Jump to content

Moto Zajednica

Mitrovica Durmitor more

Recommended Posts

Guest farbach

E vala si me nasmejao sa opisivanjima!!! Svaka cast. Dobro kaze Najzli, pisi knjige  :)

 

Koliko sam razumeo, od Zabljaka si isao ka Niksicu? Znaci, Savnik i tako tuda? Daj reci, kakav je put, posto cu tuda za koji dan.

od Zabljaka do Niksica nije problem. Put je uzan, a od Savnika ili malo pre je bolji. Teska i lepa deonica je od Scepan polja do Zabljaka.

Idem da slikam mapu, posle superbike-a cu postaviti sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Evo karte.Kada se iz pravca Srbije udje u Crnu Goru, posle mosta, put za carinu vodi desno, a za kanjon Susice levo. Najbolje je pitati nekog lokalca za repere  jer ima par tricky skretanja. Ko se vozika po sumi lako ce se snaci. Treba samo pratiti "deblji put". Da pojasnim, kada se put racva, ta dva nikada nisu ista, i ako su iste sirine jedan je vise u upotrebi. Taj je deblji.

Dalje od Zabljaka do Savnika je asfalt. 

VoOw0_karta1ol4.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Slika saGoogle earth-a nije ostra. Vidi se put od Nikovica prema (Maloj) Crnoj Gori i kanjon. Jedan deo ide kroz sumu. Tu ima jos nekoliko jezera. Ko ima volje neka se raspita pre puta jer je kraj retko naseljen.

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Evo karte.Kada se iz pravca Srbije udje u Crnu Goru, posle mosta, put za carinu vodi desno, a za kanjon Susice levo. Najbolje je pitati nekog lokalca za repere  jer ima par tricky skretanja. Ko se vozika po sumi lako ce se snaci. Treba samo pratiti "deblji put". Da pojasnim, kada se put racva, ta dva nikada nisu ista, i ako su iste sirine jedan je vise u upotrebi. Taj je deblji.

Dalje od Zabljaka do Savnika je asfalt. 

Z1iRy_karta1ol4.th.jpg

 

Postoji bolji put, ukoliko se nekome ne da baš mnogo voziti po makadamu. Ide se od Šćepan polja prema Plužinama i skreće se lijevo kilometar prije Plužina ili par metara prije mosta na Pivi. Ide se prema selu Trsa, pa se onda skreće desno i ide oko Durmitora na Žabljak. Ovaj put je na nadmorskoj visini od 1900 metara, a sam prevoj Sedlo je na 1908 metara nadmorske visine. Ovim putem ima 9 kilometara tvrdog makadama, a do septembra bi trebalo da se asfaltira bar 5 kilometara, ostalo je sve asfalt...

Kome se ne ide na Žabljak, može odmah poslije prijevoja Sedlo skrenuti desno za Šavnik i dobrim asfaltom nastaviti za Nikšić...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

E vala si me nasmejao sa opisivanjima!!! Svaka cast. Dobro kaze Najzli, pisi knjige  :)

 

Koliko sam razumeo, od Zabljaka si isao ka Niksicu? Znaci, Savnik i tako tuda? Daj reci, kakav je put, posto cu tuda za koji dan.

od Zabljaka do Niksica nije problem. Put je uzan, a od Savnika ili malo pre je bolji. Teska i lepa deonica je od Scepan polja do Zabljaka.

 

 

E ,da mi je znati ko i zašta ga je nazvao POLJE? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Bravo majstore !!! Sjajno, tura, fotke  !!! TTR Rules!

OFF, da nemas slucajno viska kurblu !?!? Hitman je polomio pre neki dan ! :(

 

Putopis je EXTRA.....

 

Hitman bi pokvario i kamen za kupus, teg od 10 kg, zeleznicku sinu....

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Farbach, evo vec 15 minuta ne mogu da prestanem da se smejem.  Bravo za putopis!  Kao sto ostali forumasi predlozise, mani se farbanja i predji na knjizevnost!

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Evo da zavrsim putovanje. U Budvi sam izdrzao oba dana. Buku i guzvu sam nekako izdrzao. Vidim ja sam taj koji nije normalan,nikom drugom ne smeta, cutim i trpim. Prejak je to prelaz posle onih rajskih predela. Izadjem uvece sa klincima i zenom u Stari grad i na setaliste kad ono..... guzvara kao nekada na stadionu. S tim sto je tamo  trajalo 5 minuta, a ovde celo vece. Cega tu nema. Svaki frik je nasao svoje mesto pod budvanskim suncem. Ima svega kao na televiziji- kad god upalis tamo: kurva, becar,peder ili lopov ili kombinacija toga. Zongleri, slikari,prosjaci, neki lik glumi spomenik.Drugi doneo neku belu zmijurinu k'o ruka debela, pa se hvali sta ima. Krenem prema setalistu, kad ono ispred svake birtije animir dama (neko to zove i drugacije) mami da se udje unutra. Kafana do kafane, svaka sa koncertnim ozvucenjem i razlicitom muzikom brine se da neko ne bi poceo da razmislja. Prihvataj stvari kakve jesu i uzivaj. One sipke za igranje sto su nekada bile posle ponoci i za specijalne goste sada su na ulici, Mrak tek sto je pao,a drolja vrti guzicom, deca setaju i gledaju kako teta radi. Gledam i ja, hteo bih da stanem, ali ne ide. Pokusam da zakocim ali ne vredi, odnese me gomila. A majstorica cudo, ima dupe k'o sijamske bliznakinje, mislim dva guza jednog dupeta su potpuno nezavisna. Svako ima svoju svest i  okrece se za sebe. Kao na struju.

Sledeca kafana, diskoteka sta je, neka smorena curka pokusava isto, ali potpuno diskonektovana samo se gica u prazno. Kada je djavo trazio parcelu na zemlji dodeljena mu je ova u Budvi. Tu ima sve za cim mu srce zudi.

Imao sam svakakvih planova za povratak ali sam se ugasio. Casa je napunjena do kraja i tu vise ne moze ni kap da stane. Biram najkraci put do kuce i krecem. Promasio sam skretanje za Cetinje i produzio prema Baru, kad' sam vec tu idem preko Skadra. Posle Podgorice pocinje kisa i staje u Valjevu.  Nakon Podgorickih skoro 40 stepeni, na Zlataru je bilo 9.1 a na Zlatiboru 10. Motora mi je dosta za neko vreme. Cekam da se napune baterije pa pravac Stara Planina.

Jedno upozorenje za motoriste magistrala je po kisi toliko klizava da ttr slajfuje u petoj. Kada sidjem sa motora na nogama mogu da klizem kao po ledu.

wnfGj_budvaff2.th.jpg

Na slici izgleda idilicno

crtYz_skadarzp4.th.jpg

pogled na skadarsko jezero

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Ma piši knjigu, ali da bude sa sličicama, ja ću da je kupim kao i većina forumaša, ili možeš neku kolumnu za novine isl....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

Farbachu, ofarba` si nas da nisi mogao bolje :) extra putopis, humor na nivou a slike... slike su prejake.

izdvojio bih samo 1 citat koji me podsjetio dosta puna na mene u nekim extremnim situacijama, a i dobro me nasmijao:

Koji cu Q ja ovde pitam se.

 

Zivio i svaka cast na hrabrost i avanturizam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Pecinci

Svaka čast na putopisu, a bogami i na hrabrosti.E sad pošto si rekao:

Motora mi je dosta za neko vreme. Cekam da se napune baterije pa pravac Stara Planina.

Kada bih ja mogao da donesem plastike od K-5 750 da ih povariš ? ::)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja