ali vrlo malo ali zato curi srednji dihtungmotora koje najgusce ulje da sipem ali da ne smeta-otezava radu motora????????0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

ljudi imam jedan problemcic..

 

kupio sam motorno ulje sae30 (u prirucniku pise sae 30-40) ulje curi!!!! curi kod poluku menjaca i kurble ali vrlo malo ali zato curi srednji dihtungmotora koje najgusce ulje da sipem ali da ne smeta-otezava radu motora????????0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif

cekaj, polako... curi na dekli koju si skidao ili NA SREDINI, tj izmedju srednjih deklova???

 

i nemoj da te neko nagovori da prodajes ovog mz-a, em je dedin, em je EM-ZE :moto3:

jel ovo auspuh od jawe ili se meni cini :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

p.s. zaboravih sto sam doso na temu... :neznam:

 

zna li neko tacne dimenzije zadnjeg lancanika za es 150 i es 175? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

ljudi imam jedan problemcic..

 

kupio sam motorno ulje sae30 (u prirucniku pise sae 30-40) ulje curi!!!! curi kod poluku menjaca i kurble ali vrlo malo ali zato curi srednji dihtungmotora koje najgusce ulje da sipem ali da ne smeta-otezava radu motora????????0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif

cekaj, polako... curi na dekli koju si skidao ili NA SREDINI, tj izmedju srednjih deklova???

 

i nemoj da te neko nagovori da prodajes ovog mz-a, em je dedin, em je EM-ZE :moto3:

jel ovo auspuh od jawe ili se meni cini :stabre:

 

Uljje vise nema ni da kapne..mz-a nebih prodao najvise zato sto je dedin i sto je oldtajmer a i milina je da se vozi..sto se tice auspuha on je original kao i sve ostalo osim sedista sediste je siveno 81 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

48 zuba ima es 175/2

 

 

peco, hvala, ali trebaju mi tacne dimenzije. precnici unutrasnjeg i spoljasnjeg kruga na lancaniku. zna li neko??? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

zna li neko gde mogu nabaviti karike i dihtung glave za mz es 175/2 i koliko bi to kostalo?

 

Karike nisu menjane nikad cak posle 28 668km

 

a u prirucniku preporucuju zamenu na svakih 10 000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Karike ti mogu ponuditi i to u vise kategorija kvaliteta , sto se tice dihtunga , fabricki nepostoji . Samo se na retusir ploci ( ili na nekoj ravnoj povrsini) na vodenoj smirgli poravna .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

Pozdrav ljudi evo mene sa novim problemima...

 

Vec u zadnje vreme sam 2 puta menjao unlje u menjacu.prvi put pre 6meseci istocio sam ulje i sipao novo sae 40 vozio sam se jedno 2 meseca a posto nemogu odviti sraf za kontrolu ulja ja ga istocim kad ono ulje zute boje. nista kupim tecnost za ispiranje i kupim drugo unje sae 80 i oisle 2 neseca pogledam ono isto zuto ali nekako boja zutoprljava tako nesto neznam u cemu je problem da menjam na svaki 2 meseca ulje neisplati mi se.. pored toga kad uznem motor ubacim ga u brzinu pretisnem kvacilo i poguram malo kad ono ne odvaja tek kad malo podje isto kad nebi to uradio nego odma upalim iubacim u prvu motor odskoci i ugasi se neznam dali je ovo do ulje al kad sam ga ispirao nije odskakao.. mozda i nisam najbolje objasnio..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Lamela ti se "kupa" u ulju i u masinu treba sipati SAE 80... ko zna kako je ta tecnost za ispiranje uticala na lamele!?

 

Ne razumem te bas najbolje... jel ti mislis da ulje u masini mora i nakon 2 meseca da bude zuto!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

u masinu je sipano novo ulje sae 40...nakod 2 meseca motor kad ubacujem u prvu odskace samo 1 put kad krenem posle nema onda sam hteo da proverim nivo u menjacu a posto mi sraf zapeko istocio sam ulje..ulje je promenilo boju u zeleno-zuto i drugacije je nego kad je sipano .. odma sam sutra dan otisao da kupim tecnost za ispiranje i novo ulje sae 80..sipao sam prvo za ispiranje upalio motor ubacujem u prvu i on neodskace samo cimne malo.. nista iztocim to za ispiranje sacekam i sipem novo ulje upalim ubacim malo zakrci ali ne odskace ko pre....posle neko vreme oko 2 meeca motor opet odskace i opet ulje drugacije.. mislim da sam bolje objjasnio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

u masinu je sipano novo ulje sae 40...nakod 2 meseca motor kad ubacujem u prvu odskace samo 1 put kad krenem posle nema onda sam hteo da proverim nivo u menjacu a posto mi sraf zapeko istocio sam ulje..ulje je promenilo boju u zeleno-zuto i drugacije je nego kad je sipano .. odma sam sutra dan otisao da kupim tecnost za ispiranje i novo ulje sae 80..sipao sam prvo za ispiranje upalio motor ubacujem u prvu i on neodskace samo cimne malo.. nista iztocim to za ispiranje sacekam i sipem novo ulje upalim ubacim malo zakrci ali ne odskace ko pre....posle neko vreme oko 2 meeca motor opet odskace i opet ulje drugacije.. mislim da sam bolje objjasnio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

to odskakanje je normalno kad je motor hladan! kod mene je ulje skoro crno.. 1lol.gif1zvizduk.gif a za zimu stavio sam 400ml sae 30 i 600ml sae 80.. inace sipaj sae 80 i nemoj se brines kakvo je ulje, na MZu zamena ulja u menjacu je na 20.000km.. 1zdravo.gif menjaj jednom godisnje i nema da brines.. a za cimanje malo pritegni sajlu kvacila.. 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Motor ti lepo radi i skoro savršeno izgleda. Kažem "skoro" jer treba da daš sedište nekom tapetaru da ga lepo sašije i biće ko iz fabrike ! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja