Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Dodje i taj dan da aa dobije novi kais,tako i bi,izbor je pao na mitshuboshi,sve je izgledalo bajno i divno dok nisam izasao na autoput i video krajnju iliti maksimalnu brzinu koja iznosi 140km/h a sa starim kaisem je bila tik ispod 160km/h,elem sada se namece samo logicno pitanje,gde koci,iz kog razloga je manja krajnja brzina,na kesi u kojoj je bio kais pise da ide za apriliju atlantik 500,da nije kais duzi pa ne ulazi skroz u polutke kvacila mada ne bi rekao da je duzi jer ne lupka u leru,cuje se isto kao stari,da li ima ulogu ugao kaisa?

Ono sto mogu da zakljucim sa znanjem koje posedujem je to da ili kais se ne penje do vrha polutki varijatora ili ne silazi do kraja polutki tanjira kvacila,jedino mi kao resenje pada na pamet podloska na osovini varijatora jer sem kaisa nista drugo nije menjano.

Promenio član Culle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250

100 km/h kroz ulicu i nije kriv? Ako vec kaze da nije on kriv, hoces bar od osiguranja uspeti da izvuces pare? Nikako ne idi na totalnu stetu, nego trazi pare za popravku. Odbice ti od cene ono sto je ostalo celo na motoru... Ja se za'ebo nemoj i ti :)

 

Послато са GT-S5830i користећи Тапаток 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ma kako nije kriv ka dje bez pitanja seo na motor i vozio ga.

Ja ako nebi mogao nista na crno da uradim (da mu uzmem neki kes, drugi motor, itd) tuzi bi ga po nekom osnovi za voznju tvog vozila bez odobrenja cime ti je naneta materjalna steta, predpostavljam da tako nesto postoji. Odosmo u off , jbg ali me bas potresla tvoja situacija .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Idem probati preko osiguranja... za ostatak sto ne naplatim tuzicu njega... Ne znam sta bi vam rekao, prvih 15 dana nisam spavao. Prodam auto da uzmem da vozam i use*e me!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Promenio sam i osigurace...Gde se nalazi taj prekidac,jel blizu nozice? Ja sam totalni duduk za to,a sve hocu sam da uradim a i daleko sam od grada pa nemam kako da ga odvezem kod majstora... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tik uz copavu.... skini gumeni deo pa ispod toga odvi imbus srafove pa skini plastiku i videces instalaciju cope ili ti 2 zice, prespoj pa probaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Da li si gledao osigurace u prednjem delu, iza Y maske zakaceno kuciste osiguraca iznad fara.?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Samobor
  • Motocikl: AA 500

Pozdrav Atlantičari! Evo prilikom vožnje jučer mi je blokirao ležaj vanjski na lameli (Atlantic 500) i zamalo nisam pao jer blokirao mi zadnjni kotač u vožnji :staa:

E sad tu ima i moje greške jer kad sam mjenjao variator i oprugu na lameli sve sam upucavao sa zračnim pištoljem i vjerovatno pretegao. Eto zamolio bi vas ako netko zna na koju se točnu kilažu steže šaraf na variomatu i onaj vanjski šaraf na lameli.

Ispričavam se ako je o ovom već pisato...ja nisam mogao naći HELP!!:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Ne radi brzinometar,to je pocelo da se desava od kad je riknuo regler,regler je zamenjen,brzinometar je cas radio,cas nije,sad nece ni da makne,jel postoji nacin da ispitam hela senzor sto daje impulse od tocka do table nekako?

 

@mastershef

 

post-21515-0-49222000-1408977158_thumb.jpg

 

Da li je u pitanju lezaj koji se nalazi u ovoj ''kandzi'' sto drzi kvacilo?Da li si ti otvarao poklopac prenosa posle blokiranja zadnjeg tocka?Da li si stavio podlosku izmedju zvona kvacila i ''kandze'' ?Taj lezaj (u ''kandzi'' ) samo pridrzava osovinu kvacila,on ako je zablokirao ne bi smeo i ne bi mogao da blokira zadnji tocak sem ako se nije ekstremno izdeformisao ili pukao,za stezanje centralnih srafova ne znam tacke mere ali na burgmanu 400 koliko se secam ide kvailo 80nm a variomat 120nm s tim sto kao grsim ispravicu se kad dobijem informaciju od burgamniste :D tako da manje vise su te neke vrednosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Samobor
  • Motocikl: AA 500

@Culle

Upravo taj ležaj na kandži. Sve je to uredno rastavljeno i zamjenjen Polini variomat i opruga na kvačilu al jbga... stezao sam sa zračnim pištoljem onako po par puta i pretegao 1hmm.gif normalno prilikom vožnje materijal se zagrijava i širi pa nakon 200tinjak km. zablokirao tj. rasuli se lageri unutra što je uzrokovalo blokadu osovine tj kotača, mislim nije na brzini od 100+km na sat al u zavoju počelo roštat (supruga i ja na motoru) dam žmigavac i taman kad sam skoro stao kotač je blokirao.

Rastavio sam sve i nema veće štete osim tog ležaja kojeg nosim u dva djela u vrećici da pokažem u trgovini pa nek mjere :D

Goglao sam danas na poslu pa sam našao na jednom stranom forumu nešto kao: 160-175nm. za variomat i 90-105nm. za kvačilo, ispravite me ako grešim jer za vikend sučem rukave pa da ne z..... ponovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Mislim da je do ostecenja doslo jer je lezaj odsluzio svoje,jos ga je malo dodatno opteretilo jer sportski variomati se vrte malo vise nego fabricki i to je to.Ako budes imao nekih nedoumica slikaj pa posalji i u novi lezaj stavi masti.

Mislim da je za variomat previse 160-175Nm za burgmana 400 ide 105Nm tako da za atlantika neka ide i vise 30% sto je neki logicki maksimim to je 130Nm to je neko moje misljenje .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozdrav Atlantičari! Evo prilikom vožnje jučer mi je blokirao ležaj vanjski na lameli (Atlantic 500) i zamalo nisam pao jer blokirao mi zadnjni kotač u vožnji :staa:

E sad tu ima i moje greške jer kad sam mjenjao variator i oprugu na lameli sve sam upucavao sa zračnim pištoljem i vjerovatno pretegao. Eto zamolio bi vas ako netko zna na koju se točnu kilažu steže šaraf na variomatu i onaj vanjski šaraf na lameli.

Ispričavam se ako je o ovom već pisato...ja nisam mogao naći HELP!!:zdravo:

 

Ne verujem da si pretegao prilikom stezanja, ni sam ne znam sta sam variatora i kvacila zavrnuo pneumatskim pistoljem i nikad problema nije bilo.

Proveri da ti nije okrenuo lezaj u samoj dekli prilikom blokiranja, ako je to uradio nece valjati nikako, nov lezaj kad budes ugradio imace lufta u nosacu pa ces vrlo brzo opet imati karambol u CVT-u.

 

@Culle

 

Moram te ispraviti, novom lezaju se nikad ne dodaje mast, nikad!

 

Sto se brzine tice, proveri instalaciju pinjona od dzeka do tocka, da bi dosao do dzeka moraces skinuti vizir i inst. tablu i dzek ti se nalazi sa desne strane motora ( bele boje ), raskaci ga i izvuci vani pa proveri instalaciju jer zna zica puci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Samobor
  • Motocikl: AA 500

A ko će ga znat...može bit da je jednostavno dao svoje ipak je 02g. i pitanje jeli kad mjenat novi. Dekl sam pregledao i osovinu, sve je ok kao što rekoh lageri su se smrvili u ležaju i zablokirali kotač.

Uspio sam iskopati manual od Beverly 500 ima baš dosta detaljno, stavljam ovdje možda kome pomogne, sa ovim se i nije za igrat mi smo imali sreće ovaj put :care:

 

http://manuals.wotmeworry.org.uk/Beverley/BV%20Cruiser%20500%20i.e/Cruiser%20500ie%20Workshop%20Manual.pdf#page=2&zoom=auto,-107,436

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

culle ako ti nesto znaci i meni posle riknjavanja reglera ne radi merac temperature tj radi kada idem preko 100km/h a znam jos jedan slucaj da posle riknjavanja reglera coveku nije radio broj obrtaja tako da je moja pretpostavka da se nesto sprzi ili sta vec nemam pojma na tabli. e sada tabla bogami kosta pa ce pasti neko cackanje oko nje kada se smislim ali verovatno na zimu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

@Dare,Deki

 

Ako je otisla tabla,odlazi i atlantik :) ,ne znam kako da ispitam hela senzor jer su zice u njemu zalivne tako da nemam druge krajeve iste a i nisam 100% siguran po kom principu radi,proverio sam dve zice koje idu iz dzeka u tablu (treca ide u bunt negde) one nisu u prekidu,to je sve sto sam ja laicki znao da uradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja