Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina sportsko-turing kacige od 300-500 evra savet

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Koristim Shoei XR1100. Odlicna kaciga sa vrhunskom izradom. Kada vozim suzuki vetar od oplata udara u kacigu i pravi buku, pa moram da nosim cepice za usi, ali kada vozim SM i kada vetar direktno udara u kacigu bez ometanja, kaciga je neverovatno tiha. Aerodinamika je odlicna, a vizir besprekoran. Jos takodje ima i pinlock koji se proteze celom sirinom vizira tako da ne ostaje zamagljenih delova u vidnom polju. Ventilacija je odlicna. Kada se sve otvori bas se oseti strujanje vazduha. Leti sam zatvarao sve jer bi mi bilo hladno.

 

Malo je veca cena, ali verujem da ce moci da se nadje na popustu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Jos jedna preporuka za XR1100, nosim je celu sezonu i prezadovoljan sam.

Ne magli, ventilacija odlicna, nije bucna, lezi ekstra na glavi, pun pogodak sto se mene tice :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Svako ko je ima kaze da je xr 1100 top kaciga, najverovatnije ce mi izbor i biti ona.. hvala :zdravo:

!00% si u pravu, bas ta, ja je imam, super je, obavezno uzmi pinlok ! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Ako mozes da biras,zbog novca,onda kupi Shubert S1 pro.

Imam nekoliko kaciga,medju njima i Shoei,Nitro..ali mi je Shubert najbolja,najtisa,ima suncane naocare,najdublja je,vazduh ne ulazi ispod brade.......mislim da je to najbolji izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest pancokv

Moja preporuka ti je Nolan N-90- 2011god. model koji je pravljen i usavrsen na manama N-103 .Kaciga je bez preterivanja u rangu kaciga od 500e.nNa kraju krajeva pogledaj na You tube njenu prezentaciju .a od opreme ima sve.Cena 285e meze i za neki evro manje u teletrade.Ja je imam i Zadovoljan sam a i garancija je 5 god. :takoje:

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: R1150GS, DR650SE, RM85L

Izvini, nemoj da se ljutis ali ako covek razmislja 0 xr1100, onda nece uzeti n90 ni u ludilu. Prvo zato sto je flip up a drugo sto nisu ni blizu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

XR1100 je čudo od kacige :takoje: Pre nje sam imao XR-1000, koja je bila odlična kaciga, a nova je za dve klase bolja:

 

shoei_xr-1100_diabolic-cimmerian-tc5.jpg

 

Bolje vidno polje, bolji mehanizam vizira, bolja ventilacija, bolji podvizir protiv magljenja, integrisan spojler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

XR1100 je čudo od kacige :takoje: Pre nje sam imao XR-1000, koja je bila odlična kaciga, a nova je za dve klase bolja:

 

shoei_xr-1100_diabolic-cimmerian-tc5.jpg

 

Bolje vidno polje, bolji mehanizam vizira, bolja ventilacija, bolji podvizir protiv magljenja, integrisan spojler.

 

U pravu si, kod mene ista ovakva. Novinar i vozac Motorada, prilikom testa kaciga, dao je komentar, `Mercedesov osjecaj voznje` ! 0takoje.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Ako si vec resio da das 500e za kacigu, ipak mislim da je Arai daleko ispred svih kako po kvalitetu i dizajnu tako i po bezbednosti sto je najbitnije naravno

 

U Guevari ti je trenutno zimski popust od 20% tako da recimo mozes da pazaris Quantum jednobojni za 49.000Din

 

nesto opsirnije mozes pogledati na linkovima ispod

Quantum Design/Replica

Quantum Solid

 

 

a evo bilo je vec pisano o Quantumu na forumu

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/35437-quantum-jednostavno-arai/page__p__621283__hl__arai+quantum__fromsearch__1#entry621283

 

Pozdrav

Joca

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Ako tražiš dobru flip-up kacigu u moto-land-u BMW System 6 na sniženju za 35000(oko 320 eura).Ona je identična šubertovoj c-3(oko 500 eura),jer šubert proizvodi kacige za BMW.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja