Jump to content

Moto Zajednica

Koji KTM kupiti ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Berlin
  • Motocikl: KTM 690SM

KTM LC4 690 SMC

http://www.ktm.com/supermoto/690-smc-eu/highlights.html

 

ili

 

KTM 690 SuperMoto

http://www.google.com/imgres?q=ktm+690+supermoto&hl=en&sa=X&biw=1280&bih=630&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=0xHyI0aBLg1IvM:&imgrefurl=http://www.canim.net/motorsiklet/ktm-690-supermoto-5743.html&docid=GwRdRTztURkqtM&w=1024&h=768&ei=D22JTt2_K4j44QTs8sW7Dw&zoom=1&iact=hc&vpx=195&vpy=268&dur=466&hovh=191&hovw=256&tx=121&ty=98&page=1&tbnh=123&tbnw=192&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:5,s:0

 

Oba motora mi se podjednako svidjaju, jačina im je identična 63 konja, 6 brzina 12 L tank 135/138 kg težine.

Meni treba motor za grad prvenstveno ali bi svakako išao i na neke duže ture, Zlatibor, more, etc.

Volim dinamičnu vožnju po gradu pa mi odgovara supermoto ali mislim da su ovi motori po kubikaži previše jaki za tu priliku ali moram da razmišljam i na putovanja pa bi zato uzeo 690

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Nemoj ni jedan od ova dva ako ideš na neki put jer ima mnogo boljih motora za te namene

 

SMC ti je da se izluduješ na nekoj super moto-karting stazici ili po nekom uzanom seoskom putu, uzbrdo, nizbrdo i vratiš se kući sa kezom do ušiju :)

SM sve to samo malo blaža turismo varijanta

 

Podrazumeva se da si sve tehnike vladanja motociklom odavno savladao jer ako nisi i u tom slučaju je taj motor čist pucanj u prazno

Ovo je savet a izbor je tvoj...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Berlin
  • Motocikl: KTM 690SM

e to sam hteo da čujem, znači udobnost im nije karakteristika

 

predložite koji motor bi zadovoljio gradske potrebe i za malo duža putovanja po mogućstvu KTM ali nije obavezno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Berlin
  • Motocikl: KTM 690SM

gradska vožnja prvenstveno ali voleo bih da putujem, za prvo vreme bi solirao a kasnije planiram da imam i saputnika, znači udobnost mi je isto bitna

 

nemojte mi samo predlagati motore tipa KLE ili transalp i te starije enduro mašine, hoću nešto novo, jeste da sam početnik ali znam voziti motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Berlin
  • Motocikl: KTM 690SM

o tom motoru sam i ja razmišljao nisam ga vozio ali sam sedeo na tom motoru i deluje mi pretežak za lomatanje po gradskoj gužvi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

ako te zanima KTM 690 super moto, obrati se adminu, nick mu je Evil Zo, on bas prodaje jednog takvog pa ga pitaj za informacije :)

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/70418-ktm-690-supermoto-cg-table-prodajem-ili-mijenjam/page__p__1137168#entry1137168

 

0takoje.gif odlican motor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Nažalost u jednom motoru ne možeš imati dve namene pa je jedino rešenje više motora :)

 

Ovde se ne radi samo o udobnosti, prtljag pri putovanju itd

 

Zamisli da imaš SMC, staviš lepo vrhunske gume za dobar grip, dobre kočnice, alu lančanike, lanac ER itd sve to pripada tom motoru jer samo ono SMC dovoljno govori o nameni i opremi koja treba da se koristi. Ta oprema ti nudi odlične performanse ali veoma malu autonomiju.

 

I tako ti onda jedan dan kažeš odoh ja na Transfargasan i do tamo na totalno bezličnom motoru na tom putu do tamo i nazad spališ sve ovo što sam ja naveo

Iz moje perspektive BESMISLENO bez zadovoljstva onog što se zove SMC

I tako ti ostade bez opreme za full performanse...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

o tom motoru sam i ja razmišljao nisam ga vozio ali sam sedeo na tom motoru i deluje mi pretežak za lomatanje po gradskoj gužvi

 

probaj ga, pokreni ga, pa onda izvedi zakljucak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo ti moje misljenje, voyio sam sve te motore i pre svega moras da odlucis:

-da li hoces da putujes ili da se zajebavas po gradu?

-da li se vozis samo sam ili u dvoje?

-da li hoces na makadam ili samo asfalt?

 

Moras da znas i sledece : KTM mali motori do 690km su samo za JEDNOG, to zapamti. Moze dvoje ali je mucenje.

Ako hoces dvoje onda odmah klasa 950-990cc.

Mali motori su zabava za grad, nenormalan prevoz ali kada se otisnes malo na put postaje tesno, tvrdo dupo, nema kofera itd..

Klasa 950-990 je za put, mozes da sibas gde hoces i koliko hoces a nije nikakva agonija ni za grad. To je samo navika. Enduro ti je udoban, supermoto tvrdji dosta ali lepsa voznja kada je dobar asfalt.

 

Eto to ti je sve ukratko. Resis za sta ti treba motor i onda ide sve lakse. Smernice su tu.

Ako se resis i za 950 super enduro, mozda se prelomim da ti ga ustupim uz novcanu naknadu :-)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

gradska vožnja prvenstveno ali voleo bih da putujem, za prvo vreme bi solirao a kasnije planiram da imam i saputnika, znači udobnost mi je isto bitna

 

nemojte mi samo predlagati motore tipa KLE ili transalp i te starije enduro mašine, hoću nešto novo, jeste da sam početnik ali znam voziti motor

 

Hm, sad tek videh ovo ... :stabre: ...u tom slučaju je KTM 990 ipak prevelik zalogaj ...

 

Onda bolje Kawasaki Versys ...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Detoksifikovan, 214 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: TDM 900 - 2002.

...ko ti kaze da je glomazan za grad nije ga nikad vozio u gradu. ko ti kaze da je pretezak za off nije ga nikad vozio van puta. ko ti kaze da je pretvrd za put nije nikad putovao s njim. KTM 990 je dual sport, znaci da ti tetovira osmeh na lice u bilo kojim uslovima eksploatacije. Naravno da SM bolji za grad, da je MX bolji za off, i da je neki Tourer bolji za put, ali globalno gledano, KTM 990 je po mom misljenju jedini pravi dual sport motocikl novije generacije. Jedino sto moze da mu pridje po komentarima koje sam citao je nova ST, ali Štenera nije KTM i nece nikad biti...:D

 

Mitri kaze da je ktm mozda prevelik zalogaj za tebe. Ja ti kazem da sam ga uzeo pred pocetak trece sezone na motoru i nisam imao vecih problema, tj. jedini problem je bio navikavanje na "bezobraznost" motora u odnosu na afriku koju sam pre njega vozio. Kad kazem bezobraznost, mislim na to da moras da se priviknes na to da mnogo brze i mnogo bolje prima gas i mnogo bolje i brze koci od starijih endurasa.

 

Dobra stvar kod novijih KTM adv je da su racionalizovali potrosnju. Dakle, dok ga vozis normalno (maximum kod starijih endura) on je ispod 7l, a kad se otvori dizna ide do 8-9, pa i 10l, ali ti daje svih 115 konja snage. Cesto mi se desi da se slucajno sretnem sa nekim SM po gradu i mogu ti reci da nije nista tezi za manevrisanje kroz gradske guzve od tih "malih" motora, a opet, cim dodje pentranje na banjicu ja kocim da ga ne poljubim u guiscu.

 

Imas po oglasima raznih na prodaju. Ima sivi 950, ima nandzarasti 950 i ima moj plavi 990.Cene su 5000, 8000 i 12500...Necu da komentarisem ostale ali moj je marta ove godine kupljen a iz fabrike je izasao 23. februara 2011. oko 10000km na satu...itd...PP ako te zanima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

kakav pocetnik, vidi ga kako tera na tocak :moto3:

ako cemo o asfaltu, a imas para, greota je da ne uzmes

smt.

samo i ja bi rekao da je vise nego pozeljno da razmislis o postovima iznad tj.

da li je ktm 900 i kusur kuba (i slovo sm) u ovom momentu za tebe...

srecno i pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Jedno je sigurno-nijedan KTM nije motocikl za početnika ''koji zna da vozi'' uz svo dužno poštovanje tvom znanju....

Za tebe je možda bolji izbor baš ono što ne želiš da ti iko predloži,KLE,Africa,Transalp its...BMW F650 možda najbolje za tebe a brzo bi video da su mogućnosti takvih motocikla daleko veće nego što si ikad pomislio...

KTM ne kupuje početnik,rezervisano samo za iskusne vozače...

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja