Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Veci deo asortimana, ili cak citav, ne pratim nesto skutere i peugeot proizvodi Qingqi. Cini mi se da sam video nekih 15-20 modela na sajtu Qingqi-ja dok je jos postojao odeljak za peugeot modele.

 

Inace, bez obzira sto je kinez, u pitanju je jedan od boljih kineskih proizvodjaca odavno u saradnji i suvlasnistvu suzukija, i umeju da naprave, a verujem da je u Peugeot modele posvecena i veca paznja, pa se nikako ne bih zabrinjavao povodom toga.

 

Ionako je sve danas made in china, nije vise nikakva nauka napraviti gotovo bilo sta, pitanje je samo sta narucilac zahteva i ocekuje, a od njega i zavisi kakav ce biti proizvod, a ne od njegove nacionalnosti. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Ljudi treba mi pomoc koja ce naj verovatnije biti od koristi za sve.

Radi se o novim zakonima i kamerama postavljenim u gradu a bice ih josh.

Dajte vasa misljenja i ideje sta ciniti vezano za tablice itd.

Npr ja imam jednu ideju al nisam siguran dal bi to funkcionisalo.

Ovako misio sam da preko tablice stavim zatamljenu plocu od pleksiglasa tj da bude udaljena od tablice jedno 1cm, tako da u toku dana i nocu da se nista ne vidi i dodao bi nekoliko belih led dioda izmedju ploce i tablice tako da kad led diode sijaju da se vidi tablica a kad ugasim da se nista ne vidi.  ;) ??? ??? ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

sram te bilo pa ovde su svi poshteni i politichki korektni , zakon nesme da se vara , sram da te bude ... molio bih admina za jedan ban , 5 min na kukuruzu

 

 

p.s. shala naravno , samo sam prochitao u poslednje tri teme takve nebuloze , da sam morao , da se vratim na temu , opcija jedan , koji ce ti tablica , opcija dva , napravish polugicu koja obrce za 180 ili 90 stepeni tablicu a pogonije motor od centralne , on je 4 eura na bubanj potoku a ima lateralno kretanje tj linijsko od npr 1,5cm ... razmishljaj o tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

E stvarno sam glup pa Dutchman to je extra to mi bash nije palo na pamet eto reshenja na zadnji deo tablice nalepim neko parce plastike u boji, polugu montiram sa leve ili desne strane tablice i spojim je sa motorom tako da kad naidjem na kameru ona se samo izvrne na dole i ostane vidljiv zadnji deo tablice tj vidljiva samo plastika koja je nalepljena tako da nema ni otisak brojeva  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

ima da se naruci sprej za maskiranje tablica u pitanju je nekakav bezbojni lak koji pravi cudan odbljesak ljudsko oko ga ne zapaza ali digitalni aparat ga registruje kao odbljesak i ne vide se brojke na tablici >video sam to u jednom italijanskom  katalogu za tuning vozila .a posto sad zvanicnio mozemo tamo eto resenja!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Bergen, Norway
  • Motocikl: Yamaha fazer fzs600 1998

Bilo je nekoliko 'resenja', kao celofan ili pak nesto nalik na pleksiglas, ali je skoro isto i bilo na mythbustersima, gde su testirali upravo takva sredstva, sprejeve i te folije, i ako se dobro secam, nijedno resenje nije bilo dovoljno efikasno. Za sada mislim da je najefikasnije nesto sto bi mehanicki sakrilo brojeve na tabli, padajuca plocica, rotacija table ili tako nesto, mislim da se na forumu povela vec negde diskusija o resenjima. Ali bi definitivno bilo super da taj sprej moze skroz da vrsi posao 'automatski', ako neko ima konkretna iskustva, neka javlja, ne moze da skodi, mada sam ja iskreno skeptican malo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CF Moto V5

Jedan dobar off-road po nekom blatištu posle kiše...I ne pranje motora šes' meseci,do godinu...To je vaše rešenje da zajebete zakon  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Da to ti nije loshe al 500 din je prljave tablice.

A taj sprej ima i kod nas kosta negde oko 1000 din al on sluzi da kada blic zasvetli da tamo gde je isprskano bljesne tako da na slici ostaje samo bljesak al nashe kamere nemaju blic tako da nista od toga.

I ja mislim da jedino mehanickim putem moze da se odradi tako nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: CF Moto V5

Da to ti nije loshe al 500 din je prljave tablice.

A taj sprej ima i kod nas kosta negde oko 1000 din al on sluzi da kada blic zasvetli da tamo gde je isprskano bljesne tako da na slici ostaje samo bljesak al nashe kamere nemaju blic tako da nista od toga.

I ja mislim da jedino mehanickim putem moze da se odradi tako nesto.

 

Imaš nameru da bežiš od kamera sa zamaskiranom tablicom,

a panduru ćeš da staneš i platiš 500 dinkića za istu prljavu ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Da to ti nije loshe al 500 din je prljave tablice.

A taj sprej ima i kod nas kosta negde oko 1000 din al on sluzi da kada blic zasvetli da tamo gde je isprskano bljesne tako da na slici ostaje samo bljesak al nashe kamere nemaju blic tako da nista od toga.

I ja mislim da jedino mehanickim putem moze da se odradi tako nesto.

 

Imaš nameru da bežiš od kamera sa zamaskiranom tablicom,

a panduru ćeš da staneš i platiš 500 dinkića za istu prljavu ???

 

 

A zar ti nije jeftinije da das 500 din. za prljave tablice nego 5000+bambiji u vozackoj za prolazenje kroz crveno ili prekoracenje brzine posto se bojis da ce te slikati kamere?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

neznam samo gde ima kazna od 500din po novom ... a to za prljave tablice bolje procitajte kako se sad naplacuje i koja je razlika ako su prljave i namerno zaklonjene itd ... heben novi zakon ... ako tablica nije na vozilu imaju prava da konfiskuju vozilo ... itd ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

CCC Cek malo pogresno smo se razumeli.

Ima kamera po nekim glavnim ulicama u gradu al nigde te nakon te kamere ne scekuje pandur vec kazna stize na kucnu adresu tj. na vlasnika vozila.

Ja inace ne divljam sasvim suprotno uzivam dok se vozim al ima i trenutaka kad negde pozurim pa tu dolazi do prvljenja nekih prekrsaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Ima ta igrachka i u beogradu , chak shta vishe vozi je lik , chesto parkirana kod Manjeza , Ulica Kralja Milutina kod Slavije , prekoputa parka , inache stvarno lepa igrachka , da napomenem samo josh jedanput da je igrachka zato shto je felna chini mi se 12 ili 13 kao na skuteru , i ovo dete na snimku mu dodje da je visine oko 130cm i izgleda OK ... tako da ako ikad naprave ovo za ljude mislim 2 ili 2,5 puta vece bice extra ovako , mozemo samo da ga gledamo na slikama poshto je uzivo show ...

 

e da inache 110ccm i mislim da ga lik prodaje kao OCC choper za 3000eura

hahahhahahahahahhahhaaa ima na alibabi i ovaj i josh bolji model sa nekim zmajem umesto rama , u fulu al velichina za klince

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Kikinda

Pozdrav braco Kinezi .. :) javljam se posle dugog offa, pa reko da vas pitam kako ste? :) hehehhee

Zanima me da li neko zna da li mogu da se kupe bisage od novog Princa 250 ccm te "kozne", vozim Raptora pa bih hteo da ih stavim, cisto da imam za prvu pomoc ili nesto tome slicno ... da li mogu posebno da se kupe i da li bi to bilo izvodljivo da se stavi, ako ne te, onda neke druge da nisu skupe nesto preterano ??!!! hvala vam unapred .. :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pozdrav Marko :)

 

Bisage su ocajne i veoma male.

Ne treba ti to, naruci  nesto iz luisa, ili vec nesto trece, osim ako ti bas nije bitno, i ako su bas jeftine. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

jel moze neko da okachi sliku bisaga kakve misli da treba da budu za princa ili raptor i naravno dimenzije shirina visina dubina , da pitam ortaka koji je tashner koliko bi to bilo para da se napravi od koze ili od nekog kvalitetnog skaja ... mislim da bi takva informacija svima prijala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Po mom misljenju vrlo lepe bisaghe ima keeway superlight.Ja sam pre zvao u keeway i rekli su mi da kostaju 4.000 din. jedna bisaga sto mi je bilo skupo e sad mozda bi valjalo proveriti da nisu pale cene.

 

Ili ipak za te pare uzeti iz louisa. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja