Jump to content

Moto Zajednica

MZ es 175/2

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Samo ti polako pravi makinu, sve ce doci na svoje.Svi smo mi presli slican put.Mozda je razlika bila to stoptr mnogo godina nije bilo toliko murije te si mogao da se vozis bez dozvole do mora i nazad i da te niko ne zaustavi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

nadam se da oce1aha.gif1aha.gif1aha.gif1aha.gif

 

Samo pitaj sta te zanima.. 0takoje.gif

 

kad sam skidao sajlu za gas igla na siber se otkacila i usla u karburator..

otac nu reko da je igla jedva nastelovana,,kaze ako se ne stavi na svoje mesto bice veca potrosnja.

izbacicu slike ako treba..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

pozdrav..:staa2:

 

imam veliki problem..

 

Posle sredjivanja mz-a doslo je na red paljenje. danas sam zavrsio sredjivanje i kada sam hteo da upalim mz-a dogadja se sledece

 

stavim novu svecicu f100 i probam da ga upali.. i kao pocne da pali i nista, probam opet i nista i tako vise puta., skinem svecicu stavim staru i opet isto. struja je ok.akumulator dobar, ali sam primetio kada sam hteo da sipem malo gorivo u cilindar i probam nista ni da krene da pali. ali zato ispod masine gde su ona rebra curi to isto gorivo koje sam sipao u cilindar ali je crno.neznam dali je to normalno da curi?? primetio sam da se svecica masni posle prvog pokusaja. dali neko ima resenje kako upaliti masinu a i dali je bolje da probam na gurku??i jos nesto kada pretisnem kurblu cuje se da negde pusta vazduh,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

pozdrav..:staa2:

 

imam veliki problem..

 

Posle sredjivanja mz-a doslo je na red paljenje. danas sam zavrsio sredjivanje i kada sam hteo da upalim mz-a dogadja se sledece

 

stavim novu svecicu f100 i probam da ga upali.. i kao pocne da pali i nista, probam opet i nista i tako vise puta., skinem svecicu stavim staru i opet isto. struja je ok.akumulator dobar, ali sam primetio kada sam hteo da sipem malo gorivo u cilindar i probam nista ni da krene da pali. ali zato ispod masine gde su ona rebra curi to isto gorivo koje sam sipao u cilindar ali je crno.neznam dali je to normalno da curi?? primetio sam da se svecica masni posle prvog pokusaja. dali neko ima resenje kako upaliti masinu a i dali je bolje da probam na gurku??i jos nesto kada pretisnem kurblu cuje se da negde pusta vazduh,,

 

1. BOSNA F65!! 0takoje.gif

2. jesi ti to otvarao masinu?? tu ne sme da curi nistaaaaaaaaa!!!!!!! (daj sliku)

3. to je normalno!!

4.snimi taj zvuk, i baci snimak ovde.. normalno je kad kurblas da se cuje kako uvlaci vazduh!

 

I opet broj 2 ako si otvarao masinu(na pola) nisi lepo sklopio !! ili ti je glava popustena!! ili si pojeb-o paljne(ako si polovio masinu)

a moze biti i uzrok tome ne nacentrirana radilica!!(ako je masina polovnjena i menjana klipnjaca) 1Mina.gif

 

Daj bre slike ovako na pamet nista. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

masina nije rasturana samo je ispolirana unje-gorivo curi na gde se paja auspuh i cilindar slike sutra sad je mrak pa ne vidi se nista. a prepostavljam da je u cilinda ima neko gorivo jer kada hocu da upalim krene i zamasni se svecica sad upravo gledam karburator da ne pusta gorivo. sutra slike i klip a sto se tice svecice procitao sam na forum Koja je najbolja svecica. a i deda mi reko da je on kupovao f100 i da je odlicno sluzila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

masina nije rasturana samo je ispolirana unje-gorivo curi na gde se paja auspuh i cilindar slike sutra sad je mrak pa ne vidi se nista. a prepostavljam da je u cilinda ima neko gorivo jer kada hocu da upalim krene i zamasni se svecica sad upravo gledam karburator da ne pusta gorivo. sutra slike i klip a sto se tice svecice procitao sam na forum Koja je najbolja svecica. a i deda mi reko da je on kupovao f100 i da je odlicno sluzila.

 

NE postoje vise bosna f100 original!!! jedino ako nadjes neku matoru f100 ona ce da sluzi!!! ja koristim f65 vez 13.000km i nema problema!!! a bosna f100 (nova) crkla je posle 15-20km i to po hladnom vremenu!! a leti crkla je na manje od 10km! 0takoje.gif

 

Tako da ti stavi bosnu f65 i neces imati muke.

 

To sto curi na auspuh to je ok(nije zasaflen saf aupuha) nigde vise ne sme da curi, meni to izgleda kao paljenje proveri dali je na 3mm pre gmt... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

masina nije rasturana samo je ispolirana unje-gorivo curi na gde se paja auspuh i cilindar slike sutra sad je mrak pa ne vidi se nista. a prepostavljam da je u cilinda ima neko gorivo jer kada hocu da upalim krene i zamasni se svecica sad upravo gledam karburator da ne pusta gorivo. sutra slike i klip a sto se tice svecice procitao sam na forum Koja je najbolja svecica. a i deda mi reko da je on kupovao f100 i da je odlicno sluzila.

 

NE postoje vise bosna f100 original!!! jedino ako nadjes neku matoru f100 ona ce da sluzi!!! ja koristim f65 vez 13.000km i nema problema!!! a bosna f100 (nova) crkla je posle 15-20km i to po hladnom vremenu!! a leti crkla je na manje od 10km! 0takoje.gif

 

Tako da ti stavi bosnu f65 i neces imati muke.

 

To sto curi na auspuh to je ok(nije zasaflen saf aupuha) nigde vise ne sme da curi, meni to izgleda kao paljenje proveri dali je na 3mm pre gmt... ;)

 

eh nisam znao ja sam juce kupio bosna f100,,200din a na prolece cu kupim tu f65.. a sto se tice motora uspeo sam sa ocem da ga upalimo cilindar je bio pun sa gorivo i ulje pa je trebalo vise vremena da izbaci to.,, nemam poima odakle to unje u cilindar samo se plasim da nije probio semening ulje sam sipao 700grama tako pise u manuel.

sutra stelujem ler i zavrsim poliranje pa cu izbaciti zavrsne slike..pozdrav :zdravo::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Lose si ustelovao paljenje pa brzo "presisa" a i verovatno ti karburator preliva... maa mislim da je sigurno problem kod paljenja!! Proveri varnicu i nasteluj platinu i mora MZ-a da upali k'o grom!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

Paljenje je nastelovano jajbolje sto je moglo,.. naso sam u otpad dinamu od nekog mz-a i skinuo platinsko dugme moje je bilo polomnjeno pola ga ima a pola nema. a ovo sto sam nasao u otpad je celo sinoc kad smo palili mz-a zamenili smo i varnica je vidljivo jaca nastelovali smo paljenje.najbolje sto smo umeli ali varnica ne baca uvek isto vec nekad baci jako nekad slabo a ponekad i nista ali sta je ti je danas sam se malo vozio i nije bilo problema.evo kroz neki mitut cu zakacim slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

paljenje treba da bude 3mm pre GMT ! -0.5mm (znaci 2,5-3mm) 0takoje.gif

 

Nisi napisao da si menjao rotor, i da ti je platina polomnjena. Tsto sad imas trebao si da osmirglas pre montiranja, i kondenzator da promenis.. 0takoje.gif

 

 

PS. lepa eMZa 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Fabrika Svaka cast platine ti odgovaraju od varburga i kondenzator je isti probaj da nadjes po radnjama auto delova mozda neka drzi stare modele proveri dali ti radilica ne baca mozda radilica nije nacentrirana ili ti nije lepo legao rotor na konus radilice pa sve baca i bitna stvar masa motora koja zna nekad da mnogo zeza ili neka buksna labava ili zardjala polako sve pogledaj bice to mnogo lep motor koji ce opravdati ulozeni trud0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

samo sam zamenio platinsko dugme i kondenzator rotor nisam jer je na toj dinami sto sam naso bio ostecen.sinoc sam zavrsio sto se tice struje danas mi je ostalo da dovrsim poliranje i u toku dana cu izbaciti slike i klip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

snimicu i to.. radi ko zmaj malopre sam ga vozzio samljio sam mu potrosnlju ali samo mi se nesvidja sto tesko pali.

 

1lol.gif

 

e pa nemoze i jare i pare.. moj ide kao zver, pali na pola zuba, a i trosi od 4 do 7l (zavisi kuda i kako vozim) 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Kod Sumija potrosnja zavisi od toga koliko nisko leti... :lol: :lol: :lol:

 

ajde ti i Mihac voyite ko dede, po gradu do 2000rpm, di to ima?? ja u gradu 80-90 (4000-5000rpm) 1nanana.gif A vozim i po sumama i planinama, ne ko vi samo po asvaltu!!!! 1nanana.gif

 

Nego Srecna nam NOVA! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja