Jump to content

Moto Zajednica

Sachs X-road 125????

Recommended Posts

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Velja je izgleda baksuz, jedino nije baksuz što je kupio mashinu po lepoj sniženoj ceni.

Ja sa mojim motorom nisam imao takvih problema. Obavio sam prvi redovan servis i 

osoblje u lokalnom ovlašćenom servisu (u Apatinu) je mnogo ozbiljnije i profesionalnije

nego u BG, što mogu zaključiti iz Veljinih postova. Nadam se da će se to promeniti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

IZVEŠTAJ SA SERVISA

 

Sa zadovoljstvom mogu da kažem da mi je danas dok sam bio na poslu motor vracen u fabričko stanje i da sam dobio izvinjenje i objašnjenje. SVE sa liste je ispravljeno čak sam dobio i slovo zapakovano u kesicu.

 

Opet moram da ponovim da ne ispadne nešto što nisam rekao ... Osoblje je veoma ljubazno i predusretljivo. Ni jednom me niko nije izbegavao ne javljanjem na telefon. Jedino čime sam bio nezadovoljan je kvalitet servisa, a to je sad u potpunosti ispravljeno o njihovom trošku.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Gale ti još nisi kupio bike  ??? Pa šta čekaš?  ;)

Ja sam moj razradio i top speed mi je 103km/h sa mojom visinom i 90kg težine.

I nedavno sam imao i prvi kvar, riknula mi je elektronska CDI jedinica, i zamenjena

naravno pod garancijom. Srećom pa nisam išao na duži put tada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

kanda i ja nesto izmuvam kod mojih i uzmem ga...super motoric....januar-februar,a ako ne tad onda na sledece leto.... :-\  ,al dobro...samo da ga dobijem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Svidja mi se mnogo toga sto sam procitao na ovoj temi. U potrazi sam za svojim prvim motorom. Razmisljao sam o nekom jacem polovnjaku ili novim Quingqui 200ccm SM, Yamaha XT125X ili Suzukiju DR125SM koji su motori koji su mi bili favoriti dok nisam video ovaj Sachs. Polovnjak i Quingqui su nekako odmah ispali iz razmatranja... Ostali Yama i Suza a onda sam video ovaj Sachs i video da je 1200e jeftiniji. Motor mi je pre svega potreban za svakodnevno - posao-kuca-lokal (BG) ali bi se ponekad mozda zaputio do Tare, Divcibara... Imam par pitanja:

 

1. Da li je dovoljno velik/jak za mojih 185cm i 85kg - u stvari da li je dobar za prvi motor?

2. Kao sto rekoh, potpuni sam laik... pa me zanima kako se ovde montira kofer... i u tom slucaju da li moze i kofer i ponekad saputnik?

3. Na koliko ozbiljan put se moze krenuti sa ovim bajkom?

4. Kako sa potrosnjom?

 

Hvala svima unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Za prvi motor bi ti bio odličan. Samo ga treba propisno razraditi jer od toga umnogome zavisi njegov životni vek. Kofer ja upravo montiram, tj pravim nosač za njega jer ne postoji fabrički. Kupio sam Kappa kofer od 28L http://www.kappamoto.com/catalogoonline/tabid/55/Product/18/K28.aspx Mogu se kupiti u prodavnicama Verano Motorsa, tj Pegeot salonima. Okačiću sliku kad ga budem montirao.

Potrošnja je meni 3.5L.

2 zamerke koje ja imam za njega posle svega su: -neudoban je za suvozača zbog vrlo kratkog hoda zadnjeg amortizera i tankog sedalnog dela kod suvozača. Ali to naravno sa druge strane pruža bolju stabilnost i sportrskiju vožnju.

-nikako nije za vožnju po mokrom, a nedaj bože po kiši, jer baca i preko prednjeg blatobrana, a nazad pogotovo jer zadnjeg ni nema  :D 

Naravno nije bolja situacija ni kod drugih super-moto modela. Možda bi se natrag mogao montirati mali braničić kao kod recimo BMW R1200 GS.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Svidja mi se mnogo toga sto sam procitao na ovoj temi. U potrazi sam za svojim prvim motorom. Razmisljao sam o nekom jacem polovnjaku ili novim Quingqui 200ccm SM, Yamaha XT125X ili Suzukiju DR125SM koji su motori koji su mi bili favoriti dok nisam video ovaj Sachs. Polovnjak i Quingqui su nekako odmah ispali iz razmatranja... Ostali Yama i Suza a onda sam video ovaj Sachs i video da je 1200e jeftiniji. Motor mi je pre svega potreban za svakodnevno - posao-kuca-lokal (BG) ali bi se ponekad mozda zaputio do Tare, Divcibara... Imam par pitanja:

 

1. Da li je dovoljno velik/jak za mojih 185cm i 85kg - u stvari da li je dobar za prvi motor?

2. Kao sto rekoh, potpuni sam laik... pa me zanima kako se ovde montira kofer... i u tom slucaju da li moze i kofer i ponekad saputnik?

3. Na koliko ozbiljan put se moze krenuti sa ovim bajkom?

4. Kako sa potrosnjom?

 

Hvala svima unapred!

 

Tomos SM bi ti na tu visinu mnogo vise legao...i ozbiljniji je motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Svidja mi se mnogo toga sto sam procitao na ovoj temi. U potrazi sam za svojim prvim motorom. Razmisljao sam o nekom jacem polovnjaku ili novim Quingqui 200ccm SM, Yamaha XT125X ili Suzukiju DR125SM koji su motori koji su mi bili favoriti dok nisam video ovaj Sachs. Polovnjak i Quingqui su nekako odmah ispali iz razmatranja... Ostali Yama i Suza a onda sam video ovaj Sachs i video da je 1200e jeftiniji. Motor mi je pre svega potreban za svakodnevno - posao-kuca-lokal (BG) ali bi se ponekad mozda zaputio do Tare, Divcibara... Imam par pitanja:

 

1. Da li je dovoljno velik/jak za mojih 185cm i 85kg - u stvari da li je dobar za prvi motor?

2. Kao sto rekoh, potpuni sam laik... pa me zanima kako se ovde montira kofer... i u tom slucaju da li moze i kofer i ponekad saputnik?

3. Na koliko ozbiljan put se moze krenuti sa ovim bajkom?

4. Kako sa potrosnjom?

 

Hvala svima unapred!

 

Tomos SM bi ti na tu visinu mnogo vise legao...i ozbiljniji je motor.

Moguce... ali razlika u ceni nije bas mala...

 

Danas sam montirao koferče! E da, i čuo sam od dilera da je spuštena cena X-Roada na 2000 EUR!!!

Na site-u uvoznika (leo-pard) i dalje pise 2400e. Pozvacu i ja neke dilere da proverim. Ako je to istina nema vise razmisljanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Kolko je uopste tomos sm?

Kako pise na site-u uvoznika - 3490.

 

Danas sam montirao koferče! E da, i čuo sam od dilera da je spuštena cena X-Roada na 2000 EUR!!!

Aj mi reci, molim te, od kog dilera si to cuo?... Ja zvao par njih u bg, nekog u ns, i dalje ista cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Onda ili nisu obavešteni hehehe ili se pave ludi. U Apatinu kod ovlaštenog dilera je 2000EUR. 025/778898 gazda se zove Nikica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

nozica mu je ,po meni ,kad sam prvi put postavljao na nozicu dosta teska za postavljanje na nju....nema ono kad se spusti da tu ostane,nego se jakim federom odma vraca....a i ugao noge sa kojom spustas nozicu je za%eban...sto se tice ugla,nozica-zemlja mislim da je ok.. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Nožica radi svoj posao odlično, i jednostavno se koristi. Feder je tu naravno da bi se automatski vratila kad sednete na bike. Jedino se mora paziti da se ostavlja na čvrsto tlo da ne bi propala jer joj je površina stope mala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

nozica mu je ,po meni ,kad sam prvi put postavljao na nozicu dosta teska za postavljanje na nju....nema ono kad se spusti da tu ostane,nego se jakim federom odma vraca....a i ugao noge sa kojom spustas nozicu je za%eban...sto se tice ugla,nozica-zemlja mislim da je ok.. ???

 

pa to je po meni pametno resenje, mislim sa tim federom.. cim sednes na motor ona se sama vrati, tako da ne postoji mogucnost da krenes sa spustenom nozicom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Pancevo

Stvarno extra motor... Jako mi se svidja, i ono sto me zanima a to je da li bi meni odgovarala visina sedista, jer ja sam visok oko 170 cm i tezak malo vise od 50 kg...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

kretanje sa spustenom nozicom je onemoguceno zbog gasenja motora kad ubacis u prvu [ako je spustena], makar je tako na velikoj vecini motora

 

 

a mnogo je gora varijanta da feder vrati nozicu kad stajes i sspustis je i da ti motor padne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja