Jump to content

Moto Zajednica

Sachs X-road 125????

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

E sad sto se tice lezanja na putu (procitao sam negde u postovima da je po tom pitanju Tomos bolji) X-Road lezi extra.

Znaci on je fabricki podesen za krivudave puteve.

Uopste nije namenjen za off road i shodno tome nema ni kramponke vec klasicne putne gume.

 

Pa ne razumem, to sto on dobro lezi, opet ne znaci da Tomos nije bolji. Tomos je motor sa ozbiljnijom prednjom viljuskom i zadnjim amortizerom, i sa hodom dostojnim jednog supermota. I od boljeg ima bolje. Ne kazem da taj motor ne lezi dobro, samo da je Tomos po pitanju ogibljenja sigurno bolji.

Ni Tomos nema kramponke, vec putne gume... ali moze podneti skokove i dizanje na zadnjak mnogo bolje od X-road-a.

 

Kao sto rekoh, dobar je i jedan i drugi motorcic, ja bih se uvek pre odlucio za Tomosa, ali to je stvar licnog izbora i afiniteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Evo ovako,

 

Kupio sam ovaj motor pre dve nedelje i u problemu sam i sa motorom i sa servisom.

 

Problemi sa motorom:

1. Motor je puštao ulje na desnom štapu prednjeg amortizera.

2. Ler gas je varirao od gašenja motora do solidnog broja obrtaja.

 

Problemi sa servisom:

1. Problem sa ler gasom tj. uopste sa radom motora je rešen plasticnom kesom koja mi sad stoji izmedju karburatora i motra tj. na crevu.

2. Crevo koje vodi topao vazduh iz motora u onu plasticnu kutiju gde je usis vazduha je ISČUPANO. Sada tu zjapi neuredna rupa a crevo visi onako. Proverio sam na slici iz upustva da to crevo definitivno ide u tu rupu.

3. Na slici takodje vidim da je to crevo imalo zaštitu u vidu metalne opruge okolo koja sada ne postoji: VIŠAK DELOVA.

4. Četiri dana umesto obećanog jednog.

 

Pozitivno:

1. Nov desni štap amortizer (ne popravka).

2. Veoma predusretljivo osoblje. Nema izbegavanja preko telefona.

3. Sad sam dosao sa voznje. Motor je stvarno zadovoljstvo voziti. Izgleda odlicno. Kočnice izgledaju veoma dobro.

 

Velja

 

EPILOG: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=9961.msg226189#msg226189

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Opet sam se vozio oko 90km. Čini mi se da me posle voznje boli malo dupe. Ne znam da li bi manje dupe od mog manje bolelo ali ipak mislim da je sediste malo tvrdo a i suvozac je tako mislio posle ture kuća-pijac-kuća.

 

Posle dobosa, disk pozadi je otkrice :) . Obarao sam ga u krivinama kao majmun a nisam neki obarac.

 

Da nije bilo gorepomenutog ovo bi bilo 100% pleasure.

Uglavnom, iskulirao sam. Odoh sad na basket motorom. Imam L tablicu i pun ranac papira i rado ih pokazujem policiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

@ Velja

Tvrdoću zadnjeg amortizera lako možeš podesiti, tj omekšati ga. Imaš i nacrtano u uputstvu kako se to radi. I ja sam moj malo opustio.

 

Poz coki-moki!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Ne može se podići visina motora podešavanjem tvrdoće amortizera. A sa obzirom da je hod zadnjeg amortizera dosta mali, i ne treba ga previše otpuštati da žuti gumeni damper ne bi trpeo previše udara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Ja sam visok 186 . Motor nije mali. Sediste nije nisko. Moj kum vozi Bandita 600 i rekao je da mu je moj motor malo visok. Moren je visok preko 195 ako se ne varam i motor mu nije mali.

 

Poz,

Velja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Ja sam 193cm, i jedino mi je malo neugodno što su štenderi dosta visoko, prijalo bi mi da su niže. U svakom slučaju mnogo komotnije i prirodniji položaj nego na nekom skuteru ili trkalici. Mada mislim da bi mi bolje legao jedan Varadero,Transalp, V-Storm, ili nedaj bože Ducati Hypermotard. A ne bi se bunio ni za HP2.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

juce sam cuo od drugara koji je hteo da uzme ovaj motor, da se njegovom ortaku vec posle mesec dana poceo kvariti isti..?

vi koji ga imate, jel to moze da bude tacno..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Sve je moguće, ali ne verujem da to može biti neki ozbiljniji kvar. U kontaktu sam sa 2 lika iz DE koja su prešla oko 4000Km, jedan nije imao nikakvih problema, drugi je imao sa karburatorom ali su mu ga zamenuli u garantnom roku. Ovaj motor još nije imao vremena da pokaže svoje mane i pouzdanost, s'obzirom da je nov model, tako da tu nema nekog pametnog saveta i mudrovanja. Ja sam riskirao, videćemo šta će vreme pokazati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Zanimljivo je da i ja i chuck imamo problema sa paljenjem hladnog motora. Moj je do skoro palio iz 4-5 puta sad se taj broj vec povecava. Ja sam kao sto vidis iz nekog mog prethodnog posta imao i drugi problem sa karburatorom koji je resen plasticnom kesom!!!

 

Za koji dan cu da odvezem motor u servis firme KHM trade pa cu da javim sta je od tih problema servisirano. Daj boze da gresim ali veruj da me je strah da odvezem motor tamo. Imam listu problema koju cu im predati (poslacu je i ovde) pa cu da vas izvestim kako je to sve odradjeno.

 

Inace od sad vodim majstora sa mnom kad preuzimam motor od njih sa servisa, jer su prosli put jednu stvar popravili a tri pokvarili (iscupali, nisu vratili na mesto itd.).

 

Veoma sam nezadovoljan servisom. Motorom sam svakog dana sve vise zadovoljan.

 

poz

 

EPILOG: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=9961.msg226189#msg226189

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 63

veljo jel misils na paljenje kad je napolju hladno ili samo ako je ne ugrejan motor?? jel bi leti palio iz prve??

 

aj cekamo da nam javis te probleme i sta je uradjeno..!

 

Gale i Nesa..!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Kod mene se to odnosi samo na prvo jutarnje palenje kad je hladno. A po pravilu bolje pali ako se pali isključivo bez gasa i to sa saugom do kraja, i ako se slavina za gorivo uredno zatvara posle završene vožnj,e kao što se to i strogo savetuje u uputstvu proizvođača. A kod Velje to može biti i zbog oštećene te usisne gume između karbasa i cilindra motora. Nadamo se da će ti poručiti novu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Prvo moram da kazem da sam noob :) . Od kad sam poceo da zatvaram slavinu za gorivo motor i ujutru pali iz prve i kad je ladno 1 stepen :). Tako da zaboravite da sam ja imao problem sa paljenjem. Zatvarajte slavinu posle voznje i motor pali ujutru, zatim 30 sec sauk i posle radi i ne gasi se.

 

Za izvestaj iz servisa morate da sacekate jos 2 dana da izvozam L tablicu.

 

Inace pronadjoh ovo: http://www.morinimotori.com/ita/motori02_04.asp . To je definitivno agregat koji se nalazi na mom motoru.

 

Preso sam 500km pa ce sad i prvi servis a bogami i malo vise gasa :P .

 

chuck hvala za tip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

http://www.motomorini.com/

 

Morini came under Cagiva control in 1987, then in 1996 came under Texas Pacific Group, which had also bought Ducati, and in April 1999, the rights to the name were purchased by Morini Franco Motori spa, a company founded by Morini's nephew in 1954

 

;):);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Sutra motor ide u servis ovako izgleda moja cek lista koju cu sutra i njima da dam:

 

Reklamacije

 

R. Br. Opis

1 Na crevu izmedju karburatora I motora nalazi se plastična kesa koja nije originalni rezervni deo i tu se nalazi od prošlog servisa.

2 Crevo koje vodi od motora do filtera za vazduh je prilikom prošlog servisa isčupano i nije vraćeno na mesto. Tom prilikom je ispala metalna opruga koja se nalazila oko creva i više je nema.

3 Prilikom zamene amortizera skinuto je "Mačije oko" sa desne strane. Mačije oko nije vraćeno.

4 Lanac je previše opušten. Potrebmo je zatezanje.

5 Motor mi je isporučen bez slova "I" sa leve strane u natpisu "Sachs bikes" piše "Sachs b kes".

 

Održavanje

6 Zamena ulja

 

*Očekujem da mi se delovi koji su odstranjeni prilikom prošlog servisa I to: "Mačje oko i opruga" oko creva iz stavke 2 vrate i montiraju na motocikl. Deo koji je popravljen instalacijom plastične kese zameni originalnim delom ili na drugi adekvatan način popravi. I da mi se vrati slovo koje treći put tražim.

 

 

 

Pređena kilometraža prilikom prijema motora u servis: _________________

 

 

Ovo su svi problemi koje sam imao i imam sa motorom. Javicu kad budem znao utiske o servisu koji je za sad za mene broj jedan problem. Siguran sam da "nulti servis" provera motora pred predaju nije uradjen. Nije upisan u knizicu a isporucen mi je motor sa 0.6 Bara u gumama.

 

Jedno se iskreno nadam da je prosli servis bio traljav zbog toga jer su bili u guzvi oko sajma. Ako sad bude isto mene čeka trošak oko dovodjenja motora u red a njih članak u novinama: "Sachs - Kinez ili Nemac"

 

EPILOG: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=9961.msg226189#msg226189

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

velja meni se ovi kvarovi ne cine kao neki kvarnovi koji zahtevaju pravog "majstora", prilicno su banalni..

 

 

meni se ovaj zvuk sa snimka mnooogo svidja, a jos ako je bolji uzivo..  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Nije stvar u kvarovima.  Stvar je u tome što je neprihvatljivo krpljenje kesom novog motora, neprihvatljivo je da se zaboravljaju iscupana creva, ... Stvar je u tome sto sam kupio nov motor i sto postoji nesto sto se zove garancija.

 

Ti kad svoj kupis baci servisnu knjižicu i popravljaj ga sam ako to ocekujes od novog motora. Iskreno, ja sam se nadao samo zameni ulja prvih godinu dana. Mislim da to i treba da se ocekuje i savetujem ti da malo povisis standarde.

 

Nikako ne tvrdim da ce ovo sve tebi da se desi, vidis da drugima nije. Mozda je meni zapao jedan u hiljade sa pokvarenim amortizerom ... Ali kad se već desi lepo je da imas pouzdan i proveren servis sto je u ovom slucaju veoma neizvesno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja