Jump to content

Moto Zajednica

14.-ti EUROPEAN BIKE WEEK 2011.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 705 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

pozz svima.

od 6.-11.09.2011. u Austriji oko jezera Faaker See odrzace se 14-ti po redu susret ljubitelja HD V-Twin motora.i ne samo njih-skup,ako ga tako mogu nazvati,je otvorenog tipa-ima tamo svasta da se vidi.

prica se da je prosle godine bilo oko 100.000 motora-samo u paradi je bilo oko 25.000 dvotockasa !!!!pa ako neko ima u planu da poseti ovu manifestaciju....

evo i link-a

http://www.hogeuropegallery.com/ebw-2011/

bio sam prosle godine-ako Bog da icicicu i ove :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Sva je prilika da cu i ja stici na taj ..bike week :moto3: . Bilo bi lepo da ne putujem sam ali i to je opcija. Nesto razmisljam da krenem neki dan pre pa malo prolunjam po Sloveniji i Austriji. No nista nije zakovano ima jos vremena za bilo kakvu promenu. Ono sa razmenom telefona svakako podrzavam a posebno podrzavam ono sa "mestanskim" pivom :Mina::Mina::Mina: ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV, Yamaha yz 250f, Piaggio Zip

Od kada je postavljen post pokusavam da nadjem nacin da neidem na posao u tom periodu, u svakom slucaju podrzavam i s obzirom da mi je to prvo dalje putovanje trebace mi dosta saveta. Isao bi sa suprugom i bilo bi odlicno da idemo u grupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

A moglo bi to i malo sire. :moto3: Na primer tamo od 11. septembra par dana po Dolomitima. :zvizduk: ili nesto drugo. Ma samo da se krece :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 705 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Od kada je postavljen post pokusavam da nadjem nacin da neidem na posao u tom periodu, u svakom slucaju podrzavam i s obzirom da mi je to prvo dalje putovanje trebace mi dosta saveta. Isao bi sa suprugom i bilo bi odlicno da idemo u grupi.

evo,Buca ti je u komsiluku,a i njemu se ne putuje u solo varijanti.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 705 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

kako ide sa okupljanjem u domovini Srbiji-nisam upoznat.nekolicina mojih drugara i ja(krecemo iz zone Modene/Italija),zbog posla, odlozili smo polazak za subotu ujutru-jbg.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Vidim ide sve poznata ekipa...

sutra registrujem xjr=a pa palimo...

Vidimo se gore...

Ako neko bude rspolozen da odmori u BL,nek svrati na pice i cevape... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Bio na Faaker See od ponedelka do cetvrtka. Dakle dan pre otvaranja susreta pa onda jos tri dana.(malo krace od prvobitne namere) Tacno prema mojim interesovanjima kako sam i predpostavio dovoljno :aha: . Citav dogadjaj je impresivan i prepricavati je iluzorno. Jednostavno se treba doziveti i osetiti ta atmosfera. Susreo samo par ljudi iz Srbije. Mozda bi bilo vise da sam ostao jos neki dan. Organizacija? Mnogi koji bi kod nas da organizuju moto skupove trebalo bi da odu i jednostavno "prepisu" neke stvari. Nema potrebe biti u tome originalan. Proverena organizacija funkcionise besprekorno. :care: Ukupan trosak 220 eura /mislim da nije previse)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Sinoc dosli sa skupa. Utisci pozitivni i negativni.Desavalo se i dobrih i losih stvari ali krenimo redom....

 

Prvi peh,drugar koji je trebao da krene sa nama poslije pakovanja svih stvari se sjetio na mu je pasos na viziranju u Kineskoj ambasadi.

 

Peh drugi: Vozimo se u koloni na auto putu pored Zagreba. Ispred nas kamion sa nekim daskama u prikolici. Brzina oko 70-90kmh. U jednom momentu kamion skrece u desnu traku da bi mi prosli. Jedna daska se odize iz priklolice i ide pravo na drugara ispred mene,udara u njegov tocak i odbija se na mene. Razbija mi far i lijevi zmigavac. Stizemo kamion i zaustavljamo ga. Vozac se oduzeo kad je vidio sta je bilo. Moli da ne zovemo policiju,da ne dizemo frku da ne sazna gazda firme za koju vozi itd... Pristaje da odemo do Motormanije i da plati svu stetu. Tamo nema orginalnog fara vec stavljamo zamjenski dupli far i "malokraci" lijevi zmigavac. Motor lagano poprima steetfigher look :)

 

post-566-0-79675400-1315811427_thumb.jpg od ovoga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

motor poprima novo lice....post-566-0-12321900-1315811820_thumb.jpg

 

Na kraju mi bilo zao vozaca jer je posteni cova,povezao sa gradilista neke daske sebi kuci ali ga na kraju kostale duplo vise...poslije posjete Motormaniji...

Doslo mi da mu kazem da ide kuci i da ne treba nista da plati...

Momci koji rade u rdnji su maximalno izasli u susret i preko sat vremena namjestali far...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Zbog zadrzavanja u Zagrebu,propada nam plan da petak vece stignemo u Villach. Lutamo malo po Sloveniji. Na granici odmah neljubaznost carinskog osoblja. Info oko vinjeta,gotovo nemoguce dobiti,jer ih nema u zgradi carine.

Na samoj granici sam imao utisak kao da sam dosao u Rusiju kako je prikazuju Hollywood-ski filmovi. Svi nadrndani,neljubazni,drski...

Po tome vidim da je razlika izmedju zaposlenih u drzavnom sektoru i privatnom sektoru jednako naglasena kao kod nas.

 

Vozimo do Ljubljane gdje nam je drugar zakazo smjetaj u nekom "povoljnom" hotelu. Navigacija nas voda po gradu tamo-vamo. U jednom momentu ulazimo u ulicu gdje nema asfalta vec je makadam. (nek se javi ko sledeci nadje makadam u sred Ljubljane :zbunjen:;) )...

Poslije duzeg lutanja,konacno ubadamo trazenu lokaciju. Iz zgrade prekoputa izlece bajker koji insistira da dodjemo kod njega na pice. Sjedi sa drustvom u nekom lokalu i ne da nam da nastavimo dok ne popijemo po pivo. Pomislih"Dobar neki cova"...ali na karju ispada da da nas je davio pola sata smo da bi mu MI platili pivo. Mada priznajem da se piva isplatila jer nam je ipak dao par korisnih informacija,tako da ne odlazimo na spavanje u nas hotel,vec nastavljamo do Kranja. Tu nalazimo apartman u extra hotelu. Kosta kao djavo ali bar smo se odmorili od teskog dana.

Subota jutro. Odmorni i siti :moto3: poslije dorucka, nastavljamo do Bohinja i tu uzivamo kafani uz jezero. Na parkingu restorana desava se prava drama. Posto restoran ima i sobe za goste,na parkingu se nalazi more motora...i to BMW do BMW,svih modela. Medjutim EGO naseg druga Berica tu pocinje opako da raste kada su BMWeasi poceli da silaze sa svojih motora i da se okupljaju oko njegovog B-kinga. Neki od njih klekli na zemlju i podviruju pod motor,neki slikaju... Kao za inat on ne moze da nadje aparat da uslika ovaj prizor. Mi ga palimo,da se to Svabe cude,koja to budala daje pare za ovakvu nakazu od motora ali nista ne uspijeva da skine osmjeh sa njegovog lica... Ne znam iz kog razloga ali taj motor je bio prava atrakcija i na samom skupu,jer je nebrojeno bajkera stalo i zagledlo u Kinga. Mnogi su zavirivali pod masinu i nesto komentarisali. Na kraju smo dosli do zakljucka da je na motoru nesto otpalo pa se ljudi cude kako ide sa pola masine :) jer je bilo mnogo boljih motora...a bogami i ljepsih :)

Poslije Bohinja,jurimo za Kranjsku Goru i odvajamo se desno za Villach. Put je prava pista. Bajkera je vise nago komaraca. SVi se uglavnom javljaju i pozdravljaju...svi osim harlijasa. Kao sto neko vec rece "TOO COOL to say Hallo" :)

Tu se oblacimo..odnasno skidamo jer je opako otoplilo

post-566-0-16869800-1315815758_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja