Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav narode

Recommended Posts

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Tu sam od skoro pa reko da se predstavim,red je.Zovem se Miodrag i iz Novog Sada sam.Imam 36 godina i od skoro vozim motor.Dosadilo mi vise da se kuvam u autu pa sam uzeo motorce pre par meseci i od onda bi se samo vozio i vozio i ...:)Imam Sach MadAss 125 i to mi je prvi motor koji vozim,ne racunam apn4 koji sam ponekad provozao.Za kratko vreme mi je postao preslab,jedva se uspenjem na venac sa njim pa  razmisljam o kupovini neceg ozbiljnijeg.Toliko od mene za sad

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Dobro nam došao, Miodrage! Lepo predstavljanje, još lepšiji moped.. Voleo bih da odradiš jedno predstavljanje tog sachs-a, onako iz tvoje ''ruke''...kad rešiš da se raspišeš... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Nije problem,predstavicu ga..ili cu bar pokusati:)

 

Evo prvo podaci iz kataloga:

 

MOTOR Sachs MadAss 125

zapremina (ccm) 120

hlađenje vazdušno hlađenje

tip motora 4-taktni / 1 - cilindrični

najveća snaga (KW) 6,4

najveća brzina (km/h) 90 

posuda za gorivo (L) 4,6

pokretanje motora E / ručni

 

KOČNICE

prednje disk

zadnje disk

 

PNEUMATICI

prednji 90/90 - 16

zadnji 120/80 - 16

 

MERE

dužina/širina/visina (mm)

1815 / 720 / 1015

težina (kg) 100

maksimalna dozvoljena težina (kg) 275

 

E sad ono subjektivno

Kako sam vec rekao da mi je ovo prvi motor nisam bas merodavan da kazem da li su neka resenja na motoru dobra ili ne...

Posle privikavanja na polozaj tela prilikom voznje trebalo je jos samo da se naviknem na redovna zapitkivanja o tipu,kubikazi ,ceni..Nikog ne ostavlja ravnodusnim..ili im je ogavan ili fantastican..mislim na dizajn.Mene je odusevio kad sam ga snimio na sajmu,jednostavno sam morao da ga pazarim.

Da se vratim na polozaj tela...

Prilikom voznje kompletna tezina vozaca je oslonjena na ruke,sto u pocetku zna da nervira i umara,ali posle par dana sam se privikao i sad mi je to normalno,ali ko god je probao motor to je prvo sto je primetio.Sediste je to koje stalno gura napred.Prednji stapovi su mu prilicno meki i dobro amortizuje udarce,sto se ne bi moglo reci za zadnji amort,koji i pored popustanja ili  dotezanja ostaje prilicno tvrd-ima tamo neka matica sa kojom se to radi.Sve sto se dobije time je promena visine,da li se time remeti nesto ..neznam.

Prenji disk imam utisak da je prejak za ovu klasu motora,koci ko lud:)Zadnji je ok...mada i njega mogu blokirati iole jacim pritiskom na kocnicu.

Menjac ima kratak prenos tako da veoma brzo  dostize 80 km/h,dok preko toga trebaaaa vremena.Neki maksimum je 95 ali vec na 90 voznja prestaje da bude uzivanje i pretvara se u buku i silovanje masine.Potrosnja je nekih 2 i nesto  litra na 100 ali  to mi je toliko zanemarljivo da nikad nisam tacno utvrdio(auto mi trosi 15 l pa mi je ovo smesna potrosnja) Pronalazenje neutralnog polozaja manjaca mi je u pocetku zadavalo prilicno muke,ali kako ga vise vozim nije problem ili sam ja naucio ili se on razradio  ;D.ima indikator tako da dodatno olaksava.

Izuzetno je upravljiv i stabilan  na asfaltu,ali nije bas predvidjen za zemlju i prasinu sa kamencicima,zna da proseta zadnji tocak.Blatobrani su mu suvise nisko postavljeni  tako da i najmanji kamencici koje tocak povuce sa prasinom za sobom neprijatno zastruzu po unutrasnjosti.Zakljucak.. treba izbegavati offroad voznju ili kupiti neki enduro za tu svrhu.

e to je to..iz mog ugla i skromnog motoraskog iskustva od par meseci

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

 

 

Kume, Squirrel je potpuno u pravu zaista se pazi da te ZVER ne zbaci sa sebe i da ode svojim putem.  ;D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja