Jump to content

Moto Zajednica

Jonway Ranger 150ccm nema varnice, pomagajte!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Imam skuter Jonway Ranger 150ccm. Kupio pre par dana i vec ne radi. Kada sam ga kupovao, palio, probao i sve ok. Kada sam ga doneo kuci, nece da upali. Posto mi je bivsi vlasnik rekao da je menjano sve od struje, namoraji, cdi, svecica, kapica,...samo nije pumpu za gorivo. Kao kada ostane na litru ili manje, nece da upali, jer kao pumpa ne vuce,... I tako ja probam da sipam direktno u karburator, i posle nekog vremena, upali, i vozao se ceo dan, sve normalno. Juce opet nece... Rastavim ga skroz i vidim nema varnice na svecici. Probao drugu bobinu, kapicu, cdi. Vidim da su malo bidzene zice jer je skinut alarm i daljinsko palenje jer je (kako je rekao) pravilo problem pri palenju. Skinem indikator obrtaja (ako se tako zove, onaj mali magnet) i proverim na osciloskopu i on radi. Vidim da je zica koja ide iz namotaja nastavcljena i to sredim i dobijem varnicu, ali opet nece da upali. Skinem namotaje i vidim da je ista zica bila prikljestena i zamenem je. Vratim kad ono opet nema varnice. Opet pomerim zice koje idu iz namotaja i dobijem varnicu (ili se to slucajno desi). UPALIM MOTOR!! Sve super pali, gasi, pali!! Cackam one zice kao da vidim da li ce se ugasiti i nista. Sve super. Posle dva sata nece!! Mtrav!! Nema varnice!! (Ono bijelo g*vno opet pada!! A onaj sa grtalcom naneo sneg do kapije!!) Sta da radim??? Proverio prekidac za gasenje i dobar je. Koliki treba da bude napon na zicama koje idu na bobinu? Meni je 1,8 V. Mislim da to nevalja. Jel treba 12v? Izvinjavam se na opsirnom tekstu, ali morao sam da opisem!! Hvala unapred!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja