Jump to content

Moto Zajednica

15. Moto GP Japan, Motegi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4948 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Vejn Gardner objašnjava šta se desilo Kejsiju

 

CLOSE SHAVE

A lot of people have already been asking me about what happened with Casey’s near miss, when that huge head-shake from his bike saw him run off into the gravel and nearly crash. While it’s not something you see often, the extremely sensitive nature of a MotoGP bike means that something like this is always on the cards. I’ve had the same thing happen to me when I was racing. It even caused me to crash on at least one occasion. It’s a pretty scary thing, let me tell you. It happens when the bike hits a bump or series of bumps in the track at very high speed. But that’s not the only contributing factor. Maybe your weight is distributed in a slightly different way to normal, and maybe the front wheel is aligned, for a split second, in a slightly different angle than normal when it hits the bump. It’s like when all the planets align to cause the prime conditions for the bike to become severely unsettled.

The massive shake then causes the brake pads to get knocked back in the calipers, so when it comes time to grab the brake, nothing happens. That means you have to pump the brake lever hard again. But by now the pads have returned to their normal position and there’s a good chance you’ll go flying over the handlebars, or as in Casey’s case, have the back wheel jump violently off the road. As we all saw, he did an amazing job to save it. He also did an amazing job to put a very frightening incident behind him to finish third. I know he looked a bit disappointed at the end, but I reckon he should be extremely pleased with his save, as well as the fact he still leads the championship by a fair margin. At this level of racing, you can’t win ‘em all.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

@ Crven Ban

 

Bez obzira na neku tvoju statistiku kada se i kako šta desilo na osnovu čega može da se izvede zaključak da je Stoner pogrešio zato što je Dovi dolazio?

Pogledaj trke na kojima je završavao kao treći a da na nije pogrešio kada su ga sustigli Lorenco i Pedrosa i obišli.

Stvar je prosta kao pasulj, trkanje nije šala i trka se vozi do poslednjeg metra staze a to što Stoner može da olako pobedi a može i da pogreši je samo dokaz da ni on a ni motor nisu pali sa Marsa što samo podiže njegov rejting u odnosu na konkurenciju

 

Ne mora nikome da se sviđa njegov privatni život, to što australijanci i japanci ne znaju da se keze ispred kamera ali niko ovde ko voli moto trke i zna šta se dešava na stazi ne može da me ubedi da Stoner loše radi na motoru, loše to izgleda, loša su mu vremena i slično

Sam Rossi je za Stonerov Riding Capability rekao čista desetka

 

Rossi se ovde provlači kroz priču verovatno zato što se od njega i dalje očekuju vrhunski rezultati kojih nažalost nema a pogotovo zbog smešnih izjava prethodnih godina da Stoner ne vozi Ducati full kapacitetom pa zato nema dobrih rezultata.

Ko voli statistike na website ima svih detalja oko vremena pa neka poredi Stoner-Ducati i Rossi-Ducati. Nisam gledao ali nema ni šta da gledam siguran sam da su razlike iz perspektive Moto Gp-a velike kao večnost.

 

Nadam se da će Rossi jednog trenutka da se vrati u špic i da trke postanu zanimljivije mada ja njega sada vidim kao dobru mušteriju da mu lupaju klempe

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Vejn Gardner objašnjava šta se desilo Kejsiju

 

Moram priznati da nisam imao pojma o ovome. MotoGP motocikl je zaista neverovatan sklop. Nadam se da ce i oni koji misle da je Stonerova Honda cas ispravna cas neispravna nesto nauciti. Mada... ko je i taj Vejn Gardner...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

Ma taj Vejn Gardner nema pojma o vožnji , vidiš da se i njemu to desilo dok se trkao mora da je i on neka kukavica koja se boji konkurencije. :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

GixxerK6

 

Izvini ali to nije neka moja statistika, to je jednostavno cinjenica, gledana na TV mojim ocima trkedo Stonerove greske.Jer Dovi jeste stizao Stonera.

A greska Stonera moze da se tumaci kako ko zeli. Na svakom je da odluci kako ce iz svoje perspektive videti taj dogadjaj. Da bi na forumu bilo zanimljivo meni se ucinilo ovako, a Vama drugacije. Svi smo zivi ljudi i imamo svoja misljenja i razmatramo ih u svetlu svojih saznanja.

Mislim da ne treba da citamo Vejn Gardnera-a, jer mislim da je pre par postova i Pronto sve ovo napisao, ako se ne varam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

@Crven Ban

 

Forum zato i služi da bi ovde delili različita mišljenja, podelili po koje iskustvo, filtrirari gomilu krša i uzeli ono što nam treba.

Oko toga se slažemo.

 

Ja bih rekao da su ovi momci svi teški profesionalci od Stonera do Abrahama i tu nema šale.

Vozi se i kada si bolestan, polomljen, u svim uslovima.

Ako se dobro sećam počelo je davno sa izjavama da kada Stonera na Ducatiju sustiže Rossi na Yamahi ovaj dobije neku čudnu bolest Rositis ili kako već i odmah posustane u borbi.

Sada u obratnoj situaciji Rossi gubi od Stonera po krugu 0.7-1sec pa ovaj nema zadovoljstvo da se uopšte nađe iza njega.

 

Posle je bilo komentara na fol lactose intolerant gde dečko kada se vratio na stazu odmah je uzeo pobedu.

Sada kada gubi trku svojom ili tuđom greškom opet se pripisiuje da je to njegovo psihičko stanje ili slično.

Stvar je veoma prosta on je ista ekipa kao i svako drugi i može da pogreši pogotovo što pravi vremena kao niko do sada.

 

Kako nije bilo komentara za Spiesa i njegovih kvalifikacija u Motegi pa jednostavno nema ko to da piše kada su svi sigurni da je zaista bio bolestan.

 

Znači nema smetnje različitim mišljenjima ali priča Rossitis, drhti mu ruka kada ga neko stiže, greši kada uđe u duel, foliranje oko lactose intolerant i slično zaista nema prođu ovde.

 

Ko zna da prepozna njegov agresivni stil vožnje, rad telom na motoru jasno mu je da ovaj momak ima šta da pokaže i narednih godina.

To MotoGP ekipa od Horhea pa nadalje najbolje zna i oni to ne mogu nažalost da ignorišu već samo da poštuju i da probaju da se približe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12822 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

... ali priča Rossitis, drhti mu ruka kada ga neko stiže, greši kada uđe u duel, foliranje oko lactose intolerant i slično zaista nema prođu ovde.

 

Kako kod koga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ajde sad definitivno da razresimo dilemu oko ne tolerenacije na laktozu.

Posto je laktoza u dosta mlecnih proizvoda, znate li sta se dobija njenim konzumiranjem, kad popijete recimo casu mleka, pojedete jogurt i bilo sta drugo. Dobijate dijareju ili ti proliv na srskom jeziku, sa jakim bolovima u stomaku. Bolest pocinje u detinjstvu, tu mislim na skolski period i razvija se tako sto sa starenjem, simptomi koje sam naveo gore pocinju da bivaju sve gori sa vrlo malim dozama konzumirane laktoze.

Otkriva se u ranoj mladosti i leci se probioticima, i regulisanjem crevne flore. Ukoliko znate za tu svoju ne toleranciju (a morate je znati jel ipak imate 25 godina, a 16 oktobra 26), izbegavacete uzimanje proizvoda koji u svom sastavu ima laktozu.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12822 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ajde sad definitivno da razresimo dilemu oko ne tolerenacije na laktozu.

Posto je laktoza u dosta mlecnih proizvoda, znate li sta se dobija njenim konzumiranjem, kad popijete recimo casu mleka, pojedete jogurt i bilo sta drugo. Dobijate dijareju ili ti proliv na srskom jeziku, sa jakim bolovima u stomaku. Bolest pocinje u detinjstvu, tu mislim na skolski period i razvija se tako sto sa starenjem, simptomi koje sam naveo gore pocinju da bivaju sve gori sa vrlo malim dozama konzumirane laktoze.

Otkriva se u ranoj mladosti i leci se probioticima, i regulisanjem crevne flore. Ukoliko znate za tu svoju ne toleranciju (a morate je znati jel ipak imate 25 godina, a 16 oktobra 26), izbegavacete uzimanje proizvoda koji u svom sastavu ima laktozu.

 

Mojoj supruzi se javila u 32-oj.

 

Što ne znači da 100% verujem da je to bio Stonerov problem. Par godina ranije je poznanica zapatila mononukleozu, a onda i njen dečko. Simtomi i trajanje su bili veoma slični Stonerovim.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Ok možemo da okrenemo sada temu na medicinu ali poenta priče je da nije bilo Rossitisa nego nešto drugo kako god da se to zvalo što je zaista uticalo na njegove performanse

Čovek je završavao trke totalno potrošen, žut kao krpa na boljim pozicijama nego danas Rossi na boljem motoru koji mu je popravio inžinjer broj 1 Burgess

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Staro selo

Uf , padose nam gace ove godine pa moramo da trpimo ( mislim na Rossijeve navijace ) , ali molite se bogu da mu sledece godine ne krene jer ce da bude .... Ali cak i da mu i ne krene covek je brend i ima , i imace vise navijaca nego svi drugi zajedno :nanana:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova

Citam svakakvih komentara ovde...Ja od uvek navijam za Stonera kad je gubio bilo mi je krivo,sto je normalno ,ali kad citam ovde neke komentare tipa te stomak ,te zena ,te babu vodio da izvadi zub nema veze sa moto svetom nego sa ciganijadom...Malo budite realni pogledajte rezultate sad je tako kako je niko ne zivi od slave i Tajson je nekad bio broj 1.. A vreme ce pokazati ko kosi a ko vodu n®osi :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ali cak i da mu i ne krene covek je brend i ima , i imace vise navijaca nego svi drugi zajedno :nanana:

Mislim da se svi slažu oko ovoga. Čovek je jednostavno brend. On je od MotoGP ispopularizovao odnosno napravio od njega to što je danas, u to nema sumnje.

 

Što se tiče navijača, zaprepastio sam se kada sam video koliko ih ima kada sam bio na Misanu! Ne samo Italijani, već Nemci, Česi itd. Bilo je dosta žena, ljudi moji, i to u poznim godinama sa njegovim majicama. Potpuno neverovatno. Takođe sam primetio koordinirano navijanje, koje na TV-u izgleda fenomenalno.

 

Stekao sam utisak da je on tamo kao kod na Đoković, svi ga vole i navijaju za njega, ali sam iz priča sa ljudima iz Riminia i okoline skontao da i to polako jenjava. Svi se slažu da mu karijera ide silaznom putanjom i već se polako okreću novim snagama kao što je Simoncelli. Primetio sam da Lorenza ne mogu da smilsle (pitam se zašto?).

 

Kada su u pitanju navijači ostalih vozača, bilo je dosta Stonerovih (ali naravno premalo u odnosu na Rossieve kojih je bilo oko 80-90%), a pored njih su se u nešto manjem broju mogli videti Lorenzovi, Spiesovi, Simoncellievi i Marquezovi. Mislim da su ostali vozači (ili menadžment oko njih) konačno shvatili da im trebaju navijački rekviziti kako bi 'pokazali' svoje navijače, i kako bi naravno mogli dodatno da zarade. Do sada se nisu mogli naći, bukvalno je svaki navijački rekvizit dolazio od brenda VR46 ali sam ove sezone primetio da se u ponudi mogu naći Lorenzove majice, a nedugo posle njih su se pojavile Pedrosine, Marquezove (što znači da je neko počeo da razmišlja, a to je uvek dobro)...Ja očekujem Stonerove, kupiću ih za sve članove porodice, dakle sedam komada (uključujući i dedu)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4948 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Ma taj Vejn Gardner nema pojma o vožnji , vidiš da se i njemu to desilo dok se trkao mora da je i on neka kukavica koja se boji konkurencije. :lol:

 

Legendarna 500cc trka sa ostrva Filip 1989 god. - poznatija kao borba dva Vejna. Rejni o Gardneru

 

Rainey: “Gardner ran into the back of me twice, and didn’t even notice. He was one of the sloppiest guys I ever raced – he reminded me of a bulldog on a bike. When he was on a good day, he could ride that thing right out of the saddle. He was a bit like Kevin, but more out of control. Not a thinking racer: he rode by the excitement of the crowd. If nobody was there I think he wouldn’t do much.”

 

http://www.youtube.com/watch?v=OAvGAqvDczI

 

 

1 Eddie Lawson USA Team Rothmans/Kanemoto Honda Honda NSR

2 Wayne Gardner AUS Rothmans Honda/HRC Honda NSR

3 Wayne Rainey USA Team Lucky Strike Roberts Yamaha YZR

4 Christian Sarron FRA Team Gauloises Blondes Mobil 1 Yamaha YZR

5 Kevin Magee AUS Team Lucky Strike Roberts Yamaha YZR

9 Pier-Francesco Chili ITA HB Honda Gallina Team Honda NSR

12 Randy Mamola USA Cagiva Corse Cagiva C589

14 Michael Rudroff BRD HRK Motors Honda RS

19 Freddie Spencer USA Marlboro Yamaha Team Agostini Yamaha YZR

21 Tadahiko Taira JAP Tech-21/Team Yamaha Yamaha YZR

34 Kevin Schwantz USA Team Pepsi Suzuki Suzuki RGV

41 Juan López Mella ESP Club Moto Cross Pozuelo Honda RS

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3618 postova
  • Lokacija: Kovin

Ma taj Vejn Gardner nema pojma o vožnji , vidiš da se i njemu to desilo dok se trkao mora da je i on neka kukavica koja se boji konkurencije. :lol:

Legendarna 500cc trka sa ostrva Filip 1989 god. - poznatija kao borba dva Vejna. Rejni o Gardneru

Gledao sam tu trku pre koji mesec, prosto neverovatno! Definitivno jedna od najboljih trka svih vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12822 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Uf , padose nam gace ove godine pa moramo da trpimo ( mislim na Rossijeve navijace )

 

Sažeo si i moje viđenje situacije u jednu slikovitu rečenicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Gledao sam tu trku pre koji mesec, prosto neverovatno! Definitivno jedna od najboljih trka svih vremena.

 

i ja se kadkad setim par :)

 

 

ali pesma koja bas oslikava situaciju ne kaze za dzabe :

 

http://www.youtube.com/watch?v=5gFadeXL7gY

 

ps. ne znam ko vise prizeljkuje kraj ove sezone, dal Rossi, Uccio, Ducati ili one male kineskinje sto se loze na Rosija ( forumase necu da umecem iz razumljivih razloga :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

E, a zasto? Ima sto-sta sto moze da se kaze o toj trci! :) Recimo, citao sam izjavu jednog od MotoGP sudija - covek kaze da bi Rosi dobio najmanje "prolaz kroz box" kaznu, za ono secenje u Corkscrew krivini.

 

Rossi_Stoner_corkscrew.jpg

 

Preprecio krivinu u obilazenju, potom Stoneru uleteo u putanju terajuci ga da koci. To dolazimo do onog: ako si Rosijev navijac, ovo je sve legalno. :) Vise puta smo ovo razglabali (i ovde je off, ali trka u Motegiju je gotova, pa da se zanimamo). Sve se lepo vidi i na Rankovom videu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4948 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Recimo, citao sam izjavu jednog od MotoGP sudija - covek kaze da bi Rosi dobio najmanje "prolaz kroz box" kaznu, za ono secenje u Corkscrew krivini.

Paolo Ciabatti (WSBK race director): "If I was in the place of Race Direction at Laguna Seca in 2008, I would have given Rossi a ride through."

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

И све се то дешавало док је био испред Стонера. Као и у Ф1, ниси га претекао пресецањем кривине, нема последица по тебе. Ћао-здраво!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja