Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

evo brate moji rade bez greske...ne razumem zasto bi pregorela instalacija kad xenon vuce 35w, isto koliko vuce i obicna halogena sijalica.... tako da nema preopterecenja instalacije a samim tim nema ni opasnosti od pregorevanja instalacije, reglera i ostalih sitnica....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

da li neko ima ideju gde mogu da kupim-nabavim cev auspuha od cilindra do auspuha (lonca) za X9 125ccm, malopre sam kupio skuter, i opleo ga po gasu od Subotice za Novi Sad...na pola puta otpao auspuh <_< , taman sam se zaradovao da je sve ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Burgman 400

evo posle nekih 200km (juce tek dobio dozvolu) posle servisa da javnem utiske. Promenio sam kais, nasao Dayco kevlar, pomenio filter vazduha (RMS, bolji od onog zapusenog, ali kvalitet je diskutabilan), rolnice bile kockaste 24g (zeznuo se i stavio 20g), do 20 ubrzava kao da je 125ccm, preko kao da ga djavo juri. Ulje sipano Motul 10w40. Izmenjeno ulje u kocnicama. Kupio Dunlop ScootSmart 150/70-13. Stavljene led diode svuda sem u stopkama i prednjim migavcima (uskoro i to). Sada imam veci problem, Viljuska mi nema uoste ulja. Do 80km/h se ne oseca nista, preko toga motor je neupravljiv na bilo kom putu sa neravninama, i kroz krivine je isti problem, mislio sam da je prednja guma, ali ipak je ovo. I jos dva problemcica, prekidac migavaca i mehanizam koji zatvara sediste (polomio sam zub nekako0tuzan.gif).

potrosnja je oko 3.5L gradske voznje1moto3.gif. Preko 90 prima gas kao 1lud.gif

Moje pitanje, Koje ulje ide u viljuske (5, 10, 15), koja kolicina i koji su semerinzi?0zbunjen.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

ja sam imao zestokih problema sa prednjom viljuskom i posle otvaranja i ciscenja samo stavili 15-ticu iako po specifikaciji ide 7,5 i od tada ide kao lud. kod mene je bio problem taj da se ponasao kao da nema nicega lupao je ko lud na svakoj prepreci posle ove intervencije bez problema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Burgman 400

Moj sad nema nikakvo, cvili, lupa, katastrofa, ujutru mi stize ulje SAE 15 i semerinzi. Ukoliko je prava dimenzija podelicu sa vama, ukoliko nije bice muke. Ulja ide ili 135 ili 145cm3 zavisno od viljuske, to cu videti kad je skinem

 

Resio prekidac za migavce, nasao se kod drugara jedan nov koji pasuje 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5871 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Dakle, veću zgadiju od motora nisam video. :jok: Najjači je komentar: "Uživo izgleda mnogo bolje nego na slikama" :lol:

 

A i cena je povoljna... :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.... ne verujem!

"Mogo je lepsi uziwo nego na slikama..." :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Snimite baticu u retrovizoru - bez majice, skroz se uklapa uz stajling motora:

 

decbf3054d34-800x600.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Burgman 400

Stigoh i ja da javim utiske. Promenjeno ulje u vilama pre par dana, sipano po 150ml Ipone 15. Semerinzi OK, nije bas dimenzija u mikrometar ali drze ulje super, Napisacu pravu dimenziju sa originalnih. Promenjene plocice na sva tri diska, stavljene sa kevlarom. Stavljene rolnice od 25g, u potrazi sam za Malosi 23g. Napakovan drugi bixenon, sad je skuter progledao. Potrosnja od kad sam promenio rolnice pala na ispod 3L. Ja prezadovoljan. Presao nekih 1000km od kad sam ga uzeo. Javljam dalje utiske. Ostali su jos retrovizori da se zamene, alii bih stavio od Evolution modela ako moze da se nacukaju0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja