Jump to content

Moto Zajednica

10. SBK Nirburgring

Recommended Posts

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Napukla je kost u nozi posle pada u petak. vozio je kvalifikacije ali oseca veliki bol u nozi kada takne menjac/

ovo nije kisa. ovo je potop

E mojHaga, vodio covek trku i pade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

T.Sykes je eto doneo Kawi posle duzeg vremena pobedu.

Tacnije prvu pobedu posle 5 godina.

Sykes je eto nagradjen tako sto su mu saopstili da sledece godine nema mesta za njega na kawasakiju. :zbunjen:>:( .

Paul Bird tim nije dobio podrsku fabrike a kako se spekulise dobice je tim Motocard koji nastupa u SuperSportu.

Joan Lascorc ce ostati na Kawi a izgleda da ce mu se pridruziti Marco Melandri i Randy De Puniet. Mada su to jos uvek spekulacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Yamaha ce i dalje proizvoditi kit delove za ovo takmicenje ali sam fabricki tim nece biti prisutan.

Pominjali su se privatnici, kao npr ekipa ParinGo koja nastupa u SuperSportu.

E bas su seronje ovi iz Yamahe, isti scenario kao sa Ducatijem prosle god.

Ali polako, vratice se i Yamaha i Ducati u SBK posto ce honda da ih isprasi u MotoGP pa ce morati da se vrate u SBK da bi osvojili nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Klasicno jedenje govanaca. Eto oni ne mogu da izdrze to takmicenje. E pa kad odluce da se vrate i oni i Ducati, opicio bi im neku kaznu. Ili svaku trku po par kila na motoru ili neka kesovina za ponovni ulazak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Evo malo "glupog" pitanja jer odgovor moze biti jednostavan. Zasto kao po pravilu slabiji timovi budu u prednosti( vecinom) po lošem vremenu? Mislim,kome treba jaca masina po kisi? Onda vozaci dodju do izrazaja? Sykes jeste odlican ali ne najbolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

@Cyber

Nije Sykes najbolji, daleko od toga. Ali ne zasluzuje da ga tako tretiraju.

Prosle godine se borio kao lav ali su oni(fabrika) i dalje hteli polomljenog Vermulena i Lascorca.

Jedini razlog zbog kojeg je Sykes vozio je taj sto je gospodin Paul Bird uspeo da obezbedi sponzore i da obezbedi trci motor jer je mislio da Sykes moze bolje od pomenute dvojice. Sada se desava isto,da vozac koji je pruzio solidne rezultate mora da leti.

Forsira se Joan Lascorc koji je po meni odlican vozac ali pre za Moto2 ili SuperSport tj manje kubikaze. Slicno kao i Kenan Sofuoglu koji je u 600 odvaljivao a u SBK nije znao gde je.

Ok, hoce da dovedu De Puniea, jbg zvucno ime, dobar marketinski potez ali ostaje pitanje koliko ce i on moci, tj koliko ce biti bolji u odnosu na Checu, Melandrija, Biagia, Lavertija,Rea-u.... sto nas opet dovodi do pozicije gde je Sykes bio ove sezone.

 

@mixa Svidja mi se tvoj predlog :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Meni se ne svidja sto su uspeli da uspropaste takmicenje koje je poslednjih par godina prikazivalo lepse trkanje od MotoGp. Sledece god ce da bude jos gore kad se vrate 1000 u Gp, mogu da se kladim da ce dobar deo timova pokusati da obezbede sasije i mesto na gridu, a ovde ce da napuste takmicenje. Steta, mogli su da budu mnogo bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5343 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Jedini zeleni koji je nesto pokazao je po meni taj nesretni Sykes. A i Randy je rekao da ce preci u SBK samo ako ce mu biti obezbjedjeni uslovi da se bori za titulu, pa ne znam sad, koliko je Kawudza u mogucnosti da mu to ponudi.

 

Djusi apsolutno tacno, ali ipak se ovamo obrce visa para. Sad sto to mi obicni smrtnici gledamo sta je namam bolje, sto vise volimo punu stazu, a ne da je dovoljno odvesti trku za bodove, to ih izgleda mnogo ne dotice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja