Jump to content

Moto Zajednica

Menjanje smerova ulica

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: x9 250, nc700

Citam motoriste na drumu/crnu hroniku i prosto imam obavezu da podelim ovo sa ljudima na forumu.

 

- Vozim skuter do drugara na Cuburi i ulazim u ulicu u koju sam usao milion puta ranije kad odjednom Yugo direkt ispred mene . Koci on kocim i ja ali kasno i udarim prednjim tockom u njegovu levu stranu. Sreca,ukocili smo na vreme, na skuteru nista a na Yugu polomljen migavac.

 

O cemu se radi? Promenili su smer ulice(tri dana pre toga sam prosao tuda) i postavili su znak tako da mozes da ga vidis tek kada udjes u ulicu.Znaci ne postoji ni zabranjeno skretanje nista, samo znak za jednosmernu ulicu ali ubacen vec unutra i maskiran nekim drvecem.

 

Iako sam savrseno svestan da sam napravio prekrsaj, pazite ljudi gledajte , mozda sutra Vasa ulica bude jednosmerna.

 

Na slici sa plan plusa se vidi moje kretanje(iz Sazonove kroz Maksima Gorkog) , i mesto dogadjaja. Obratite paznju da je i kod njih SMER jos uvek POGRESNO oznacen. Nadam se da ce nekome koristiti..

post-6165-0-03250500-1316092211_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

dobro je proslo. na zalost, nije to jedino mesto gde je saobracajna signalizacija lose postavljena ili zaklonjena necim. predlazem adminima da ovaj topik stave u "sticky". ne bi bilo lose da se sav info i update postuje ovde.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Jeste glupost velika, to sto su uradili, jer radim na Cuburi i samo je jedno jutro sve bilo izmenjeno.

Ali nije od pre tri dana , sada ima vec ceo mesec ili koji dan jace da je to izmenjeno.

Obrnuti su smerovi ulica

Orlovica Pavla

Cernisevskog sve tri ulice, deo izmedju Maksima Gorkog i Cuburske

Dubljanske

 

jos je promenjena u jednosmernu i Granicarska ( od Sumatovacke do Patriharha Varnave)

i sledeca paralelna ona je kontra od Patrijarha Varnave ka Dubljanskoj

 

pozdrav Ivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: x9 250, nc700

Jeste glupost velika, to sto su uradili, jer radim na Cuburi i samo je jedno jutro sve bilo izmenjeno.

Ali nije od pre tri dana , sada ima vec ceo mesec ili koji dan jace da je to izmenjeno.

Obrnuti su smerovi ulica

Orlovica Pavla

Cernisevskog sve tri ulice, deo izmedju Maksima Gorkog i Cuburske

Dubljanske

 

jos je promenjena u jednosmernu i Granicarska ( od Sumatovacke do Patriharha Varnave)

i sledeca paralelna ona je kontra od Patrijarha Varnave ka Dubljanskoj

 

pozdrav Ivan

 

Bravo na infu ,inace to je bilo tri dana pre nego sto sam udario u Yugo , a ima dosta od tada , sada sam tek postavio temu.

poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Svojevremeno sam pritiso inspektora u beogradskom sekretarijatu za saobraćaj, oko nekog ostrva koje je suludo napravljeno, pa potom 3 puta prerađivano i opet ne valja. Na moju opasku da ulice projektuje neko ko ili ne voza uopšte ili to čini jako loše, dobio sam odgovor da taj ne zna da projektuje. Takvi debili sede i izmišljaju posao bez posla, tako pravdajući svoja radna mesta, a to je stalno obrtanje smerova ulica ko da niko nikad nije ništa trasirao ili vozao se njima. Često ostanu međuostrva koje se nikako ne uklapju u neke nove putanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Vračar je danas ne isti, već gori i od Teherana, i od Istambula, a sve više me podseća na Prištinu po lobanjama koje ga naseljavaju, i arhitektonskim dogodovštinama nadogradnje koje ga krase. O saobraćaju i da ne pričam...

 

Živeo sam kratko na Vračaru početkom devedesetih, ovo danas neme veze sa Beogradom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja