Jump to content

Moto Zajednica

Resava, enduro voznja 18/19 Avgust

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12111 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Posto je kisa upropastila BJB okupljanje 4/5 Avgusta, nas nekoliko endurasa se dogovorilo da napravimo reprizu. Plan je da se obidje http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=9521.0 Sastanak ce biti u Despotovcu u 11h. Kupujemo meso za rostilj i ostale potrepstine. Odlazimo kod Race na kafu i picence, a za to vreme oni koji hoce da prenoce (ja sam taj) podizu satore i pripremaju kamp. Po obavljenom poslu, ostavljamo stvari i kofere, palimo azdahe i odlazi se u planinu. Planirano vreme obilaska sa slikanjem i lutanjem, pijenjem vode sa planinskih izvora i ostalim zezanjima je oko 4 sata. Duzina ture je nesto preko 50km, obavezno napuniti rezervoar!! Po povrtaku, priprema rostilja. Zatim pijuckanje crnog vina ili piva. U nedelju kako se dogovorimo, Resavska pecina i ostalo.

 

Najavljivana je slaba kisa ali http://www.accuweather.com/world-forecast.asp?partner=accuweather&traveler=0&locCode=EUR|CS|YI003|CUPRIJA&metric=1 kaze da ce u subotu ceo dan biti lepo vreme, noc subota/nedelja oblacno sa mogucom slabom kisom, pa onda opet u nedelju lepo vreme.

 

Odlaganja nece biti, ko zeli i slobodan je - dobrodosao! Makar isao ja sam.

 

(Da napomenem - istog vikenda je moto skup u Bjeljini i na Zlatiboru.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12111 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Jos da dodam da cu ja verovatno otici jos u petak po podne tamo, pa ko je slobodan moze svojim prisustvom da uvelica nase veselje! :)

Ponecu moje ljute papricice!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd / Karaburma

Pošto u Bijeljinu ne mogu, ako nabavim neko magare za brdske puteve eto mene opet  :)

Ako kojim slučajem dolazi i Ribolovac, nek ponese neku flajku onog crnog ''sokića''... neće se baci  ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12111 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da, zaista! Riblovac, ne nosi sator imam ja, svo slobodno mesto na motoru (rezervoar?) napuni ONIM vinom! Pa makar opet utrnuo sav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6324 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jaoooo sto bas 18/19 :( U subotu dolazim sigurno, ali moram uvece da se vratim jer imam obaveze u nedelju. Puuu .... joj zivote lutalice :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: 2020 GSXS 1000F . 99 TL1000R

Jaoooo sto bas 18/19 :( U subotu dolazim sigurno, ali moram uvece da se vratim jer imam obaveze u nedelju. Puuu .... joj zivote lutalice :)

kakve ti obaveze imas :o ;D

ribo jedna,idi vozi se sa ljudima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: 2020 GSXS 1000F . 99 TL1000R

Robokap budi miran inace cu tebe da posaljem tako polomljenog da me odmenis u nedelju :P:)

pa ti da si neki drug prosetao bi se do mene da vidis kako izgledam bez gipseva 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6324 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ajde ljudi ko ide sutra neka se prijavi ovde cisto da znamo koga da ocekujemo (i cekamo :) )

Za sad kako ja znam, Lalajko i ja smo sigurni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12111 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Izgleda da cemo samo ti i ja voziti :) Imace Raca manje posla sa rostiljem...

 

Ako jos neko zeli da ide: Despotovac, 11h, 064-11-29-246.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Imam nekako jaku potrebu da ce pre svega lalajku izvinim sto me nece biti u Despotovcu. Jako mi je krivo zbog toga sto ja necu biti ali i zbog cinjenice da je jako slab odziv ljudi a znam koliko je lalajko truda i entuzijazma ulozio u ovo kao i ono predhodno okupljanje na kom je padala kisa pa vecina svari nije mogla da se odradi.

 

Nadam se da ce ljudi koji odu imati lepo vreme i dobar provod!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6324 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ekipa mala, ali odabrana u sastavu MZ Rider, Lalajko i ja, se vratila sa enduro ture. Mogu samo da vam kazem ko nije bio, mnogo je pogresio :)

 

Krenuli  smo oko 10:30 iz Cuprije ka Despotovcu na Lalajkovo insistiranje jer je hteo da ispostuje dogovor Despotovac 11h. U Despotovcu popili po pice, sacekali do 11:15 da se neko eventualno pojavi, pokupovali klopu i pravac ranc kod Race. Kod Race se raspakovali, popili kaficu i bez gubljenja vremena krenuli. Plan je sledeci: krecemo klisurom Resave, idemo do Vinatovace, rezervata prirode 1. kategorije. Prolazimo radiliste Resava i izlazimo na Klencus, najvisu tacku nase voznje, oko 1100 mnv. Zatim se spustamo ka radilistu Klocanica, pa klisurom reke Suvaje nazad. Ceo krug ima oko 50 km.

Putevi su inace odlicni, svuda je makadam, pa i neiskusnima (mi nismo ti :) ) nije problem za prolaz.

 

Evo prvo mape, zeleno je obelezeno kuda smo mi isli.

yBLcB_mapami6.th.jpg

 

Ovde pocinje makadam

l4xEh_dsc003201024x768er2.th.jpgBi2xb_dsc003211024x768co8.th.jpg

 

Klisura Resave, meni najlepsi deo

404.jpgARf9X_dsc003241024x768zz0.th.jpg404.jpgxeI3r_dsc003261024x768ud0.th.jpgpXvut_dsc003271024x768qc2.th.jpgCF6Ei_dsc003281024x768fz8.th.jpgISmjY_dsc003291024x768og2.th.jpg

 

Stizemo do kladenca, pa je red da se osvezimo, voda ledena, trnu zubi.

404.jpg

 

Vinatovaca, Lalajko je vec pisao o ovome, pa nema potrebe da ponavljam

eSUZl_dsc003351024x768my6.th.jpgIoKnq_dsc003341024x768gx7.th.jpgY5vZ9_dsc003331024x768sq2.th.jpg2KSi6_dsc003361024x768ox1.th.jpg7zume_dsc003371024x768ik9.th.jpg

 

Negde na putu  od Vinatovace ka Klencusu pravimo malu pauzu i tu ja i Lalajko dolazimo u sukob - da li da otvorimo Jaffu ili da sacekamo jos. Nije dao da se otvori, pa sam mu na prevaru maznuo Jaffu iz kofera, problem je samo sto sam posle jafe ozedneo, a baksuz nije hteo da mi da vodu :) Na kraju se smilovao kad sam zapretio da cu da popijem vodu iz bare  ;D Mnogo tezak covek  :D ;D salim se Lalajko, najbolji si  ;)

EXOR5_dsc003381024x768yj9.th.jpgJvlmJ_dsc003391024x768ys1.th.jpg404.jpgAgZXX_dsc003421024x768kg2.th.jpgSbbvM_dsc003431024x768ms4.th.jpg

 

Klencus, konacno mogu na miru da dovrsim Jaffu, a nasle su se tu i neke bajate novine  :)

giplv_dsc003461024x768dn1.th.jpgUi9KV_dsc003441024x768jw4.th.jpg0gOxB_dsc003451024x768fp2.th.jpg

 

Pri povratku pucaju vidici

NyZ17_dsc003471024x768yu1.th.jpg

 

Ovo je mesto gde reka Suvaja ponire kad je ima, posto je uglavnom suva, kao sto joj ime kaze :)

404.jpg

 

Konacno stizemo kod Race da odradimo ono glavno zbog cega smo se i skupili :) Prvo kafica na Racin nacin

IdMx0_dsc003501024x768vd0.th.jpg9celw_dsc003511024x768hh5.th.jpgmsHrD_dsc003521024x768lw2.th.jpg

 

a dok pijemo kaficu sprema se rostilj

ftcYo_dsc003571024x768hc6.th.jpg

 

Uhh konacno gotov, krkanje moze da pocne

nFbHD_dsc003591024x768nb5.th.jpgeJwNl_dsc003601024x768ay3.th.jpg404.jpg

 

Sto se mene tice, ovo je bio jako kvalitetno proveden dan, steta samo sto odziv nije bio malo bolji, ali sta da vam radim, vas gubitak  ;)  ;D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12111 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Na pocetku, vidim da je Aca u toku pisanja ove poruke vec posalo svoj post, pa se izvinjavam citaocima, ali bilo mi je zao da izbrisem ovo. :)

 

Sve prognoze su najavljivale kisu u severnom delu zemlje, a oblacno u centralnim delovima. Kad sam u subotu pogledao kroz prozor bilo je brrr... Sitna kisa, gusta magla obavijena oko drveca. Ali, rekao sam da idem-idem. Dobra odluka, jer vec desetak kilometara od Lazarevca, kisa je prestala a jos nekoliko kilometara dalje sam izasao na suv asvalt. Do Cuprije standardno, po dolasku se javljam Aci i Igoru (MZ Rider). Ubrzo su Transalp i MZ iz 1977 godine tu.

 

U Despotovcu, sija sunce i, naravno, nikog sem nas. Kupujemo ogromne kolicine cevapa, kobasica, hleba, luka i Coca-Cole :) Cak i neke slatkise za po planini. Posmatramo nekog tipa na Yamahi DragStar 1100... Moj plan je bio da na najvisoj tacki Klencusa otvorimo Coca-Colu i castimo se Eurokremovima i Jafom :) Stizemo kod Race koji je kod komsije pekao rakiju. Ostavljamo stvari, Coca-Cole u hladnu vodu i krecemo ka kanjonu Resave, prvom delu puta. Na ulazu u kanjon mapa koju fotografisemo, ako zatreba negde gore.

 

ua5Ez_picture0011024x768hk7.th.jpg 404.jpg 404.jpg

 

Na tom mestu pocinje makadam kroz kanjon, na to mesto cemo izaci po povratku iz kanjona Klocanice. Tu je i planinarski dom, a i brana-zgodno mesto za kupanje po vrelom danu, za onoga ko voli Resavsku ledenu vodu.

Polako ali sigurno stranice kanjona su sve vise i vise, predeo sve divljiji. Ovo sam vec presao pocetkom avgusta http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=9521.0 tako da ovom prilikom samo ukratko :) Zastajemo na atraktivnijim mestima da fotografisemo, Aca i Igor prolaze ovo prvi put. Aca pokazuje kako ce morati da sedi kada smesti cevape gde treba:

 

IURVo_picture0081024x768jp5.th.jpg ajwKx_picture0111024x768ak2.th.jpg twC4F_picture0131024x768lx6.th.jpg geZuW_picture0161024x768zi0.th.jpg YPIA3_picture0181024x768zs4.th.jpg StMmB_picture0211024x768ob2.th.jpg WmXEv_picture0231024x768fi6.th.jpg RrtGB_picture0281024x768mu3.th.jpg ZLwcX_picture0291024x768bc6.th.jpg

 

Obratiti paznju na ovaj putokaz, dokaz koliko je Resava raznovrsna:

 

HIXFz_picture0311024x768sq9.th.jpg

 

Na pocetku nacionalnog parka Vinatovacka obilazimo letnjikovac i zidani rostilj, idealno mesto za kamp u nekoj buducoj enduraskoj turi.

 

9EZcX_picture0391024x768xj1.th.jpg 404.jpg

 

Sa ovog mesta polaze putevi na sve strane u dubinu Kucaja (Krnja jela, Dubasnica i ostalo). Ja nisam video, ali Aca rece da je video putokaz za neki manastir. Mesta za satore ima vise nego dovoljno u debeloj hladovini. Ne znam kako je nocu, jer najblize naseljena kuca je udaljena oko 20km odavde... Ali braca endurasi su hrabri, nadam se :) Da, ima i vode za pice, jer pored prolazi ledeni potok.

 

Polazimo u najatraktivniji deo puta, deo planine po imenu Klencus. Neprekidno se, kilometrima vozi uzbrdo. Put savladavamo polako, MZ se drzi odlicno! Raskrsnice su vecinom obelezene, ali ima ih bez znakova. Na jednoj takvoj smo imali malu dilemu u kom pravcu. Odlucujemo se za desno i posle par stotina metara nailazimo na prepreku.

 

02jjK_picture0421024x768oz5.th.jpg BqOsf_picture0451024x768ca6.th.jpg

 

Morala je biti konsultovana mapa, pa se vracamo nazad do raskrsnice i nastavljamo uz brdo levo. Odavde pocinju sumske serpentine. Na jednom mestu za fotografisanje i cigaretu, Aca se srecno dokopava Jafa keksa, pa moj plan o proslavi na vrhu propada... Na vrhu pravimo pauzu, ja imam problem sa okom u koje mi je uletela nekakava musica. Pocrvemelo je za nekoliko minuta i jako suzilo. Osecao sam musicu pod kapkom, ali nikako da je izvadim...

 

Krecemo dalje, spust ka kanjonu Klocanica. Veoma naporan deo puta, nizbrdo se ide jako dugo, put sastavljen od krupnog kamenja, jer je ono sitnije kisa odnela. Mestimicno pokriven trulim liscem ispod kog protice voda sto je u zbiru jako klizava podloga. Zglobovi na rukama bole od kilometarskog drmusanja, koje je toliko jako da mi je ona musica konacno ispala iz oka. Neverovatan je osecaj kada se posle ovoliko desetina kilometara kroz planinsku pustos dodje do prve naseljene kuce!!

 

zLrQT_picture0461024x768ud0.th.jpg

 

Odavde nas ceka jos "samo" kanjon Klocanice, gde pronalazim konacno mesto gde reka ponornica nestaje u pecini. Nije ustanovljeno za sada gde ponovo izlazi.

 

404.jpg

 

E sad. Vracamo se kod Race. Iznosi se meso, Raca priprema zar zarostilj, pijucka se na daleko cuvena Racina kafa... Mileva (Racina supruga) iznosi slan,matori sir i rakijicu, nek ide zivot, mora da se proba. Misisrac bi plakao da je bio...Interesantno je gledati kako Raca sa lakocom sve to priprema, pri tom prica price o ovom kraju, nekadasnjem polozaju rudara (sto je i sam bio)...

 

bT8Eg_picture0511024x768tp7.th.jpg NiQTA_picture0521024x768lv0.th.jpg NdlHv_picture0581024x768tx2.th.jpg c16nr_picture0611024x768gs4.th.jpg

 

 

Sta reci, klopa ja bila sjajna, raspolozenje isto tako, steta sto nije bilo vise ljudi pa da prenocimo... Meni se posle predjenih 150km od Lazarevca, pa do Strmostena, pa 50km po planini i dobre vecere (ili rucka)  konacno prispavalo, jedva sam se dovukao do Cuprije... Bili smo tu oko 21h.

 

Dan je bio vise nego lepo proveden. Vreme je bilo idealno, da je bilo lepse ne bi valjalo zbog vrucine, temperatura idealna. Kisa prethodnih dana je pojacala mirise suma kroz koje smo prolazili. Voznja je protekla bez i najmanjeg problema, zadivljen sam Igorovim MZ-om. Cudo ide po planini kao jarac! Sto bi rekao SStruja, sterilna voznja.

 

Nadam se da cemo ovo sa jos nekim prosirenjima nekada ponovo proci. Vredi.

 

Pozdrav svima!

 

pcuTP_picture0641024x768hh4.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Sledecom prilikom vam se i SStruja pridruzuje sa svojim chopperom...

Za enduro voznju ti ne treba enduro motor vec srce endurasko!

Obecavam da samnom u drustvu nece biti sterilno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Mnogo mi je drago što ste se  lepo proveli , a krivo što sam se ja smorio na Zlatiboru.Tamo je u petak  i subotu ujutru bilo loše vreme , a kad sam ja morao da krenem vreme se poboljšalo.Kakav baksuz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja