Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Challenger(Jinlun JL250V)Sve vezano za ovaj motor i ideje za prepravke...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Hteo bih da na mog challengeta montiram neki vislji volan tj u nekom low stilu ne bi li mi tako bilo udobnije. Nameravam ka savijem prohromsku cev i na kraju ispoliram, u hidrauliku produzim crevo kocnica, u boban sajle produzim sajle gasa i kvacila a elektriku sam uradiom. Sta vi mislite o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Dok nisam kupio Princa svidjali su mi se vislji volani. Princ stariji model je sa nizim a sirim volanom, ovogodisnji modeli su sa visljim. Nekako mi ne odgovara, blizi je i ruke su mi savijene u laktovima dok na ovom Nizem su mi ruke skoro skroz ispruzene. Naj udobniji polozaj mi je na raptoru. Kada ti pravis ti ce to po meri, kako tebi odgovara. Meni odgovara sire, ne vislje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

resio sam i ja da menjam ulje sipacu mu neko mineralno lepo. Nego imam problem sto ne znam koje mislim na granulaciju npr 15-30 a ne znam ni koliko l ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Честитам. Желим ти много километара и равне путеве.

 

И да не возиш по тој вашој прузи, да не згазиш Милета. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

postadoh i ja ponosni vlasnik chalengera kako ide i joj  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Cestitam! Sad samo lagano dok se ne razradi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

;D Ajde i ja malo da se pohvalim "klanjem " auspuha na mom jednocilindrashu od 150 ccm !

 

 

Bas se dobro cuje. Jesi li samo preradio fabricki izduv ili si pravio novi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Samo sam isekao chunkove i povadio ostatke nagorelog lima, poneshto je i sam izbacio i sad je ok  ;D Inache to je uradjeno josh pre par meseci i do sada nisam imao nikakve probleme ( osim sa komshilukom kada se kasno nocu vracam kuci :) Najlepshi zvuk je u 4. ii 5. brzini negde oko 4-5 banki..

U praksi sam potvrdio onu izreku : LOUD PIPES SAVE LIVES ,nema shanse da te ne vide u zaobracaju - prvo te chuju :) :) :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Samo sam isekao chunkove i povadio ostatke nagorelog lima, poneshto je i sam izbacio i sad je ok  ;D Inache to je uradjeno josh pre par meseci i do sada nisam imao nikakve probleme ( osim sa komshilukom kada se kasno nocu vracam kuci :) Najlepshi zvuk je u 4. ii 5. brzini negde oko 4-5 banki..

U praksi sam potvrdio onu izreku : LOUD PIPES SAVE LIVES ,nema shanse da te ne vide u zaobracaju - prvo te chuju :) :) :)

 

 

Kako si zastitio krajeva od korozije. Meni je na par mesta auspuh malo izgreban i korozirao je na ovom visednevnom nevremenu  >:(.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Iskustvo bivsheg modelara -malo smirgle , ili purol+ sundjer-zeleni deo (abrazivac ) pa posle chetkicom  farba  za  dalekovode (bar je bila proshle godine u farbarskim radnjama -silver matt) trebalo bi da funkcionishe. Generalno , posle svake "mokre" voznje preporuchujem dooobro brisanje celog bajka i problem je sveden na minimum. Malo mi je dosta onih "filozofa" sa teorijom rjde na kinezima ..evo , majstori , za  visokoumne ekspertize slobodno analizirajte mog Jinluna , bice chudilice  ??? ;D Sve shto se chuva i pazi -traje !  Druze , samo hrabro -kinez sve prashta ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Sorry, ali moram i ovo da dodam , Po kvalitetu hroma i ostalih delova ( chak i guma ) Jinlun je daleko kvalitetniji od mnogih Kineza - imam priliku (dvogodishnju) da pravim komparaciju , vidim i da se Prince 125 batalio corava posla i preshaltovao na proshlogodishnji model Jinluna 250 (vazdushno hladjenje) sa svojim novim Princ-om od 250 ccm . Chudo su Kinezi , pametno kopiraju japansku strategiju s pochetka 30-tih godina proshloig veka kada su dzapanezeri  pocheli sa licencnom proizvodnjom Harley-a za sopstveno trzishte pod nazivom Rikuo... evo gde su sada !  Imam osecaj da ce Kinezi za 5-6 godina izaci na GP takmichenja sa nekim Sawakaki-jem ili Buzuki-jem  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

pozdrav drugari vozim sprint challengera od porosle godine i presao sam nekih 10000 km sa njim globalno sam zadovoljan nabacijo sam mu kozne kofere i tako nikakvih problema nisam imao sa istim. Pre nekog vremena gledam ja oglase onako u razmisljanju da menjam motor i nadjem ja sta mi se svidja, ko sto velim kazem ja aj prvo da nazovem ove u sprintu da pitam koja je sad cena za moj motor i kaze meni ona zenska 1600e ja kad nisam pao u nesvest. Ajde sad vi meni objasnite da li je normalno da diler obori cenu za godimu dana za 700e ili ti nekih 28%?  Jel neko razgovarao sa ljudima iz sprinta zasto smo mi izgubili 1000e za samo godinu dana?. Jako sam revoltiran ovom cinjenicom da sam ispao magarac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

A sta kad bi se ljudi koji trguju akcijama bunili sto je pala cena?

Mislim sad cemo zbog tebe svi da zovemo Sprint i trazimo da podignu cene. ::)

 

Nisi nikako mogao da znas u napred i tako ti se zalomilo, a pitanje je da li su i oni znali za pojeftinjenje tada kada si kupio motor.

 

Ustvari i svi koji su kupili polovan motor su tako prosli, znatno su bile jace cene polovnjaka prosle godine, promena stanja na trzistu i nista tu niko ne moze, a najbolje sto mogu da ucine je da ga ne prodaju posle godinu dana, pa isto i tebi savetujem, ako vec moras da izgubis na njemu, makar da kazes da si se navozao.

 

 

Verujem da svima osim pojednincima odgovara pad cena, jer ce mnogi lakse doci do novog motora i sasvim podrzavam odluku dilera.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

i ja to kažem uštedeo sam 500e što sam gazio skuter jedne godine a tek sad kupio chalangera ali sam zato izgubio na fvision tako da:"dok jednom se ne smrkne drugom ne svane".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Svi novi modeli imaju jacu cenu. Posle godinu dve cena padne a izadju novi modeli sa jacom cenom. Ja sam platio Max 950e a sad je 700e. Pre njega sam uzeo onaj Sprint Basic za 1000e sad je 500e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

A sta kad bi se ljudi koji trguju akcijama bunili sto je pala cena?

Mislim sad cemo zbog tebe svi da zovemo Sprint i trazimo da podignu cene. ::)

 

Nisi nikako mogao da znas u napred i tako ti se zalomilo, a pitanje je da li su i oni znali za pojeftinjenje tada kada si kupio motor.

 

jbt koja budala!!! ;D

Pojenta kupovine motorcikla nije bila da se kockam parama. Naravno da ne treba zvati sprint zbog mene, nisam post ni napisao zbog sebe ja mogu da prihvatim da sam obriso straznjicu sa 700e i da sam ispo magarac sto nisam kupijo polovnu yamahu virago ili bilo sta drugo japansko. Pisem zato sto ljudi koji se zalecu ko sto sam se ja zaleteo da kupim sprinta treba da znaju sa kakvim dilerom sklapaju posao, znaci kupovina motora kod sprinta moze se poistovetiti sa trgovinom na berzi, kladijonicom i kockarnicom, pocev od toga koji su shraf zaboravili da zavrnu kad su vam dali motor pa skroz do toga da vam isteraju 700e iz dzepa bez ikakvog razloga.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

To ti je slicno ko i sa telefonima. Kada se pojave budu 500e za godinu-dve padne cena na 100e. Vazno je da si se ti dobro navozao i jos mnogo ces se voziti. Znam ljude koji iskesiraju motor i cuvaju u dvoristu i za godinu dana ni hiljadarku ne okrenu. Oni i 500e da su ga platili opet im dzaba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja