Jump to content

Moto Zajednica

MZ es 175/2

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

kada sam hteo da upalim svoj mz doslo je do pucanja i kurbla se naglo vratila.mislim da je pukla ili ispala opruga iz lezista.motor je star 42 godine i nikad se nije kvario niti rasturao, srafovi zardjali nemogu da se odviju obicnim srafcigerom .da li neko zna kako je moguce da se otvori strana kvacila? i takodje gde mogu nabaviti novu oprugu za kurblu..

post-20332-0-79381400-1320005885_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako se kurbla " sama vratila " , onda ti nije pukla opruga . Mada, mozda se vratila jer je prilikom paljenja klip krenuo u kontra smeru pa vratio . Da li ti sad kurbla stoji gore gde treba ili pada nazad ?

 

Ako su ti srafovi zapekli, mozes probati da ih odvrnes udarnim odvrtacem :

 

618.jpg

 

Ako ne uspes sa njim, onda jedino da pazljivo sa busilicom probusis - skines glave sa srafova, pa onda skines deklu, ali se tu mora biti jako pazljiv, jer ako ti pobegne busilica sa gvozdenog srafa, moze da ode u deklu koja je aluminijumska i osteti je ( upropasti ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ili je pukla opruga ili je ispala iz lezista...mada ce pre da pukne nego da izleti!!

Ako nemas udarni srafciger sto ti je Lijan preporucio, onda probaj WD sprej-sirok srafciger pa na sec... ako ni to ne pomogne onda moras da razbusis glave!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

moze da se otvori i sa ako nije nikad otvaran treba naci dobar srafciger od 2 milimetara debljine i sirine oko 7 mililmetara uspeces

 

sa tim srafcigerom kucaj malo cekicem i otvorice se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

Prvo nađi šafciger bez ručke, to znači samo željezo, stavi ga u otvor šaraša i čekićem udari u čelo šafcigera 5-6 puta slobodno jače nemožeš ništa pokvariti, zatim nađi ili nov šapciger ili stari obrusi tačno prema prosjeku u šarafu i probaj da odvrneš, ako nemože ponovi tu radnju nekoliko puta sa još jačim udarcima čekićem. Slobodno udari jače čekićem jer dok je tako zavrnuto ništa neće pući , a ako šaraf krene da se odvrće nemoj taj isti šaraf više da udaraš čekićem nego ga samo odvrći šafcigerom.

Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

miladine u pravu si nema srafa na svetu koji ovom tehnikom nije otvoren

 

Prvo nađi šafciger bez ručke, to znači samo željezo, stavi ga u otvor šaraša i čekićem udari u čelo šafcigera 5-6 puta slobodno jače nemožeš ništa pokvariti, zatim nađi ili nov šapciger ili stari obrusi tačno prema prosjeku u šarafu i probaj da odvrneš, ako nemože ponovi tu radnju nekoliko puta sa još jačim udarcima čekićem. Slobodno udari jače čekićem jer dok je tako zavrnuto ništa neće pući , a ako šaraf krene da se odvrće nemoj taj isti šaraf više da udaraš čekićem nego ga samo odvrći šafcigerom.

Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: MZ 125

miladine u pravu si nema srafa na svetu koji ovom tehnikom nije otvoren

 

Prvo nađi šafciger bez ručke, to znači samo željezo, stavi ga u otvor šaraša i čekićem udari u čelo šafcigera 5-6 puta slobodno jače nemožeš ništa pokvariti, zatim nađi ili nov šapciger ili stari obrusi tačno prema prosjeku u šarafu i probaj da odvrneš, ako nemože ponovi tu radnju nekoliko puta sa još jačim udarcima čekićem. Slobodno udari jače čekićem jer dok je tako zavrnuto ništa neće pući , a ako šaraf krene da se odvrće nemoj taj isti šaraf više da udaraš čekićem nego ga samo odvrći šafcigerom.

Pozdrav.

 

Barem se kod mene taj šaraf nije rodio do sada.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako si skinuo sve srafove, prvo skines onu malu okruglu deklicu ( sto se srafi sa tri srafa - ima na nekoj slici obelezeno crvenom bojom ) . Ispod te deklice videces kraj radilice i na njoj jos jedan veliki sraf koji takodje treba da odvrnes, pa tek onda mozes skidati veliku deklu ( sto ti rece - poklopac ). Skidanje tog srafa ce ti mozda biti problem jer je na radilici koja se okrece. Ako imas " bloker radilice " - nije problem. Ako nemas , mozes probati da motor ubacis u brzinu, neko da stisne zadnju kocnicu a ti sa druge strane da odvrces, mada to uspeva na ovaj nacin samo ako taj sraf nije dovoljno stegnut. Ako ne ide - onda odvrnrs auspuh sa cilindra, spustis klip dole, pa zavuces drsku od cekica iznad klipa i tako ga blokiras.

 

Savet : Ako nemas sa sobom nekog ko je vec to rasturao - dobro pazi sta si odakle skinuo, kako je gde stajalo, jer sve sto skines - treba i da vratis na svoje mesto. Kurbla se skida zajedno sa bocnom deklom, i tako se isto vraca nazad .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

^^^^Majstoriski objasnjeno!! Bravo Lale ^^^^

 

Pazi kada vracas deklu, moras malo kurblu da pomeras levo desno da lepo legne na zamajac inace ce kurbla biti nisko!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

skinuo sam sve srafove skinuo i malu deklu skinu sam i nozicu za brzine samo mi ostao jos taj sraf na radilici njega jos nisam probao da skinem jer nemam nikog pored sebe starijeg deda radi,otac popije malo pa nije od pomoci a ja sam cu to tesko odraditi.. zanima me dal necu nesto pokvariti kada bi probao da odvijem sraf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

skinuo sam sve srafove skinuo i malu deklu skinu sam i nozicu za brzine samo mi ostao jos taj sraf na radilici njega jos nisam probao da skinem jer nemam nikog pored sebe starijeg deda radi,otac popije malo pa nije od pomoci a ja sam cu to tesko odraditi.. zanima me dal necu nesto pokvariti kada bi probao da odvijem sraf

 

pokvario si vec ustelovano kvacilo.. 1lol.gif0namigivanje.gif neces nista pokvariti!! samo napred skini taj saf a onda i ceo poklopac(deklo) polako.. 0takoje.gif mislim da je taj saf 22-24 mm.. 0stabre.gif

 

Kao sto je Lisac rekao odvnes auspuh i tu blokiras klip... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

eh de bas kvacilo da pokvarim primetio sam da je kvacilo rastelovano kao da se sajla otkacila..

 

nadam se da se lako steluje

 

o tom posle dobices objasnjene kako da nastelujes, ukupno 5min posla.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

eh de bas kvacilo da pokvarim primetio sam da je kvacilo rastelovano kao da se sajla otkacila..

 

nadam se da se lako steluje

 

Ma ne brini, Sumi se zeza. Nisi nista pokvario, a to je normalno da posle kad sve zavrsis - treba da nastelujes kvacilo . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: MZ ES175/2

Skinuo sam sraf ali nece i danje da se skine dekla neznam u cemu je problem podje malo i kao da je nesto drzi neznam dali trebam da skinem kurblu mozda ce lakse izaci ili ima jos nesto da se skine ?

post-20332-0-80103400-1320309878_thumb.jpg

post-20332-0-49408000-1320309896_thumb.jpg

post-20332-0-54076800-1320309912_thumb.jpg

post-20332-0-71593900-1320309939_thumb.jpg

post-20332-0-67635300-1320309954_thumb.jpg

post-20332-0-21930900-1320309971_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Motor ti je star 42 godine, i do sad nije rasturan. Normalno je da tesko ide i da je malo zapekao. Uhvati lepo za kurblu i vuci prema sebi, a gumenim ili plasticnim cekicem kuckaj deklu sa prednje i sa zadnje strane ( da napravis malo vibracija da krene ) .

Nemoj slucajno da pokusavas da zavlacis srafciger il neke pajsere izmedju dekle i bloka, da ih ne bi ostetio, pa da ti posle curi ulje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo, pogledaj ovaj film, ima tu jos par komada - pomoci ce ti. Jeste da je na filmu noviji model, al to je u principu isto .

 

http://www.youtube.com/watch?v=mAW4cawyclc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja