Jump to content

Moto Zajednica

Rezervni i alternativni delovi za kineske motocikle

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500ADV, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Evo sta ja znam i sto je sigurno provereno jer radi kod mene za ovaj motor ZXMCO ZX125GY a pase i na sve slicne modele:

Lanac je isti kao od MZ150/250

Sajla gasa kao i rucica i mehanizam za povlacenje sajle potpuno odgovara od tomos apn4 s tim sto u zavisnosti od proizvodjaca morate mozda malo skratiti metalni odbojnik na pocetku sajle (kod ulaza na rucicu gasa)

Stitnik lanca isto pase od apn4

Lanac je oko 1000din

sajla 150din

a ostalo zavisi kolko se cenkate :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Nešto motam po glavi, čak sam šta više i bio ubedjen da ovakva tema negde na formu posoji ali ili ja ne znam da koristim pretragu ili u pretrazi teme nema :neznam:

Ideja vodilja koja s j avila da otvorim ovu temu jeste misao koja je proizašla nakon 40-o dnevnog traganja za zamenskim reglerom za moj motor dok isti konačno nisam našao.

 

Kao cilj ove teme vidim to da se mi, ovde prisutni vlasnici motora kineske proizvodnje upišemo sa iskustvima koja smo imali prolikom zamene delova te da danas-sutra nekome od nas ili nekom novom članu olakšamo pretragu prodavnica po Srbiji u potrazi za zamenskim delom.

 

Pošto su nasi motori manje više klonovi par mašina možda ne bi bilo loše da podelimo svoja iskustva

 

Ukoliko admini smatraju da je tema suvišna, pa Bože moj može da se briše

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

i da se upišem prvi

 

Motorcikl keeway superlight (agregat isti na speedu)

 

Elektrika

 

regler je original qj125f za monofazni generator, a pase i od sprint apolla samo sto se moraju prevezati konektori jer je promenjen odnos muski na regleru - zenski na motoru

 

automat migavca - pase bilo koji automat sa dva izvoda, najjeftinija varijanta tomosov automat sa dva izvoda 2x10w

 

Far socivo i staklo se nakon skidanja hromirane oplate mogu zameniti farom od jawe 350ts mz etz ili od traktora fergusona, sve paše šraf na šraf što bi rekli

 

Kočnice

 

Kočioni disk paše od sprint princa kao i kočione pločice - deo je identičan

 

pogon

 

Lanac keeway je isti kao lanac za jawu i mz dakle korak 428

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Da li neko ima na prodaju ili zna gde ima bocna nogara za Sprint Explorer, zvao sam Novi Sad oni nemaju na stanju kazu tek pocetkom marta <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Je л' баш толико компликованог облика и израде, да не може да ти помогне неки бравар?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Pa pazi, nemam uzorak da bi mu pokazao kako izgleda a i dvojcu bravara sam u kraju obisao ili nemaju vremena ili jednostavno nece da mi odrade tako malu stvar !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Сврати до "Лабораната" на Карабурми - знају шта треба да ради та ножица, како да стоји, а знају и са металом.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Vidis to mi nije palo na pamet, hvala na savetu, potrazicu po forumu adresu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Delovi za Kinroad? Zvao sam one 2 firme iz adresara na motoberzi i niko se ne javlja na telefone. Pitanje je da li jos uvek rade.

 

Komsija, mlad vozac je kolima oborio nekog kolegu i pritom mu polomio bisage, rucicu sauga i retrovizor.

Covek je bio maksimalno fer i dogovorili su se da mu se samo nadoknade polomljni delovi bez mesanja drzavnih reketasa.

E, sad imamo problem gde da decko kupi te delove.

 

U pitanju je model XT150-16. Mogu i od drugog modela ako su odgovarajuci ili polovni ako su ispravni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 615 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Taj lik na nbg sto "valja delove" kako rece kolega je iz top sopa iliti firme koja je bila zastupnik kinroada kod nas, firma je maltene na rubu propasti i rasprodaju ono sto im je ostalo u magacinu, najbolje vidi sprint u NS motor je maltene identican tj firma JIN LUN ih sve proizvodi i kinroad i princ i tu ekipu tako da delovi pasu na sve 1zdravo.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

I ja sam napisao Qianjiang, ali ne znam zasto se prikazali ovi hijeroglifi ...

Trazim delove preko ovih kineskih sajtova pa mozda nadjem lakse ako trazim pod nekim drugim imenom... Hvala za brz dogovor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Razmatram kupovinu nekog od sledećih modela : Keeway Exceed 200, Kinroad XT200, Quingqi 200, Asiawing 200. Svi su enduro.

Sad se postavlja pitanje mogućnosti nabavke rezervnih delova, mahom agregata, kod nas u Srbiji.

Drugo pitanje, ako može neko sažeto da navede koji od gorepomenutih modela ima čiju japansku 'kopiju' agregata, da bih proverio mogućnosti iz inostranstva.

Treće pitanje, iz iskustva da li neko zna, alternativne agregate koji pašu u ramove gorepomenutih modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Exceed 200 ima kopiju Hondinog CG agregata. Rade se u verzijama od 125, 150, 200 i 250ccm. U pitanju je push-rod agregat, bregasta je u bloku direktno zupčena na radilicu - nema nikakvih lanaca-sranja - nepoderiva stvar. Keeway Speed 125 i 150, kao i Superlight 125 i 150 imaju iste agregate samo manjih kubikaža. Blokovi su isti, tako da gomila rezervnih delova paše bez ikakvih problema - menjači, kvačila, uljne pumpe, elektrika... Takođe isto to sve paše i od originalne Honde CG 125/150 - ovo je provereno iz ličnog iskustva :)... Imaju dve podverzije ovog agregata - bez balansnog vratila i sa balansnim vratilom. Ova druga manje trese, ali nije to uopšte toliki problem...

 

Qingqi 200 ima kopiju Suzuki DR200 agregata. Kod njega je bregasta u glavi, razvod lancem itd. U principu isto dobar agregat, ima dosta o njemu na forumu.

 

Za ova druga dva nemam pojma, ali može biti ili jedan ili drugi gore naveden - nema treće opcije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1017 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

od viraga 250, trebalo bi da su identicni, ako hoces polovno, novo od sprint chalenger

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja