Jump to content

Moto Zajednica

D675 na dynometru

Recommended Posts

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Juce sam proveo oko 2.5 sta na dynometru.Posro sam izvadio katalizator i ugradioTriumphov trkaci filter,a od prosle trke koristi VP U-4 trkace gorivo.Moralo se nesto promeniti sa mapingom za sledecu trku.Tako na moje iznenadjenje (ja sam ocekivao maksimalno 108 ks,a za obrnti monent nisam se iznenadio uposte.Evo slike pa vidi te samo.........o da ona zelena linija je pocetna kako je motor radio do sada,a ostale dve su sa PCIII

 

50.9 ft-lbs je 69.02Nm

 

620TJ_dyno1ayf0.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

I što si ga ispeglao na 4000-6000 rpm.

 

Power Commander III je dosao sa 10 razlicitih mapinga.Tako da smo probali sve i onaj koji je najbolje radio i pokazao max. ks toaj mapind smo downlodovali  u PCIII.Razlog da smo ispeglali izmedju 4000-6000 kako stvari sada stou motoru se nemoze nastelovati lar tak oda radi na 1200 obrtaja(a svi trkaci motori radu na minimun 4000)Tako da ce sada biti lakse dase kontrolise pri izlasku iz krivine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ona rupetina na 5000 mu je strašna, čudi me da su je fabrički tako ostavili.

 

pravi tuning ne može da prođe bez nekoliko merenja na dynometru, a na kao naši ljudi, staviš drugi filter i top i ondmah u nekoj svojoj računici dodaš 20 konja.

 

svaka čast mali ćaća, samo napred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Stvarno fenomenalno ispeglana kriva snage izmedju 4-6k rpm... Nego, fantasticno izgleda kriva obrtnog momenta - vec od 4k rpm ima maltene 80% celog obrtnog momenta! Bogami, impresivno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Stvarno fenomenalno ispeglana kriva snage izmedju 4-6k rpm... Nego, fantasticno izgleda kriva obrtnog momenta - vec od 4k rpm ima maltene 80% celog obrtnog momenta! Bogami, impresivno.

 

 

Skoro k'o elektro-motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

ona rupetina na 5000 mu je strašna, čudi me da su je fabrički tako ostavili.

 

pravi tuning ne može da prođe bez nekoliko merenja na dynometru, a na kao naši ljudi, staviš drugi filter i top i ondmah u nekoj svojoj računici dodaš 20 konja.

 

svaka čast mali ćaća, samo napred!

 

da bi dobio ovo uradili smo 32 teste na dynu i ovaj maping je bio najbolji.Zasto su to ostavili fabriciki na to pitanje imas vise odgovora ,a ovja ti je najjesdnostavniji.

 

Moraju da se pomire sa regulacijama za emisije i buku kako usisa tako i izduva.A da nepricam kako neke drzave u Europi imaju ogranicenje na KS pa se to utice i moraju da napravu takav maping da se moze voziti u gradu po guzvi na niskim obrtajima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Stvarno je neverovatno da na 5000 obrtaja ima duplo manje konja nego na 4000 obrtaja :)

Doduse, ne vidim koja zelena je za ks, a koja za torque, obe se stapaju u istu tacku...

 

Caca a da nije to mozda zbog modifikacija koje si radio pre PC-a? Pa je mozda neka modifikacija napravila tu rupu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Stvarno je neverovatno da na 5000 obrtaja ima duplo manje konja nego na 4000 obrtaja :)

Doduse, ne vidim koja zelena je za ks, a koja za torque, obe se stapaju u istu tacku...

 

Caca a da nije to mozda zbog modifikacija koje si radio pre PC-a? Pa je mozda neka modifikacija napravila tu rupu...

 

 

Ne Pablo zelena je sa fabrickim mapingom i mapingom koji je dosao sa PCIII.Isto tako sa PC-m dobije CD nakom imas sve modele koji su pokrivemi do sada (samo direktno ubrizgavanje).Kad smo otvorili pod D675 imalo smo izbor 10 razlicitih mapinga samo od PC-a.Tako da nismo trebali da pravimo svoj map.Ali naj je isto uzelo 2.5 sata i oko 32-33 testa.Svaki map samo testirali min. 3 puta da budemo sigurni sa je to to.U kontaktu sam s triumphov sada pa cu ih pitat zasto je -20ks na 5000 obrtaja.Pablo posroji jos jedna firma pored PC i zove se Tuneboy izvaredni su ali ako ne razumes

u takvo stelovanje neces nista napraviti.Jer bukvalno downlodujes sve u fabricki kompjuter i tada nastaje igra.......

 

www.tuneboy.com.au

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja