Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Jel kljesta nalezu na viljusku, nemas sta da pogresis da ne bi naleglo, sraf tu stegne, nema veze sa naleganjem... Inace, na otvorima na viljusci gde se drzi za motor nema navoja, vec su u ploci preko koje se kaci viljuska za sam motor... Na to neka obrate vlasnici X9 paznju kada skidaju tocak, jer navoji mogu lako da se zajebu ako se pretegne ili ako ih ranije neko vec zeznuo. Ako ti treba viljuska pogledaj u moto klinici u V.M Lugu. Za karb ti je Noxy sve rekao. Ako ti je komlikacija teraj kod Scube u Labos. Pozz

post-23316-0-32208200-1348732973_thumb.jpg

post-23316-0-74766900-1348732978_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9 250

druze ja sam prilikom stezanja pretegao i ppojebao navoje tu gde se srafe kljesta onda sam to razbusio pa to verovatno nije ravno i kad kljesta nalwgnu ona rade i stuze disk.sigurno je tako.

 

a ovaj drugi problem sam resio zaousio se karb skinuo rasturio ga procistio i sad radi samo ga jos treba sklopiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Sta god da si radio nije i jasno kakve veze ima sa povrsinama koje nalezu jedna na drugu...nisi brusio, glodao ili turpijao. Razbusio si otvor po vertikalnoj osi, a horizantalno nalezu kljesta na plocu. 0stabre.gif Nebitno, ti znas svoju boljku nazalost. Pitaj u moto klinici, imaju puno dvoriste krsa. Javi za karburator sta si uradio, odnosno da li je upalio. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: piaggio x9 250

Upalio sam motor.samo je karb zapusio/skinuo sam ga ocistio i sad sljaka.

 

Pizon mozda je tesko ovako da ti objasnim sta mi je sa viljuskom ali kad bi video sve bi ti bilo jasno.

 

za desetak dana idem u italiju i ima da nadjem tamo po otpadima i da kupim jedan x9 sebi za delove posto ovde naci delove za x9 250 je nemoguca misija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Zdravo drugari!!!

 

Pre nekoliko dana sam postavio temu za dispej ali reko da postavim u ovom odeljku Maxi Scooter club-a.

 

Dakle prvi problem da kazem mozda i nije toliko veliki. Kazaljka od temperature u vonji poskakuje i kad stanem u leru se smiri i tad pokazuje najtacnije stanje temperature.

 

Drugi problem koji me malo i nervira je to sto kad je motor u leru i kais ne nateze skroz , cuje se lupkanje u deklu gde se nalazi pogonski sistem. Cim krenem lupkanje prestaje i sve radi savrseno. Primetio sam da kad povezem burazera koji je oko 100 kg na semaforu kad krecem oce kao da secka pre nego sto podjem.

 

Ako je neko imao ovih problema neka pomaze, ja sam nov u scooter svetu tako da mi nije bas najpoznatije sve ovo!

 

Pozdrav!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

koliko ja znam kais nebi smeo da ima toliki luft da lupka, proveri da li je kasi tacnih dimenzija za tvoj modela skutera... a ovo sa kazaljkom mi nije jasno sta se desava, kako poskakuje? a za gornji displej sam ti rekao u drugoj temi, proveri sve kontakte mozda neki nije lepo prikopcan... i jedno pitanje: koliku ti kilometrazu prikazuje glavni displej?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Glavni displej pokazuje oko tridesetak hiljada km i pokazuje t1 i t2 sve tacno i kad se rezerva upali pokazuje kolko vozim na rezervu. Nije problem u glavnom displeju, ali onaj gornji sto pokazuje ulje,abs ,rezervu i ostalo ne radi.

 

A za lupanje cuje se da tropa, kad krenem u voznju prestaje sve, nije u masini. Masina radi super ali u levom deklu gde je skop prenosa tu se cuje tropanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2046 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

To lupkanje bi moglo da budu pakne kvacila,ili su se istrosile ili su s :neznam:e zaprljale od prasine :neznam:

.A recimi da li ti se to isto podrhtavanje desavalo kad si sam a motor vruc ili vreme bas vruce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Tropanje se odmah cuje kad se upali motor, nebitno da li je hladan ili vruc. U voznji se necuje i motor lepo ide.

Decko od kog sam ga kupio je menjao rolnice tako da ne znam o cemu se tacno radi. Nemam iskustva sa skuterima bas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Zdravo!

 

Bio sam danas kod druga i rasklopili smo ceo prenosni sistem ispod deklija. Sto se tice zvona i lamele to je u dobrom stanju. Zabrinuo nas je luft na poklopcu varijatora i krenusmo da skidamo.

Situacija sledeca: Prvo ventilator varijatora dobar i zubci koji nalezu na brezon ok, varijator skinusmo, rolnice nisu dobre(mozete da mi pomognete kad narucim koju gramazu da stavim?).

Drugo majstor koji je odrzavao motor nije nikad cuo za tovatnu mast jedva smo skinuli poklopac varijatora( zapeklo od rdje sve) tj. onaj poklopac sto prekriva rolnice. Na poklopcu smo primetili da se nazubljeni deo pojeo i on pravi luft. Plasticni drzaci sto se ubacuju na poklopac pojedeni i to pravi luft. Dosli smo do zaklucka da je ustvari taj luf i luft na nazubljenom delu stvarao tropanje.

 

Sklopili smo ga ponovo i dobro podmazali da bi mogli kad menjamo rolnice i poklopac lako da demotiramo.

 

Jos samo da vidim gde to da porucim i gotovo, bar se ja nadam. Tropanje od ostalih elemenata ne dolazi, cak je i kais u dobrom stanju i drug mi kaze da moze i sledecu sezonu da izgura.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Ima li jos neko da mi da savet koju tezinu rolnica da stavim. Ne treba mi da ide maksimum ali da je startan po gradu. Putna brzina mi ne treba vise od 100 km/h/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Gledam na sajtu za rolnice ali ima ih razlicitih dimenzija. Ima li neko iskustva sa agragatom kao sto je moj od 200cc posto izgleda nisu standardizovane za sve vrste motora.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Rolnice su ti 21x17 tezina je tvoj izbor, mislim da ide od 10 do 15gr. (za tezinu nisam siguran) ne ide tovana mast, vec podmazes sa npr. Motul Tech Grease ili nekom drugom tog tipa. Podmazujes samo vratilo na koje se nabacuje varijator. I mislim da u tvom varijatoru rolne rade na suvo, to proveri. Rolne imac RMS u kompp co u Batajnici ili Malossi u Zemunu. Mada toga imas svugde.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Oni su brutalno bezobrazno skupi. Kada sam kupovao filter za vazduh trazili su mi 5500din, a hondin orginal 3300... o cemu se radi???? Treba ih izbegavati u sirokom luku

PGS Motori je zastupnik za Piaggio grupu za Srbiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Nismo imali tu motulovu mast pa smo bolje ista nego nista podmazali sa malo tovatne da mi opet ne zardja dok ne zamenim delove. Sto se tice rolnica one rade na suvom bez podmazivanja. Jos samo da vidim koja bi bila najbolja tezina i da narucim.

 

Poklopac varijatora i klizaci su negde oko 1000 dinara u motobike, tako da mi to nije skupa stavka sa rolnicama neka bude maks 4000 din i spreman sam za zazimljavanje -_-.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

Druze Milanche nista ne brini i ne daj se obeshrabriti, ima resenja za sve a za tebe su vrlo prosta...

Znaci ovako: Kad stanes ne slusaj nista samo gledaj mirnu skazaljku i prati temperaturu, a kad krenes uzivaj u predivnim zvucima motora... :lol: :lol: :lol:

 

mala sala da se razbije ova majstorska prica :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Da li ti još uvek proklizava kaiš kad krećeš? Zatezanje kaiša vrši centralna opruga u kvačilu.Ona može da pukne, a da i ne primetiš. Može da pukne, a da vrši svoju funkciju, doduše slabije vraća polutke i otuda proklizavanje kaiša. Na proklizavanje utiče i istrošenost kaiša. Na radilici je u širem obimu, a na kvačilu u manjem obimu. To ti utiče i na ubrzanje, recimo kao da krećeš iz druge :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

Primetio sam kad sam vozio brata onaj dan da na semaforu ponekad kao da ga nesto ugusi, ne podje odmah nego uz malo seckanje, dok kad sam sam nisam to zapazio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: BMW R850RT,Кawasaki VN 900

I onaj dan ga je probao drug i kaze da mnogo sporije ubrzava nego njegov kinez od 250 cc.

Ja mislim da tu ulogu ubrzanja pored opruge vrse i rolnice.

JUce kad smo rasklopili prenos palili smo motor i bez lamele da bi culi da li tropa i zakljucili da sto se tice remenice i lamela nije, jer je tropanje bilo isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja