Jump to content

Moto Zajednica

sajla kvačila keeway supershadow 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: obrenovac,zvečka
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Probaj u Mass-u oni su bili serviseri i zastupnici za SPRINTa mozda imaju neku odgovarajucu 021/673 60 22 pozovi da vidis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1017 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Bolje se raspitaj ko pravi sajle u NS. Ove kineske su upitnog kvaliteta. Ja sam na dva kineza ( jedan upravo supershadow ) imao pucanje sajle. Stavio sa pravljene ( U BG Boban sajle ) i sluze ok na oba motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Sinisa sajle, Ruzveltova 36. Radi sajle za sve motore, ja sam bio 2 puta i vise nego zadovoljan i uslugom i cijenom. Na zalost ne mogu da nadjem fon ali neko ce vec uskociti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Hvala svima na informacijama. Bio sam u Metalproizvodu Na Klisi, napravili momci sajlu za deset minuta, sto puta bolja od originala! Cena 350 dinara, (skoro pa da su mi je poklonili).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Шта значи сто пута боља ? Колико сам приметио има нас више са истим мотором , ваљало би да ми појасниш шта су урадили или још боље слика па да можемо да поручимо исту . Код мене је оригинална сајла већ 16000 км и није се нигде променила а свакодневно возим мотор до посла и назад у Београду то значи шалтање на сваких две секунде и држање на стани крени . Наручио бих једну да имам за резервну али незнам разлику између Бобан сајле и ове ако су нешто променили у конструкцији вероватно ће и време показати да ли си задовољан истом. Пуно срећних километара и поздрав :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

meni je originalna sajla trajala nekih 17000, onda je u roku od mozda 5 dana neverovatno oslabila da bi pukla pri vrhu gore. kad sam je skinuo, bila je popucala i u ovom delu dole u metalnoj onoj cevi, pa to nisam mogao na vreme da vidim.

 

mislim da je originalna 3mm promer, ja sam uradio novu u Nishu kod autobuske stanice (Buca sajlar, 300 din), pletena i to 3,5mm, ne bih uzimao keeway sajle kad vec za male pare moze da se urade mozda i bolje.

 

pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

E pa drugari da malo razradimo temu pucanja sajle na Superhadow motoriću :zvizduk: , pošto sam imao vremena za vikend pozabavio sam se istom i otkrio neke stvari koje bi mogle da pomognu oko iste ( sličice idu kao prilog ) :stabre:

http://imageshack.us...1509111830.jpg/

Na ručici kvačila gde se kači sajla postoji oko samog valjčića izlivena plastika koja je tu da zaštiti direktan kontakt sa ručicom , ona se vremenom pojede i tada nastaje problem u gornjem delu sajle koji je izložen trenju . U donjem delu gde je krivina napravljena od metala ( u njenom unutrašnjem delu nalazi se plastična cev koja štiti sajlu od direktnog kontakta ) je drugi deo problema :staa: vremenom se pojede plastika na samoj krivini i počinje da se urezuje u metal gde neminovno dolazi do istanjivanja sajle i njenog kraja . Dakle dve su varijante ili gore kod ručice ili na donjem kraju gde je krivina :lud: saaaaammoooo mi nebismo bili nemi posmatrači propasti jedne sajle već hitnom šac metodom naćićemo rešenje e e e :lol:

U delu gde je ručica nađoh rešenje u vidu bužira koji štiti telefonski kabl ( odsekao spoljni omotač ) leglo kao pijanom šamar :ooo: odgovara tvrdoća plastike tako da nebi trebalo da se pohaba brzo , za donji deo koji bi trebalo da prođe kroz krivinu otišao do Boban sajle i kupio plastičnu cevku koja prolazi kroz unutrašnjost bužira . Plastičnu cevku sam morao seći uzduž jer je njen prečnik bio prevelik >:( nisu imali manje , smorio sam se dok sam postigao pravu meru samo provlačenje je tek bio doživljaj :jok: . Uglavnom sada imam sređenu sajlu koja ide glatko videćemo koliko će trajati ova gimnastika ( inače je originalna i sa njom je pređeno za sada 15.500 km ) u gradu je šaltanje svaki čas tako da ću imati pravi atest . Nadam se da sam pomogao braći u prevenciji pucanja sajle kvačila na ovom modelu motora ( mada je to i na ostalim modelima sično ) želim vam puno srećnih kilometara :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja