Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Osetno je startniji, krajnja brzina je malo manja, ali to je kompromis za ubrzanje koje je za grad dosta potrebnije. Ja sa 20 gr skroz zadovoljan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

imam ja i toplo preporucujem ili samo ksenon ili ono cudo od projektora razlika je vise nego ocigledna u odnosu na obicno svetlo.

Koliko kosta to zadovoljstvo?

 

Iskreno ja sam dobio sa motorom zamenio sijalicu mislim da je bila 1500 rsd ceo komplet ne znam aili se svakako isplati staviti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio x9 500cc

Drugari,koliko treba da bude ler gas kad se zagreje masina na radnu temperaturu na x9 500 sl?kod mene jedva drzi 900 rpm,samo sto se ne ugasi?zapravo i ugasi se kad hocu naglo u vece obrtaje,samo se cuje"puuu" i prestane sa radom.izasao danas malo da se provozam,sipao corbu,i odneo vizir sa skutera u glas servis da se zatamni.poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

kod 250honda agregata je kroz onaj otvor za svecicu.. ima vijak... a ler gas se steluje kada motor postigne radnu temperaturu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5865 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Verovatno imas vijak/sraf na karburatoru gde podesavas.

 

X9 500 nema karburator nego EFI. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

na x9 500 bi moralo kompjuterski koliko sam ukapirao ranije kad mi pricali, a meni se ler gas podigo, sa onim aditivom sto dodas gorivo da ocisti dizne sipes odes na auto put nabijes maximalno obrtaje sto brze da prodje gorivo kroz sve kanale,onda filter vazduha nov i to je bilo to diglo se skoro za 100 obrata +-50

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Nema veze sto je efi, ne moras na kompjuter da ga kacis da bi podesavao ler gas, ima isto sraf. Bar je tako kod mene na Burgmanu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio x9 500cc

Ljudi nema sraf za ler,gledam pola dana,trazim,kopam . . .Ili sam corav?Otvorim onu malu plastiku,kod leve noge,tamo svecica i nista vise.Skinem onu gornju malu plastiku ispod sica,i nista . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

koliko ja znam kada otvoris sediste imas onu malu plastiku i tu ima onaj ludi kljuc torex ili kako se zove i sa njim se steluje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9079 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ajd da prozborim koju

 

Ima 2 nacina stelovanja ler gasa kod EFI ubrizgavanja:

 

- prvi nacin stelovanja je na malom srafu koji se nalazi na samom kucistu usisa vazduha ( mali budjavi nasadni toreks ili imbus, zavisi od modela ) zavrtanjem podizes ler gas odnosno obrtaje na leru.

 

- drugi nacin je preko step motora ( koracni motor ) koji se nalazi unutar racunara motora i njega je nemoguce "rucno" stelovati jer njime upravlja sam racunar ( racunar skuplja podatke raznih senzora i na osnovu toga regulise br. obrtaja )

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio x9 500cc

e tal mali nasadni budjavi torex sam skontao kad otvorih poklopac,samo nisam znao da je to za ler.probacu,a vama u svakom slucaju hvala.mada ne bih ja tu petljao puno,za koji dan teram ga kod Damira(skuter-servis) pa nek se on zeza - . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

ljudi da se javim i ja... neki sa foruma znaju da sam imao problem sa x9.. motor je zezao, nije hteo da upali, presisavao je i kao takav je ostavljen u garazu.. danas sam ga rasturio i video da je problem bio u previse otvorenom leptiru gasa (previse visok ler gas), a razlog toga je pucanje sajlica za stelovanje ler gasa.. sajlica je danas sredjena, ali kad je vec skidan karb palo je i ciscenje kompletnog karburatora, i bolje dihtovanje El sauha.. karburator je komplet sredjen, ociscenje i produvane sve dizne i sklopljen.. ujedno sam iskoristio priliku i zamenio filter vazduha, sastavio skuter i napravio par kruga po gradu, skuterce extra radi a mojoj sreci nema kraja..dizne su bile toliko prljave da su jedva ociscene, i lonce je imalo sljama, i ako sam ciscenje karba radio septembra prosle godine..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio x9 500cc

nista od vizira i zatamnjivanja.zvali me danas iz glas servisa,kazu 3 pokusaja i nista.nemoze.cisto ako neko bude pokusavao,da se ne muci.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio x9 500cc

Neka ostane providan,nema veze.Nego sta kazete jel moze ta plastika da se polira,nema fizickog ostecenja,nije nigde pukao,samo je malo mutan.Oce li polir pasta to moci izvuci,da se lepo vidi kroz vizir?Da li vredi pokusavati,da ne napravim jos gore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja