Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha xjr 1300

Recommended Posts

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Kao mlad momak :),jednom prilikom na sajmu automobila u Beogradu pokupih kataloge nekih motora. Medju njima,najvise paznje mi je privkla Yamaha sa svojim modelima. Mislim da i dan danas u potkrovlju cuvam te kataloge. Od tada sanjam jedan model..XJR1200-1300.

Iako vecina pocetnika choper zamislja svojim idealnim motorom,tako ja zamisljam NAKED.

Eto nakon 100 godina marljivog ucenja i rada :) docekah i ja svog NAKEDA...

Imao sam ranije Suzu gs 500 ali ovo mi je prvi "naked"teskas" u rukama...

 

O motoru za sada samo rijeci hvale... Nije tezak,pitom je,lak za manevar u mjestu...i sto je najbitnije ima centralni nogar...

 

Potrosnja mu je manja od zzr1400 od kojeg se rastadoh teska srca. Iako ima KN i malo "odvrnute" karburatore,potrosnja mu je plafon 7litara a u dvoje do Sarajeva,na 244km potrosih 15litara... Nevjerovatno jer sam citao sve najgore o ovoj masini po pitanju potrosnje..

 

Da ne davim suvise o tome kakav je motor,evo linka sa HR sajta,pa koga ne mrzi....

 

http://www.motorevija.com.hr/test/yamaha-xjr-1200-1300-web-katalog-2011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Hvala druze. Imam jos dosta planova za preradu ali zima je pred nama ....

 

Neko neko od admina prebaci temu u NAKED-e jer slucajno omasih temu :) Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Hvala druze. Imam jos dosta planova za preradu ali zima je pred nama ....

 

Neko neko od admina prebaci temu u NAKED-e jer slucajno omasih temu :) Hvala!

Prebaceno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

To je to.Pravi gvozdeni motor.Tu su jos i Kawa ZRX i veliki GSx.

Sto se potrosnje tice,verovatno si ga prilicno milovao.Probaj malo da ga zategnes :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

To je to.Pravi gvozdeni motor.Tu su jos i Kawa ZRX i veliki GSx.

Sto se potrosnje tice,verovatno si ga prilicno milovao.Probaj malo da ga zategnes :zvizduk:

 

 

Ne znam sta tacno podrazumjeva "zategnes" na lokalnim putevima (a kad je naked u pitanju)?!

Kazem isli smo nas dvojica(od toga ja samo 104kg),mjesovite voznje Banjaluka = Sarajevo (dosta i voznje po samom grad,kreni,stani)i nazad...

Naked preko 120 mozes da natezes samo na momente jer vjetar ubija,na 150 je vec neizdrzivo voziti duze vrijeme(probao na auto putu kad smo isli ka Villachu) i tada je trosio oko 7l...

 

Zx14 sam vozio udvoje,uzbrdo i na momentalnoj potrosnji je pokazivao 12,5litara...a prosjek je uglavnom izbacivao 7,5... cisto poredjenja radi :moto3:

 

Nisam opterecen potrosnjom i to je poslednja stvar koju gledam na motoru ali cisto da zna,kome to bude tas na vagi prilikom kupovine... motor je stedljiv za tu kubikazu...

 

Posto se mom drugaru motor jako dopao,prodao sma ga za iste novce za koje sam ga i kupio a ja ciljam novu Multistradu(cim zavrsim zapoceto skolovanje :) koje kosta djavolaipo)... :zdravo: Motor je po meni perfektan...moje preporuke za sve koji se dvoume(ili troume :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Za mene je motor,ulicni...onaj bez oklopa.Volim trke i sportske motorcikle,ali vozim golace.

Odavno vec ciljam nesto poput ovoga...pominjao sam i konkurenciju,jer je za mene to motor.Tako su me malog zadojili :D

Ja moje magarence...GSR600...kad krenem da zetezem,bije desetku ko od sale.Odma' da se razumemo moze on da se vozi i prilicno stedljivije

Slazem se sa tobom u par stvari.Da je potrosnja nesto sto ne bi trebalo da te odvrati od kupovine necega sto ti se dopada i da je oko 7 litara proseka zaista stedljivo za tu kubikazu.Isto tako slazem se da je prilicno zajebano ici brzo na duge staze...ali je "konj" isto tako,drugacije zedan kada ides 120 trecom i 120 sestom brzinom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Da upravu si. Nije isto u kojem stepenu prenosa vozis odredjenu brzinu.

Zbog toga ljudi i uzimaju "velike" nakede jer u svakoj brzini(stepenu prenosa)imaju na raspolaganju dovoljno snage i obrtnog momenta.Muscule nakedi imaju"samo" po 5 brzina i zbog cega nema potrebe za cestim saltanjem. (Jedino gsx1400 ima 6br. ali mu to daje prednost pri postizanju krajnje brzine i ekonomicnosti na autoputevima.)

Citao sam na nekim forumima da su mu lamele slaba tacka zbog velike snage. Ako je tako,onda ga je bolje ne forsirati malim brzinama :)

 

Moj stil voznje (i auta i motora), je takav da uvijek gledam da masinu drzim na malom broju obrtaja jer ne volim da slusam "vristanje" iz auspuha.

Naravno kada je motor male kubukaze,to je teze postici i njihova voznja zahtjeva vece obrtaje pri istom tempu voznje. Stoga nije ni cudo sto motori od 600ccm u grupi isto trose kao i oni duplo vecih zapremnina.

 

Tvoj GSR je savrsen motor. U svakom smislu. Estetski-perfektno dizajniran. Sa 100KS se vozi ravnopravno sa bilo kojim motorom(ako nije u pitanju staza :) ). Kada sam sjeo na taj motor,odusevio sam se udobnoscu i lakocom kojom se vozi. Ako ne vozis suvozaca,nemas ni razloga da gledas vecu kubikazu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Cekaj, ne razumem, sanjao si ga "100 godina" i onda si ga prodao tako lako? Koliko je dugo bio kod tebe, nema veze sa temom samo me interesuje da li postoji neko ko izgustira stvari brze cak i od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Cekaj, ne razumem, sanjao si ga "100 godina" i onda si ga prodao tako lako? Koliko je dugo bio kod tebe, nema veze sa temom samo me interesuje da li postoji neko ko izgustira stvari brze cak i od mene.

 

 

Ne samo sanjao....jos uvijek ga sanjam... -_-

Ne, nisam mazohista. Trenutno mi treba brdo para za neku specijalizaciju koju sam finansiram. Zbog manjka sredstava i jos manje vremena (zbog studijskog boravka van zemlje),ucinio sam jedinu razumnu stvar...

Bio sam blizu(pregovori jos traju )da nevjerovatnim spletom okolnosti,u vlasnicku knjizicu upisem ono tehnolosko cudo,novu Multistradu...ko zna...zivot pise romane :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Samo jedno pitanje vlasnicima... Planiram da pazarim ovaj motor, ali visok sam 192-3 i imam oko 100-110kg..:) Pa me interesuje da nije nizak ili nesto drugo za moje gabarite?! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja