Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Motocikl: x9 250 evolution

Molio bih nekog ko ima x9 250 evolution da mi posalje pp poruku cisto da se nesto konsultujemo,posaljite mobilni ja cu vas nazvati!

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Pozdrav,

koliko sam ovde procitao x9 250ccm sa hondom bi trebalo da trosi oko 3-4 l na 100 km.Ja nikako da spustim ispod 6,a bio je na servisu i sve zivo je promenjeno (skoro nov motor).Do cega bi moglo biti?Karb je jos stari i gasi mi se motor pri malo jacem truckanju-muckanju.U servisu su mi rekli da to tako mora :staa: i da je na svim tim hondama karb felerican.Koliko je to realno i da li je mozda on za sve kriv.

Inace hvala momcima koji se razumeju i dele svoje znanje po forumu,mnogo znaci..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Sta si sve menjao na motoru? Karb, to je patnja veka! Osudjen si na promenu vise majstora dok ga ne usteluju... srecno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Motocikl: piaggio x9

Pa prethodni vlasnik ga je vozio bez ulja pa su posledice bile lezajevi radilice, bregaste, lanac, klip, cilindar, klackalice ventila i obrada ventila.klip i cilindar nisu novi ali kao premeren je i u odlicnom je stanju.ne trosi mi ulje sad i fino vuce.sbe ostalo je kao bilo ok, nije moralo da se menja i ocistili su karb...to bi bilo sbe ja mislim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Motocikl: x9 250 evolution

Pozdrav,

koliko sam ovde procitao x9 250ccm sa hondom bi trebalo da trosi oko 3-4 l na 100 km.Ja nikako da spustim ispod 6,a bio je na servisu i sve zivo je promenjeno (skoro nov motor).Do cega bi moglo biti?Karb je jos stari i gasi mi se motor pri malo jacem truckanju-muckanju.U servisu su mi rekli da to tako mora :staa: i da je na svim tim hondama karb felerican.Koliko je to realno i da li je mozda on za sve kriv.

Inace hvala momcima koji se razumeju i dele svoje znanje po forumu,mnogo znaci..

 

I moj isto trosi. Ako resis taj problem,molim te da objavis sta si radio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Drugari od skora sam vlasnik x9 180 interesuje me koliko trosi pri nekoj normalnoj voznji i kolika bi mu bila max speed.Ja vozio na ravnom 110 sa koferom pozadi....Mozda bi to trebalo malo brze ili... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1622 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

E pa onda ti ovi nisu daleko. Na linku u mom prethodnom postu imas njihove podatke i adresu. Pozovi ih i raspitaj se da li to rade, meni se ispostavilo da je akumulator,a ne tabla, pa nisam ni nosio, tako da ne znam 100% da li i ovo mogu da srede. Na njih me je uputio autoelektricar sa Dorcola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Motocikl: x9 250 evolution

dali je normalno da kad vozim 80 km.h imam 8000 obrtaja? nesto mi je to malo mnogo! u pitanju je x9 250 evolution. kakva je situacija kod vas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Danas su mi stigle rolnice koje sam narucio,malossi 24g (za x9 500 evolution).Da li bih ja to mogao i smeo da sam zamenim,gledao sam na youtubu da nije nesto komplikovano da se zameni,i onaj alat bih mogao sam da napravim koji drzi dok se ne odvije i zavije sraf,i ako to skidam da li ima jos nesto kad vec skinem na sta da obratim paznju,da pogledam i prekontrolisem,sem kajsa???Hvala puno

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: X9 180

Drugari od skora sam vlasnik x9 180 interesuje me koliko trosi pri nekoj normalnoj voznji i kolika bi mu bila max speed.Ja vozio na ravnom 110 sa koferom pozadi....Mozda bi to trebalo malo brze ili... :)

 

Imam 180 icu duze vreme , potrosnja mi je tacno 4,5 . Sto se brzine tice, 125 kmh sa curom nazad i punim koferom .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: X9 180

Imao sam problem sa kaisem na 180 ici. Pocelo je da se cuje (bukvalno) pistanje iz dekle . Promenjen je kais jer su ovom prethodnom falili parcici .i receno mi je da je remenica iskrivljena (jedna strana remenice ) i da pri okretanju pravi blage osmice , sto je pri velikim obrtajima vrlo problematicno. Zbog toga se i cuo ovaj zvuk i zbog toga je crko kais, Ispravili su remenicu (koliko toliko, mada mi je receno da je to vrlo tesko izvodljivo) i zamenili su kais . Evo posle mesec dana ponovo se cuje isti zvuk iz dekle . Da li je neko imao slicnih problema i da li neko zna gde moze da se nadje remenica za ovu kubikazu ? Pozdrav.:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Kog proizvodjaca predlazete za kajs za piaggio x9 500 evolution?Vidim da se po oglasima nude razni,Dayko,Michuboshi,Malossi... a iskreno se ne razumem,pa bih molio za savet.Hvala puno

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: X9 180

Neka neko pomogne . Verovatno moram da zamenim remenicu na x9 180 , da li mora da ide remenica bas za taj motor ili moze da se upasuje i neka druga (125 ili 250ccm......) ? Gde da trazim , da li uopste moze da se nadje polovna ili mora nova ? Pozdrav !:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Piaggio X9 500ie evolution

Kao sto su svi do sada, evo i ja da se "zapljunem":-) X9 500 evoluption.Od proverenog vlasnika 2003 god.Za sada pu pu perfektan.Samo me jedna sitnica izludjuje.Skripi zadnja plocica kao blesava a stavljena je nova RMS!!!.Ima li nekog leka ? Sta ciniti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Piaggio X9 500ie evolution

Da dodam.Ne skripi samo kada jako stisnem kocnicu pri vecoj brzini.Kada lagano kocim cijuce ,skripi i probija bubne opne.Ako moze neki savet .Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja